Oživení mrtvých postav, zmrtvýchvstání, nesmrtelnost...

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Oživení mrtvých postav, zmrtvýchvstání, nesmrtelnost...

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 1:29 pm

V tomto vlákně bych rád podebatoval, jak již název napovídá, o postavách, které získají rpk, avšak nějakým způsobem se opět navrátí do světa živých.

Ve hře nám prozatím nebyly stanoveny žádné limity, avšak přesto zde tyto možnosti jsou a některé postavy jich využívají. Jaké jsou však pro takové věci postupy? Musíme je probírat s patřičnými gm? Co můžeme a co je už přes čáru? Musíme si pod dozorem něco odrpit, například nějaké magické postupy? Nebo stačí nějaké sepsání popisu postupu, či příběhu chctete-li?

Tyto otázku směřuju jak na gm, tak ale taky na hráče a to na všechny. Primírně však na ty, kteří s tímto do styku přicházejí.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Re: Oživení mrtvých postav, zmrtvýchvstání, nesmrtelnost...

Příspěvek pro Vardek za Mon Jun 08, 2015 2:03 pm

Zmrtvýchvstání není tak těžké, na Erutii, popravdě...

Máš tu Soulstone. Když si hráč - lock může koupit démona, soulstone by neměl být problém také. S dostatečnou přípravou si prostě schováš duši a časem se zjevíš, až se ukáže funkční tělo. Což mi přijde jako největší problém. Najdi tělo, žeano. I Voldemort s tím měl problémy. study

Pak tu máš oživení nekromancií. Warlock má lentilku, nekromant určitě také něco. I když bych spíš řekl, že se jedná o něco jako je proměna do Liche. Nebo tě může respawnout hráč - nekromant, abys chodil jako jeho sluha. Plamenná legie je dost dobrá co se týče stínu (Aneb Shadow priesti vychází z učení jedné biskupky, která to vše má od Legie), takže bych si dokázal představit "funkční" postavu, co má vymytý mozek a slouží jako sabotér.

A poslední, "legální" způsob, co mě napadá. Dragonsworni získávají spousty božích schopností od draků. Ze služebníků černé jsou boží destro lockové, umí používat shadowflame. Služebníci Ysery jsou jedni z nejlepších druidů. A bronzová letka, které je tu taky požehnaně, dává právě nesmrtelnost. Pokud si někdo pamatuje staré otevírání AQčka, tam se nesmrtelnost hodně řešila. Aneb, cituji; I have been slain a hundred times. I always wake here, alive. Some say I am cursed and others... - Drsná elfka

Jenže, jak vidíš, všechno to jsou šíleně individuální možnosti. K takovým fakt těžko hodíš na wiki článek Jak se ressnout rychle a snadno. Takže je snad logické, že na podobných věcech se musíš vždy domluvit s adminem. Ne? Rolling Eyes
Vardek
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 129
Postavy : Mrtvá

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kelran za Mon Jun 08, 2015 2:37 pm

Mě jen tak zajíma životnost oživeného co byl předtím lockem a za to zabit, když se teď ukáže na veřejnosti.
Kelran
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 53
Postavy : Kupa mrtvých hereticu.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Thiriel za Mon Jun 08, 2015 2:49 pm

Podla Sáry (Saramath pre amatérov) sa dá oživiť i bez soulstonu a by démonolog. Jak som dostal ingrediencie tak to vypadalo i nemožne (Krv hippogryfa a pannu [Tu zohnať nemožné že?] a dalšie vecičky).
Stačilo nájsť rostrúsené kústičky duše a dostať ich na jedno miesto (v našom prípade to bola truhla v ktorom bol realm nág alebo čo to bolo). Potom len samotné oživenie a ona panna. Další postup sa dá opísať ako vybratie alebo nahradenie duše panny dušou onou osobou. Prípadne ich natlačiť spolu ako to bolo v prípade Yanis a jej dobrej a zlej duše. Ale potom by tam boli rozbroje... TO je už na vás že ano.
A podla mňa, nekromant len oživuje telá tak, že niesu mrtvý ani živý, čili nemrtvý, idk.
Just domluva s GM, hráčom, dalším hráčom a odRPenie, nothing special.
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 3:09 pm

Ne, ne, Alastore, rozhodně to nebylo nějak konkrétně mířeno na tebe. Spíše jsi jen naťukl jednoho hráče, aby si položil několik otázek a ten zase naťuknul mě k tomu, tohle sepsat. Zrovno u tebe nějak nepochybuju o tom, že se v tomhle skvěle orientuješ a děláš věci tak, jak máš.

Klíčovou otázkou zde ale není návod, jak to celé provést. Spíše bych rád věděl, zda-li jsou stanoveny nějaké pravidla nebo mantinely pro tohle všechno. Kdo je inrp schopný takové věci provést a za jakých podmínek... A kolik krát to může provést?

Jinak přirovnání to k unikátce zní celkem dobře. A taková unikátka pro oživení se obecně...má nějaké pravidla, které je třeba splnit pro její získání? Plus samozřejmě počítám s nějakými pravidly pro konkrétní individuální postupy a nápady...
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 3:50 pm

Jo, to je přesně to, o čem jsem chtěl diskutovat. Smile Tohle zní celkem dobře, řekl bych. A co počet oživení se? Teoreticky pak můžeme mít postavu, která je zcela nesmrtelná, když bude mít další a další kopie svých duší.

Jen tak na okraj a pro pobavení. Zaručený způsob je nechat se zvěčnit na malířském plátně. Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Arenol za Mon Jun 08, 2015 4:07 pm

Z mého pohledu to zatím vypadá že za chvíli tady bude každá postava i s NPC nesmrtelná, nevím proč jsme ještě nezačali hromadně zavádět odběry duší které bychom dál a dál cpali do nových a nových těl a touto taktikou zničili koncil který měl na začátku přesilu. Já osobně jsem docela proti tomu aby se kdokoliv vůbec oživoval, a když už, tak maximálně jednou a vážně postava co má played třeba přes půl roku.
Arenol
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 127
Postavy : Arenol, Arenol, Arenol

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Mon Jun 08, 2015 4:19 pm

Hranol napsal:Já osobně jsem docela proti tomu aby se kdokoliv vůbec oživoval, a když už, tak maximálně jednou a vážně postava co má played třeba přes půl roku.
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 4:34 pm

Tak řekl bych, že zrovna čistě played by roli hrát neměl. Roli by měl hrát fakt, jak je hráč vnímaný ostatními, co s postavou už inrp všechno udělal, jak moc se rozvíjel atp. Nabrat played time afkováním nebo třeba farmením zvládne fakt každý.

Vemte si třeba mou postavu Esaiase...je tu téměř od spuštění serveru Arathor a played tam mám nějakých 36 dní. Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Arenol za Mon Jun 08, 2015 4:44 pm

Sorry, moje chyba, ne jen played ale celkově jak dlouho ta postava je ve světě, GMka tě za nějákého půl roku určitě zaregistrují že existuješ Very Happy
Arenol
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 127
Postavy : Arenol, Arenol, Arenol

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 4:54 pm

Jasan, v pohodě... Very Happy Možná mi mělo dojít, jak to myslíte...

Naposledy upravil Esaias dne Mon Jun 08, 2015 5:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Drog za Mon Jun 08, 2015 5:23 pm

Vtom prípade chci oživit Droga vážení, je to postava která budovala dej Hordy a taky neprímo zasahovala do deje Esgarothu.

Určite musíte priznat že jej vrátenie by bol skvostný prínos pre frakciu a konečne by to prilákalo aj hráčov a horda mala ako také postavenie, ktoré pri našej skvelej náčelnici nemá.

Dakujem za pozornost. Rest in pieces m8 rekt MLG montage.
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 115

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 5:39 pm

Hmm...asi by zde také měl být nějaký limit, do kterého se musíte vejít. Přesněji...doba od smrti, po kterou lze ještě duši strčit zpátky do těla původního, či jiného...

Například Drog. Jeho tělo už je asi rozloženo, ale těch je na skladě dost, avšak duše už je asi pryč tak dlouho, že se stala naprostou součástí světa mrtvých. Již by bylo zcela nemožné jí přesně identifikovat. Navíc už je nejspíše smrtí natolik poznamenána, že by to nebyl Drog jako kdysi.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Jun 08, 2015 5:43 pm

Já jsem třeba toho názoru že limity jsou jednoduchý.

Kdo chce oživit postavu a je mu jedno jak. Tak jsou tu nekromantské postavy. Ale musí ten hráč mít nějakou dohodu a donutit ty nekromanty aby ho oživili. Což není žádná sranda. S tím kolik jich tu je a kolik je ochotných riskovat život.

Druhá pokud by chtěl někdo oživit postavu jako živou tak bych to bral jako formu eventu. Třeba u Xan mám promyšlený, že kdyby jí zemřela Kayrean tak díky své magii zastaví rozklad těla a bude jí s sebou táhnout dokud nepřijde na to jak jí vrátit zpět k životu. Třeba formou eventu kdy by musela podniknout dlouhou cestu jako ve starých ságách atd. Což mi přijde krásný námět na zábavu ostatním hráčům atd. a o to podle mě jde. Ten dotyčný ukáže že stojí o to aby ta postava žila .. a zabaví tím lidi kolem sebe. Podle mě je důležitý vyvinout nějakou snahu, která bude stát za to.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Mon Jun 08, 2015 5:43 pm

Pokud nedokážeš nějak přimět trollího velekněze s velkou mocí, aby ti pomohl oživit dlouho mrtvýho orka Very Happy
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Mon Jun 08, 2015 7:56 pm

Esaias napsal:Ne, ne, Alastore, rozhodně to nebylo nějak konkrétně mířeno na tebe. Spíše jsi jen naťukl jednoho hráče, aby si položil několik otázek a ten zase naťuknul mě k tomu, tohle sepsat. Zrovno u tebe nějak nepochybuju o tom, že se v tomhle skvěle orientuješ a děláš věci tak, jak máš.

Tím hráčem jsem byl já a jako jeden z přdstavitelů těch, kteří mají co dočinení s různými více či méně pochybnými praktikami bych se k tomuto rád vyjádřil.

Již několikráte jsem se v různých tématech vyjádřil, že podle mého je správné (hc)RP co nejvíce přiblíženo realitě, pokud danou předlohu můžeme najít v reálném světě.
A mezi tyto věci pojem "duše" rozhodně patří.
Je to jednoduché, co tvoří naší existenci? Nervová soustava. Mozková tkáň, která je velmi zjednodušeně tvořena shluky neuronů, mícha, nervová zakončení. Celá tato soustava je pak pod neustálým prouděním elektrických signálů. To jsme prostě my. Vypněte proud, přestanete existovat. Velmi vtipně řečeno, je to stejné, jako když vytrhnete počítač ze zásuvky, s tím rozdílem, že ten můžete znova zapnout, mozek už tak snadno ne.
Kdyby si o tom chtěl někdo přečíst více, prosím (zejména odkazuji na kapitolu "Funkce".
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mozek

Jistě, existují různé parapsycho-tajemno-záhadné články o lidech, kteří v nemocnici viděli sami sebe a blá blá blá ... Jo, taky si sem tam něco málo přečtu, ale vpodstatě jen abych nad tím zakroutil hlavou a řekl si, že se někdo prostě opět pokusil o senzaci.

Tedy proč rpím s dušemi, když už na to někdy náááhodou dojde? (vzhledem k výše psanému textu se tomu snažím vyhýbat) Protože prostě "blizzard told us so"

I kdybychom nakrásně připustili možnost uschování kusu duše do krystalu, nebo zbraně, nebo čekohokoliv jiného, už v okamžiku uschování by to pro mága znamenalo těžkou duševní ránu, změnu chování, ať už "pouhá" paranoia, šílenství, v horších případech i totální zcvoknutí typu bílá vypolstrovaná místnost. I kdyby si i přes to zachoval zdravý rozum, jeho oživení by pak byl velmi velký problém, pakliže by k němu mělo dojít jen za použití předem vytvořeného fragmentu duše. Jednoduše řečeno, jeden malý fragment se nikdy nemůže stát celou duší.

Tedy na této úrovni jsem zcela proti takovémhlemu RPení. Jediné, co jsem třeba ochoten uznat, pokud připustíme existenci něčeho jako je duše, že by teoreticky mohlo být možné, za předpokladu, že člověk utrpěl například sse životem neslučitelná zranění, ale ještě žije, uschovat CELOU duši do magického artefaktu, a následně jí přenést do jiného, ale anatomicky stejného těla (člověk-člověk, elf-elf atd...).

Věci typu soul shard nebo soul stone, reincarnation, rebirth, redemption, a já nevim co všechno, by měly sloužit pokud možno výhradně systémově (jo, furt je to prostě jenom hra, a smazat postavu, co vás utluče první housenka, je blbost), a RPeny by měly být jen za velmi výjimečných podmínek a s absolutním souhlasem týmu.

Kapitolka ohledně nekromancerství je poněkud odlišná, a z mého pohledu nemá s duší nic společného.

Mrtvola je prostě hromada tlejícího masa. Pokud je v dostatečně zachovalém stavu, mág může blíže nespecifikovaným kouzlem řekněme napodobit obnovu tkáně tak, aby byla schopna opět jakž-takž pracovat (neurony, nervy, vuz wiki výše). Následně je mág schopen skrze své kouzlo posílat do takto dočasně obnovené tkáně příkazy - elektrické signály (arkánou si to odůvodněte jak chcete). Takové stvoření pak ale není tím kým bylo, ale jen souhrnem příkazů, který mu byl poskytnut mágem. Tedy je natolik "inteligentní", kolik mu mág sám vetkne, a to třeba i v případě vzpomínek nebo jiných vědlejších myšlenek, které mu mág mohl dát jen omylem.
Dá se také hovořit o tom, že takto oživení mohou mít fragmenty vzpomínek zemřelého. Budiž, zde to bude hoodně za vlasy přitažená teorie... Vemte si nabíjecí baterie (snad každý zná nabíječku na Li-on tužkový baterie, jestli ne, tak si představte třeba powerbanku, která se dnes dostává do módy). Baterie je v nabíječce (člověk žije). Ve chvíli, kdy baterii vyndáte z nabíječky (člověk umře), začne baterie postupně (rychlost vybíjení pomiňme) ztrácet svojí energii (tělo tleje), až se jednoho dne vybije úplně (tělo už je neoživitelné). Podle toho, v jaké fázi samovolného vybíjení zasáhneme (nekromant přijde k mrtvole a oživí ji), tím více původního náboje se omylem může smíchat s námi dodanou energií. Tedy čím čerstvější mrtvolu oživíme, tím může mít více odrazů vlastních původních myšlenek nebo vzpomínek.
Stále se však jedná jen o fragmenty obrazů nebo tak něco, není to odrazem duše, je to odrazem zbylých elektrických signálů z mozku, které se třeba nějak záhadně nestačily vybít.
Z tohoto hlediska třeba nekromancii naprosto akceptuji, protože se nejedná o manipulaci z duší, ale čistě biologicko-alchymisticko-arkánová záležitost.

Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 8:45 pm

Hmm...tak to jsi rozepsal moc hezky. A mě ihned napadla jistá teorie aneb vysvětlení duše...částečně. Platí to, že jsou to jen jakési elektrické signály v tkáních mozků. U každé osoby jsou tyto signály naprosto a zcela jedinečné a nezaměnitelné. Wow se však odehrává v době, kdy asi takto probádaný mozek není.

My poté tedy neříkáme elektrické signály v mozku, ale duše. Tyto elektrické signály dokážeme však pomocí arkány napodobit a vložit je do krystalu. Krystal poté funguje téměř jako samostatný mozek. Ale jen přežívá, uchovává signály, které poté lze přenést zpátky do vyplého těla. Tělo je touto přesnou kopií opět nakopnuto tak, jako se v našem světě dávají do lidí elektrické šoky při zástavě srdce. Jen tohle je určeno pro mozek a v trochu jiné formě.

Pakliže člověk umře, duše putuje někam do jiných světů. Světa mrtvých. Ve wowku je to prostě duše, ale my si to můžeme opět popsat jako elektrické signály. Člověk umře, elektrické signály v mozku se semknou v jednu energetickou kuličku (duši) a putují do světa mrtvých. V takovém světě je nespočet kuliček a signálů. Kuličky se postupně opět rozpadají na jednotlivé signály, které postupně putují prostorem, dokud nejsou zcela vybité a prostě jen volně vyprchají. Smísí se s ostatními signály a kuličkami okolo. Duše je ztracena. Mág, když bude dostatečně rychlý, může být schopen z tohoto světa vyrvat celou energetickou kuličku (duši) pohromadě. Když bude pomalejší, získá neúplnou kuličku (duši) nebo jen útržky signálů (fragmenty duše) putující prostorem. Když bude mág hodně pomalý, nezíská nic.

Nekromant oživující libovolně mrtvolu jen ze světa mrtvých načerpá jakousi auru. Stav celého toho prostředí. Nabere prostě hrst kdejakých signálů, které pošle do mozku mrtvoly, aby jí nakopnul. Pokud se pak v této mrtvole objeví nějaké vzpomínky, je to způsobeno přílišnou čerstvostí mrtvoly...aneb tkáně jsou sice nakopnuty jinými signály, ale fungují stále stejně jako před tím. Nebyly tolik poničeny rozkladem, vzájemně se zpět propojují, dodávají si ztracené informace a obnovují fragemnty paměti. Aneb kde je kouř, bude i oheň...
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Jun 08, 2015 9:05 pm

U Valanira občas nechápu, proč někdo tak kategoricky ateisticky odmítající cokoliv, co se nedá vysvětlit vědou, RPí mágy a ještě ve WoW Very Happy.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 9:07 pm

Náhodou já ho třeba zcela chápu...akorát já si dokážu vždy najít nějaké vysvětlení a přenést to do našeho světa, byť nejspíše nereálně. Very Happy Viz výše Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Mon Jun 08, 2015 9:08 pm

Esaias napsal:My poté tedy neříkáme elektrické signály v mozku, ale duše. Tyto elektrické signály dokážeme však pomocí arkány napodobit a vložit je do krystalu. Krystal poté funguje téměř jako samostatný mozek. Ale jen přežívá, uchovává signály, které poté lze přenést zpátky do vyplého těla. Tělo je touto přesnou kopií opět nakopnuto tak, jako se v našem světě dávají do lidí elektrické šoky při zástavě srdce. Jen tohle je určeno pro mozek a v trochu jiné formě.

Tady nastává trochu problém. Napodoběním můžeš sice získat naprosto identickou kopii, nicméně, při oživení to již nebude původní osoba. Bude to jeho identická kopie. Člověk umře, a nahradí ho jeho naprostý dvojník, ovšem pro původníjo "jedince" to znamená zkázu tak jako tak.

Esaias napsal:Člověk umře, elektrické signály v mozku se semknou v jednu energetickou kuličku (duši) a putují do světa mrtvých.
Držel bych se i zde zákonů fyziky, kdy když vypneš elektřinu do bytu, taky se ti uprostřed obýváku nezhmotní kulovej blesk tvořenej tim, co ti v kabelech mezi pojistkou a zásuvkama zbylo.
Dojde k disperzi, energie vyprchá (nebo vyprchá, zákon zachování energie, bláblá, ale ránu vám už vyplá zásuvka nedá, žejo).

Otázka je, jakou teorii na to namontovat? Jediné, co mě napadá, že případný rituál oživení, už v jakékoliv formě, by mohl dokázat ohnout čas, skrze nějž by bylo možné tkáň dostat do podoby přesně po době smrti. Tak by se teoreticky dalo zachytit vyprchávající elektrické impulzy a s nimi dále manipulovat. Ovšem opět by se jednalo o pouhou kopii (byť třeba identickou, když bude mág šikovnej), a pro původního jedince již stejně není cesty zpět.
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jun 08, 2015 9:14 pm

Elektrické signály mozku bych nepřirovnával k elektrice v kabelech, byť jsou vlastně stejné. Tady nutno přidat trochu nadpřirozena. Trochu jedinečnosti a nepochopenosti osobnosti jako takové ve wowku. Tady nějakou teorii pasující do reálu asi nenajdem mno. Tady musíme přihmouřit oko.

Co se týče kopií a identických dvojníků (myšleno duší), tady bych to zase vysvětlil tak, že signály jako takové jsou samotnými myšlenkami. Ale myšlenky také uchovává samotná mozková tkáň. Je to jakési uložiště, které je signály probuzeno. A aby byly vzpomínky probuzeny, musí na ně působit signály, které je do tkáně takříkajíc uložily, například nějak vypálily svým průchodem... Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Mon Jun 08, 2015 9:20 pm

Amaroth napsal:U Valanira občas nechápu, proč někdo tak kategoricky ateisticky odmítající cokoliv, co se nedá vysvětlit vědou, RPí mágy a ještě ve WoW Very Happy.

Samozřejmě, nikdo není dokonalý, každý rper se stále učí, i ti dlouholetí. Vůči některým z vás jsem mlaďas, na rp scéně jsem něco málo možná přes 3 roky.
Ale řekl bych, že na současné poměry rpím celkem dobře, a to ZEJMÉNA díky tomu, že většinu času, kdy se řešila magie jako taková, ať už přímo v RP, na guild chatu, nebo zde na fóru, hledám její VYSVĚTLENÍ. Každá akce musí mít nějaký LOGICKÝ a SMYSLUPLNÝ základ, který ovšem ve hrách najdeme jen těžko.
Proto v mém RP snad nenarazíte na žádnou kardinální blbost, a na každou mojí akci jsem schopen složit nějaký méně čí více obsáhlý základ, podle jakých vodítek jsem si danou akci složil.
Magie není v reálném světě postihnutelná, tak se snažím využívat alespoň známé fakty k logickému popsání její funkce. Někdy je to ale složité, nebo skoro nemožné a musí se dělat ústupky.

O mém přesvědčení HC/sandbox server se vyjadřovat nebudu, na toto téma se již hovořilo nesčetněkrát, a myslím, že kdybych měl já vytvářet nové prostředí, "mág" by byl výhradně classou na požádání a svěřen jen velmi dobrým rperům a byl by tvořen výhradně existujícími prostředky - stačí se podívat na běžné kouzelnické jevištní akce plné iluzí a klamů. jako takový příklad za vše by mohl hovořit právě první Sharlock Holmes, nebo třeba film Dokonalý trik.

žádná magie, protože magie není reálná a rp považuji osobně za něco, co by se mělo realitě co nejvíce podobat. Tak. a jinak stop OT Very Happy
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra: