Co mi chybí - aneb co se hodí nováčkovi

Goto down

Co mi chybí - aneb co se hodí nováčkovi

Příspěvek pro Toren za Sat May 30, 2015 2:51 pm

Nazdar. Rozhodl jsem se podělit o jednu věc, kterou tu nikde nevidím a dost citelně mi chybí. Tou věcí je seznam guild/frakcí zde na fóru. Ano, můžete namítat, že z toho důvodu je wiki, nicméně tam jsou povětšinou informace zastaralé a pokud ne zastaralé, tak nedostatečné (řekne mi maximálně důvod založení, co dělá a vůdce frakce, což je většinou GM).

Proto bych uvítal zde na fórku subsekce pro jednotlivé cechy, kde by bylo napsáno následující
- co je frakce zač
- kde je
- kdo se může přidat
- kdo ji vede
- a v neposlední řadě i to, kdo mě může invnout, respektive s kým se mám domluvit (jak RP, tak OOC)

Zejména poslední bod považuju za stěžejní. A pro rýpaly - ano, všechno si mohu zjistit ve hře, na druhou stranu bych měl mít už určitý přehled když jdu do hry a minimálně nováčkům to může pomoci v nějakém lehčím začlenění a vytyčení cíle (co si budeme povídat, guilda se hodí).
Toren
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 33

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Co mi chybí - aneb co se hodí nováčkovi

Příspěvek pro Esaias za Sat May 30, 2015 6:26 pm

Mno ale takový obecný soupis informací o jednotlivých frakcích by nemusel být špatný. Jeví se to jako celkem dobrý nápad. Ovšem jen za předpokladu, že se zvěřejní informace, které jsou obecně známé. Odkud frakce je, jakou má třeba filosofii, či přesvědčení, odkud se tu vzala, nebo jaké má nejspíše cíle. Ono to pak pěkně pomůže v rozhodnutí ke komu se přidat a to předeším pro nováčky, ale také možná pro starší hráče.

Co se týče osob, které jsou potřeba pro inv do guildy, to až tak důležité myslím není. Stačí zvěřejnit hlavního vůdce. Poté, když někdo chce do dané frakce, zkrátka jen vyhledá kohokoliv z ní a optá se, zda-li by mohl být přijmut...a daná osoba jej pak dovede za jinou osobou, která ty pravomoce má. Stejně to vždy chodí tak, že vás nejprve musí přijmout inrp, až posléze systémově. A kdo může přijmat inrp, měl by i systémově.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Gerry za Sat May 30, 2015 7:00 pm

Nač něco takového zveřejnovat? At se zeptá dotyčná postava v rp.
Gerry
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 56

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Sat May 30, 2015 7:20 pm

Ovšem jen za předpokladu, že se zvěřejní informace, které jsou obecně známé.

Jak říkám, primárně pro nováčky.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro saramath za Sun May 31, 2015 9:44 am

Za sebe souhlasím, může to značným způsobem pomoci hlavně pro vymýšlení konceptu "co chci vlastně RPit" a postava nemusí být hozena jako amorfní hmota, která se rozhlédne a uvidí, také to dá lidem, kteří nemají svět tak prolezlý ve snazší orientaci ve vztazích, pokusíme se tuto myšlenku a pár dalších, co se na to navázaly, projednat na poradě.
saramath
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 126

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tattoo za Sun May 31, 2015 6:26 pm

Holý popis stálých hráčských frakcí by se časem mohl objevit na wikině nebo na fóru (vždy mě bavilo to pročítat) ale jinak bych zůstal u klasického RP.

Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: