Nápad a pokus.

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Nápad a pokus.

Příspěvek pro Drog za Tue Jun 09, 2015 12:37 pm

Zdravím isto ma všetci poznáte, kdo nie tak nemáte čo ľutovať.

Než prídeme ktomu očo tu ide, najprv by som sa vás chcel spýtať na vaše pocity, čo si myslíte o terajšej Horde. Ja som ten pocit našiel sklesujúci a deprimujúci. Keď lognem nikdo tam není pomaly, na poslednom velkom evente som tam bol Ja,Itashi,Kikzaga a nepriamo Draka, ktorá sa sem tam zapojila do RP, ale kedže pracovala na evente nemôžem jej vytknúť neprítomnosť event ma bavil po prvý krát od doby čo sme oslobodzovali lordearonskú obsadenú loď.

Ale teraz k veci. Chcem sa znovu dostat do popredí hordy a veliť jej, oživit jej zašlú slávu a navrátit ju do starých koľají, kde patrila pretože očividne toho nikto nieje schopný momentálne (/wave Drany) preto aby sa to presadilo potrebujem ukázat Gm teamu, že by to uvítali aj hráči, konečne oživenie. Plánujem to dlho, mám nápady,plány a obvolal som pár ludí čo by to privítali a vrátili by sa mi pomôct.

Nechcem sa už dalej dívat nato ako frakcia ktorá bola kedysi špičkou upadá dolu a dolu na samé dno a nikdo stým nič nerobí.

Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 115

Návrat nahoru Goto down

Re: Nápad a pokus.

Příspěvek pro Esaias za Tue Jun 09, 2015 1:30 pm

Hele...orka můžeš založit vždy a zkusit se dostat až do vedení taky. Tehdy ti to myslím šlo docela dobře, to rp orka. Jen občas jsi měl nějaké pohnutky, které na okolí působily poněkud negativně. Uber na nich a nemáš možná konkurenci.

Tak pravil Esaias, jenž se rp u Hordy nikdy příliš neučástnil a jenž působil spíše jako vnější pozorovatel. Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Jun 09, 2015 3:04 pm

2 dotazy:
1. proč to neřešíš s frakčním GM, ale na fóru a ještě ve spamerské sekci?
2. proč to neřešíš v RP (co ti brání inRP nějak Hordu vést, pokud se nepletu, máš dokonce i rank na to dostatečně vysoký - tak kde je problém?)?
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Příspěvek pro Drog za Tue Jun 09, 2015 4:57 pm

Amaroth napsal:2 dotazy:
1. proč to neřešíš s frakčním GM, ale na fóru a ještě ve spamerské sekci?
2. proč to neřešíš v RP (co ti brání inRP nějak Hordu vést, pokud se nepletu, máš dokonce i rank na to dostatečně vysoký - tak kde je problém?)?

1. Protože mne zajímá postoj hráčú ktomu, to byl smysl tohto topicu ptám se jich, jestli by stím souhlasili, nebo jim nevadilo že Drog je znovu vo vedení. To "frakční GM" nejak sem si nevšiml žeby neco delalo za ten čas co sem dostal "pardon" a byla mi udelená druhá šance. Kdysi tu bylo dost lidí teď tu byl jen Itashi a pár lidí co prestali tak hrát i s Itashim.

2. Víš proč to nereším v RP? Protože všechno co mužu udelat muže prijít svatá Drany AKA Xiera a úplne to zrušit protože jí se to treba líbit nemusí. Klidne mi stačilo dnešní príklad nejdrív ríkala jak je spojenectví s lidma dúležité a za 4 minuty už chtela zorganizovat útok na to koncilácký mesto a vyhnat odtamtud všechny. TO je ten problém. Neví co delá ani co chce. Jednou chce tohle za chvíli tamto. Já nechci bejt odkázanej na nekoho kdo neví co chce.

Toď vše zajímají mne názory hráčú a jejich postoj. Když to nebude vypadat šede, prednesu svuj plný návrh pred Arathorskej team.
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Příspěvek pro walteer za Tue Jun 09, 2015 5:36 pm

Drog na hrad (trůn).
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Jun 09, 2015 5:52 pm

Absolutně nechápu, kde máš problém. Já také neloguju Eliona. Kyrenix a další důstojníci si tam zvládají poradit sami a já nejvýš tak rozesílám výplaty a případně jsem připravený čas od času vetovat nějakou případnou příliš velkou kravinu, kterou by mohli chtít udělat. Nevím, kde je v tomhle systému problém, u Argetlisu funguje, není důvod, proč by nemohl fungovat u Hordy. Na to, abys pomáhal obnovit Hordu, nepotřebuješ inRP zcela vrchní vedení. A zcela opačně - GM má plné právo mít ve frakci vlivnou či vedoucí postavu, nemá ale povinnost ji hrát. Je to vaše frakce, vy se starejte. GMka tu jsou od toho, aby vám byla po ruce kvůli technickým záležitostem. Potřebujete itemy? Quest? Opravit bug? Dohodnout spawn? Na to tu máte GMko. A také na případné a občasné, i kdyby třeba jen OOC, konzultace důležitých rozhodnutí. Na co tu GMko není je tahání vás za ručičku, proto si odpusť ten uražeností a ubrečeností páchnoucí tón "GM pro nás nedělá denně event a já nemám post náčelníka, pls pls, dejte to mě". Máš postavu ve vedení frakce, máš tím vše co potřebuješ. Vzhledem k tomu, kolikrát Horda pod tebou šla na smrt kvůli dělání ramen i při čelení 10v40 mi přijde jako specielně u tebe více než vhodné, že nad tebou bude inRP vždy někdo, kdo tě může přibrzdit.

EDIT: Spočítej si, kolik frakcí ve hře má ve vedení GMko, které neloguje, a kolik z nich tady zakládá topicy, že chtějí vrchní vedení a nechtějí se nikomu zodpovídat. Takovou moc dáváme hráčům do rukou vzácně a neradi, protože jste schopní s tím dělat neuvěřitelně neperspektivní kraviny. Nic proti vám - ale guild, které udělal obrovský bordel na serveru ať už inRP nebo OOC jen proto, že jejich hráčské vedení se chovalo jako banda neandrtálců, které nikdo nedržel zkrátka, když to bylo potřeba, jsme tu viděli za ta léta spousty. Mluvím teď obecně o RP scéně.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Drog za Tue Jun 09, 2015 6:14 pm

Tenhle topic má svuj dúvod, který ty porušuješ. Když se chceš otom bavit další správy mi zasílej PM.

Budu ti vdečnej.
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Itashiro za Tue Jun 09, 2015 6:17 pm

Drog je Hordák srdcem i duší stejně jako já. Rozdíl je v tom že je daleko zkušenější ve vedení guildy OOC i inRP, rozhodně daleko více než já v mnoha ohledech. Jeho způsob vedení uznávám s tím, že by nebylo špatné aby to opakovaně neskončilo další katastrofou Very Happy at naší nebo jeho možnou vinou.

Každopádně fakt je takový že jsem evidentně v tomhle totálně selhal. To uznávám a taky to, že by to chtělo nové vedení. Momentálně totiž nemám žádnou postavu která by se toho ujala, mimo Itashiho který je indisponován. Nejsem proti, jestli by se Drog dostal zpátky do vedení (Ikdyž už máš dost vysokou hodnost v guildě, aby jsi mohl ještě něco udělat jak říká Ama). Máš moji plnou podporu a jdi do toho. Kdo ví? Třeba si povedeš lépe než já Smile
Itashiro
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 83
Postavy : Itashiro - Pán mečů, Náčelník Gar'thalu, Dračí jezdec, Škorpion.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Tue Jun 09, 2015 6:19 pm

Nečetl jsem celý Amarothův příspěvek. Ale tady bude problém v tomto. Ano, většina frakcí s neaktivním GMkem funguje i tak. Jenže horda ne. A to je ten moment, kdy by GMko aspoň v ten čas mělo začít fungovat a nějak tu frakci rozhýbat.
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Erick za Tue Jun 09, 2015 6:50 pm

Jsem určitě za, horda potřebuje oživení a dobrého vůdce...
Erick
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 29
Postavy : Smood (RIP)
Erick (RIP)
Miria

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Tue Jun 09, 2015 7:19 pm

Mnooo...Amarothe. Já třeba často slýchávám stížnosti na postavu Eliona, že je neaktivní a že by měla být nahrazena někým, kdo aktivní je. Ne, že bych ti to měl za zlé. Konkrétní jména si nevybavuju...

Jinak co se týče selhávání hráču v nejvyšších funkcích, aneb když se pustí do špatného boje nebo provedou chybný krok ve válce, který má fatalní následky. Vy GM máte totiž velký a absolutní ooc přehled. Vy sami totiž tvoříte průběh rp a dle toho se taky vaše postavy chovají a dle toho také dělají kroky a rozhodnutí. Vaše postavy se pak jeví jako neomylné. U hráčů je to pak jinak, protože zkrátka neví tolik, koliv víte vy, GM. Tímto se rozhodně nechcu nějak stavět proti tobě, jsou i tací, kteří prostě to velení zesírají. Nevím kam patří Drog.

Nebylo by lepší, kdyby GM měly inrp postavy, které by měly roli rádce a vždy věrného přítele velitele? To by klidně mohlo fungovat formou nějakého ooc chatu: "Ahoj, hele, moje postava se chystá udělat to a to...co na to říká rádce?"

Omlouvám se za odbočení od tématu.

A také já si myslím, že Horda potřebuje nějak více oživit. Mimochodem snad tě mohu přivítat zpátky, Zuri. Very Happy

Pod odstavec o rádci se podepisuji - Tattoo
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro NettoAnimo za Tue Jun 09, 2015 7:49 pm

Akožto bývalý hráč hordy musím povedať, že som hral vtedy keď Drog velil. A môžem povedať, že to robil dobre. To, že chce zlákať hráčov k horde je plus znamená to, že chce niečo robiť. A ako už bolo povedané môže to spraviť inRP teda ak tam má vysokú hodnosť. Alebo sa dohodnúť OOC s Drakou a tak by došli k spoločnému plánu čo a ako.
NettoAnimo
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 82
Postavy : Gerrith Grarlorn- Paladin svetla
Nuniz- Inžinier
Garrob Bloodthirsty- R.I.P

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Jun 09, 2015 7:49 pm

Drog: Skutečná pravidla tady stanovuji já Drogu, pro připomenutí. Mým cílem je pouze poukázat na to, že vedení Hordy už v podstatě máš a že nevím, o co se tu chceš ještě tedy dále handrkovat. Že ses mezitím toho vedení inteligentně sám dobrovolně vzdal, přičemž se snažíš to něco, co v Hordě je, rozvrátit nikoliv převratem, ale útěkem do rebélie, je tvá blbost. Jsi dezertér a zrádce, stejně tak každý, kdo tě bude následovat. Místo toho, abys Hordu začal znovu budovat, ji rveš napůl. Máš tedy cos chtěl, svou Hordu (nebo spíše tu část ochotnou jít za tebou, každý má v tomto svobodnou volbu ale také musí počítat s následky), kde jsi neomezeným králem. Jak se protlučete nebo ne bez Gar'thalu je tvůj problém, což není nic menšího než prostá zodpovědnost.

Esaias: Ano, GMka mají přehled o loru a příběhu, také vidí server většinou v širší perspektivě (nejen přes GM porady). Také ale jsou naučená mnohem více si hlídat, co je přínosem pro ně, co pro jejich frakci a co pro celý server, rovněž jsou naučená snažit se nedělat věci, které by výrazně narušovaly RP většímu počtu hráčů, pokud to není nutné. Hráč si častěji řekne "Héj, pojďme vypálit město, bude švanda, natřeme jim to!". GMko se mnohem spíše podrbe na hlavě, jestli všeho toho spawnu a RP lidí v tom městě není trochu škoda (coby člověk, co má podobné věci na práci) a jestli je opravdu třeba to město vypálit. Což je podle mě dalece důležitější aspekt, než onen tebou zmíněný přehled. Opatrnější přístup. Také spolu GMka díky Skypu komunikují, takže většina mezifrakční interakce projde i normálním, lidským prodiskutováním mezi dvěma kolegy, kteří se vzájemně respektují, nebo se tak alespoň musí tvářit, když už jsou v jednom Týmu.

Ohledně role rádce, to není vyloženě špatné řešení, jenže tím se vzdáváš práva veta a v tu chvíli jako bys toho rádce v rukách neměl, protože si vůdce může kdykoliv říct, že tě dneska neposlechne. Do takové role bych vůči sobě už dneska asi nikoho nepostavil, leda by šlo o prozkoušené bývalé GM. Neosvědčilo se to, 100x se to nikde neosvědčilo.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Toren za Tue Jun 09, 2015 8:01 pm

Čéče, k tomu poslednímu bodu ti nevím. Co takovej starej Seleamar? Tam byl ten headmaster kdo? Dorian nebo někdo jinej za tu mrchu? A kolikrát jsme ho viděli online nebo na nějaké poradě? Já nikdy, nevím jak ty.
Toren
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 33

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Tue Jun 09, 2015 8:06 pm

No já najivka si vždy myslím a doufám, že člověk, bez schopností, které jsi Amo vypsal, se do úplného velení nemůže dostat. Vše, co jsi vypsal, beru já jako samozřejmost a většinou se tím snažím i v různých situacích řídit. Ačkoliv někdy to tak vypadat nemusí...
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Vardek za Tue Jun 09, 2015 8:15 pm

Já jen, co se týče frakcí...

KT - GMko Ard. Jeho inRP postavu jsem viděl dvakrát, vše vede hráč/STčko. Funguje v pohodě, maximálně občas někoho otravujeme ohledně spawnu či přesunu.
Lordaeron - Co si pamatuji, ani Dalv a ani Nax nemají vysoce postavené postavy. Vše vedl Mallen/nyní Rothas. Opět jsme je maximálně zneužívali na případný spawn. Jak je to nyní, netuším. Hádám však že ani tak do toho Rothasovy moc nekecají.
Argetlis - Víceméně velí Kyrenix, společně s Nanali a Niniel. O GM podporu se stará Keileb, Amaroth tam potřeba není.
Akademie - Saramath absolutně vždy nechával vládu na archonech. Postavu tam nemám, nevím jak fungují teď. Hádám že však stále stejně.

Ve všech frakcích to funguje tak, že je hráč/stčko na vysoké pozici (Ne na nejvyšší, nutně) a GMko ho maximálně v g chatu seřve, že dělá voloviny. Proč by Horda nemohla fungovat stejně? Drog na to pozici má, stejnou jako víceméně ostatní hráči frakce. Shocked Nevím, co víc bys chtěl, hale.

A že ti to Drany může zakázat... Holt, asi bude mít důvod. Taky se vše nehodí. Bych ti ani nemohl vyjmenovat jaké plány mi Ard zakázal. Jenže tak by to i mělo fungovat. Kór když máš sklony používat zbraně na elfské dutiny, žejo.
Vardek
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 129
Postavy : Mrtvá

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Jun 09, 2015 8:59 pm

Toren napsal:Čéče, k tomu poslednímu bodu ti nevím. Co takovej starej Seleamar? Tam byl ten headmaster kdo? Dorian nebo někdo jinej za tu mrchu? A kolikrát jsme ho viděli online nebo na nějaké poradě? Já nikdy, nevím jak ty.
Arlen RPila jedna hráčka, to nebylo žádné GM ani tak. Jenže kdo pak držel Seleamar? Já jsem tam dlouho nevydržel, Andre a Argeonova paladinka to nedokázali udržet aktivní a pak se to už jen zavřelo. Pravda, nerozhádali jsme se nějak moc s ostatními frakcemi, ale upřímně, měli jsme tam na to čas? Byli jsme první linie, nárazové pásmo. A ostatní byli ve skrytu duše rádi, že nejsou na našem místě, takže když už nám nepomáhali, alespoň do nás zase přece jen nevrtali. A my jsme neměli šanci vrtat do někoho z nich. Horda tady je úplně jiný případ, je vojensky nejsilnější frakcí, ale nemá šanci proti ostatním frakcím, když se spojí. Navíc je hráčsky slabá, má hlavně NPCčka.

Esaias: Může a dokonce dostane, velice často, snadno a brzo. Většinou to vypadá vlastně úplně stejně, jako Torenem připomenutý Seleamar (díky za nádherný příklad). Otevře se post, dá se hráči. Hráč to může zfailovat (promiň Drogu, ano, na příklad tvůj případ na Mythii), nebo to může držet i slušně, jenže hráči se mění, odchází, přestávají hrát nebo mění maina, případně prostě umírají. Najednou je třeba původního, třeba i kompetentního vůdce, nahradit. Kým nahradíme hráče? Jasně, dalším hráčem. Jenže schopných hráčských vůdců je po skrovnu i na celém serveru, natož pak v jedné jediné frakci. A tak se velice rychle dostáváme do pozice, kdy nepovyšujeme hráče "Protože na to s trochou štěstí fakt i mají." ale "Protože nikdo jiný, lepší, už po ruce není, a někdo to dělat musí.". Sem to klouže vždy v rámci pár týdnů až měsíců (čtvrt roku je běžná maximální hranice). Obrovská čest výjimkám jako třeba Mallen, který držel ve vedení své frakce... jak dlouho, půl roku? A místo něj mohl nastoupit Rothas. Ale to není zrovna běžný případ z praxe.

Jistě, můžeme být připraveni říct někdy stop a místo špatného hráče se někam nacpat zase znovu GMkem. Neříkám že ne. Jen to není vždy úplně snadné a mnohdy je to inRP poněkud chabě vysvětlené. Což není takový problém, jen se musí dané GMko včas objevit, hlídat situaci a být svým způsobem aktivnější, než by bylo, kdyby mělo někde jen šoupnutého neaktivního, klidně i jen NPC, vrchního vůdce.

Naposledy upravil Amaroth dne Tue Jun 09, 2015 9:05 pm, celkově upraveno 1 krát
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tattoo za Tue Jun 09, 2015 9:00 pm

Jinými slovy, hraj Drogu.

Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Itashiro za Tue Jun 09, 2015 10:58 pm

Tharg to perfektně shrnul. Neměli bychom o tom moc diskutovat ale spis konat.
Itashiro
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 83
Postavy : Itashiro - Pán mečů, Náčelník Gar'thalu, Dračí jezdec, Škorpion.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Drog za Wed Jun 10, 2015 11:47 am

Tenhle thread sem založil já tady platí má pravidla! (sarkazm off)

Kouknete na muj první post je tam celej smysl tohohle topicu, to že vy si ztoho deláte diskutativný kroužek je váš bordel. Vidím tu co sem chtel videt a vidím tu co sem nechtel nejakej spam.

Izy get life.

Pro tvou informovanost. Založil jsi vlákno v sekci Spammerský koutek. - Tattoo
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Wed Jun 10, 2015 11:51 am

Myslím, že odpovědi jsi dostal. Hráči by tě vesměs uvítali zpátky ve velení rádi.

Řešit to případně máš s frakčním gm, ale nvm proč, když údajně u hordy máš postavu na vysokém postu.

Co více chceš ještě vědět? Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Drog za Thu Jun 11, 2015 12:49 pm

Chci vedet jestli elfové pokleknou když prijdu jako bourka a smetu jejich patetický mesto do more. Very Happy

Ne ne. Díky za váš názor a odpoveďi a vzhúru do nový éry.
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Thu Jun 11, 2015 1:25 pm

Čistě teoreticky, kdyby se ti to nějakým zázrakem povedlo, viděl bych to spíše na nějakou hromadnou nebo efektivní rituální sebevraždu s pěkným efektem. Smile S tochou štěstí s takovým efektem, který by smetl nejbližší okolí - tedy nejbližší orky. Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra: