Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Názvy spellov

+5
fretik
Zorak
Toren
Esaias
Dalvengyr
9 posters

Goto down

Ste za preloženie spellov do nášho jazyka?

Názvy spellov  I_vote1028%Názvy spellov  I_vote11 28% 
[ 9 ]
Názvy spellov  I_vote1053%Názvy spellov  I_vote11 53% 
[ 17 ]
Názvy spellov  I_vote1019%Názvy spellov  I_vote11 19% 
[ 6 ]
 
Celkem hlasů : 32
 
 
Poll closed

Názvy spellov  Empty Názvy spellov

Příspěvek pro Dalvengyr Sat Jul 04, 2015 1:00 pm

Zdravím vás,

Otázka, ktorú vám chcem položiť tu zaznela ešte pred spustením pôvodného Arathoru.

viz: https://arathor.forumczech.com/t59-preklady

Od tej doby sa ale hráčska komunita značne zmenila a podla počtu hlasujúcich v predošlej ankete aj dosť rozrástla. Takže sa teda pýtam, v akom stave by ste radi videli spelly?
Preložené do CZ/SK, alebo ponechané v angličtine, tak ako nám ich naservíroval Blizzard?

Osobne som zástancom prekladania spellov do nášho jazyka. Pretože:
- Preložený popis spellu dokáže nováčika nasmerovať k tomu, ako spell funguje.
- Z estetického hľadiska to pôsobí omnoho lepšie. Detailistovi ako ja prídu Blizzardovské spelly hodené len tak do hry ako príšerne odfláknutá práca. pre mňa je to len o malý stupeň lepšie než hádzanie nepremenovaných itemov/NPC do hry.

A čo si o tom myslíte vy? Kľudne sa po k téme vyjadrite do komentárov.
Dalvengyr
Dalvengyr
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 08. 10. 13
Age : 29
Postavy : Karin

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Esaias Sat Jul 04, 2015 1:09 pm

Když nováček přijde a nebude vědět, jak rpit spell a nebude to u něj mít napsáno, tím tuplem to nebude umět ani jeho postava a hráč tak bude muset vyhledat postavy zkušenější, které jej to budou učit...například cech mágů, či akademii.

Na druhou stranu přeložené spelly posunou server zase dál a bude to o něco pěknější, tak kdo ví... Very Happy

Problém je taky to, že jeden spell se dá vyložit více způsoby a rpit se dá taky více způsoby.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Toren Sat Jul 04, 2015 2:16 pm

Jen to ne! Stačil mi ten myšmaš na Mythii, nikdy víc. Jen to nechte jak to je.
Toren
Toren
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 33
Join date : 06. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Dalvengyr Sat Jul 04, 2015 5:20 pm

Toren napsal:Jen to ne! Stačil mi ten myšmaš na Mythii, nikdy víc. Jen to nechte jak to je.

Tak zase Mythia. Namiesto Judgement of Light napísať "Soud" a pokial si dobre spomínam, nedať tomu ani popis, tak si to naozaj nepredstavujem.
Dalvengyr
Dalvengyr
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 08. 10. 13
Age : 29
Postavy : Karin

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Toren Sat Jul 04, 2015 6:29 pm

Yop, ale tak či tak... mně se tohle prostě nelíbí. Myslím, že drtivá většina lidí se na RP servery dostane skrze klasické WoWko a takovéhle přejmenování jim není moc po chuti... nebo alespoň mně ne.
Toren
Toren
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 33
Join date : 06. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Zorak Sat Jul 04, 2015 7:46 pm

Jsme v českém prostředí. Počeštěme to. Ale! Pokud počeštit, tak ale přidat i přesné popisky, a to hlavně u knih u trainera. Tam bych klidně pro přehled vždy nakonci popisku do závorky uvedl i původní název (přecijen většina prostě zná spelly z retailu).
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro fretik Sat Jul 04, 2015 8:56 pm

Nepřekládat. Z Mythie vím, že jsem se v tom někdy ani sám neorientoval při nákupu. A nováčkům to moc nepomůže, protože akorát místo: /e seslal na hráče X Fireball, napíše: /e seslal na hráče X ohnivou kouli.
fretik
fretik
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 73
Join date : 13. 12. 13
Postavy : Texmon - ten, jež Drogem byl rozpůlen
Yanis

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Zorak Sat Jul 04, 2015 9:16 pm

Zase musím říct, že na nostě to maj taky počeštěný, a za celou dobu, co jsem tam hrál, jsem s tím žádný problém nezaznamenal... naopak, takhle je půlka klienta česky, půlka anglicky. Bejt to na mě, počeštit by se měl konplet celej klient. Spelly jsou dobrý začátek.
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Dalvengyr Sat Jul 04, 2015 11:01 pm

Zorak napsal:Jsme v českém prostředí. Počeštěme to. Ale! Pokud počeštit, tak ale přidat i přesné popisky, a to hlavně u knih u trainera. Tam bych klidně pro přehled vždy nakonci popisku do závorky uvedl i původní název (přecijen většina prostě zná spelly z retailu).

Áno, presne toto ma napadlo, je to asi najjednoduchšie riešenie.
Dalvengyr
Dalvengyr
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 08. 10. 13
Age : 29
Postavy : Karin

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Esaias Sun Jul 05, 2015 8:24 am

Alastore, ku*va, buďme vlastenci!!! Very Happy

Jinak za nápad s popiskem českým a v závorce s anglickým názvem, bych se postavil i já. Zní to dobře.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Arenol Sun Jul 05, 2015 9:58 am

Já osobně jsem proti, nevidím v tom moc smysl kromě ztráty času, já teda chodím na RP server RPit a ne si číst popisky spellů a myslím si že v dnešní době už i člověk z prvního stupně základní školy zvládne přeložit tu jednoduchou angličtinu jakou je ten spell popsán. Neměl bych ale ani nic proti kdyby se přidávali itemy s anglickýma názvy do hry, jo, tady bude asi 99% lidí proti ale myslím že se nic nezmění na tom jestli vytáhnu ,,Stříbrný meč" nebo ,,Random sword", pokud by to neměl být teda nějáký speciální item, třeba meč z mithrilu, tam už by to asi vhodné přejmenovat bylo.
Arenol
Arenol
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 22. 06. 14
Age : 27
Postavy : Arenol, Arenol, Arenol

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Tattoo Sun Jul 05, 2015 1:33 pm

Ve zkratce se podepisuji pod Arenolův odstavec. Zrovna překlad je věc, která by tým jen zdržela.


Naposledy upravil Tattoo dne Sun Jul 05, 2015 2:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Esaias Sun Jul 05, 2015 1:51 pm

Ale ve chvíli, kdy ty důležité věci budou hotové...proč ne...

Vždyť to ani nevypadá hezky. Stačí že češtinou kazíme itemy - Tattoo

Tak je pravda, že si stejně všichni nějaký spell nebo item vyloží vždycky po svém mno... Čili na názvech moc nezáleží.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Zorak Sun Jul 05, 2015 8:13 pm

Vždyť to ani nevypadá hezky. Stačí že češtinou kazíme itemy - Tattoo napsal:

Naopak, čeština je daleko barvitější a nabízí mnoho alternativ k vyjádření té samé věci. To že je doba taková, že se český jazyk tak strašně s prominutím kurví anglickými výrazy (a neříkejte, že to také neděláte), to je prostě smutný fakt.

a jsme v RP, které je založeno na řeči, mluvení, tedy psaní. A jsme češi apsát a mluvit česky budeme, a tím pádem by i prostředí mělo být co nejvíce počeštěno a přizpůsobeno těm, kteří měli tu smůlu a narodili se tady v našem evropsém zapadákově a né v tak velkým počtem lidí opěvované zemi za velkou louží.
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Arenol Sun Jul 05, 2015 8:50 pm

Jo, jsme v RP a já teda nepotřebuju k RP mít přejmenované itemy nebo spelly, na mém RP teda nic nezmění jestli budu mít ,,Serpent sting" nebo ,,Jedovatý šíp" nebo jestli vytáhnu ,,Silver sword" či ,,Stříbrný meč", jediný co potřebuju na RP aby mi jel počítač s WoWkem a při nejlepším i nějákého parťáka když už self RP omrzí Very Happy .
Je to ale čistě můj názor.

Pokud by se ale někdo kdo se moc nudí našel, přeložil všechny spelly nebo alspoň pro jednu class a dal to na fórum nebo ke kontrole GM teamu kde by se mohli upravit případné chyby a to co by nedávalo smysl, tak asi proč ne.
Arenol
Arenol
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 22. 06. 14
Age : 27
Postavy : Arenol, Arenol, Arenol

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Kayrean Tue Jul 07, 2015 8:37 pm

Já jsem za nepřekládání... ALE
Knížky k učení spellu by rozhodně měly mít popisek, co přesně ten spell dělá. Protože se dost často stává, že podle toho jak je to teď lidi neví co kupují a raději se ptají na chatu a pak je z toho třeba spam atd...

Pokud by jste chtěli nějakou náhradu za překlad, je tu možné zařídit, aby se KAŽDÝ spell učil přes quest s tím, že v questu by bylo [Jméno Spellu] (České Jméno Spellu pro případné RP) a pak popisek co to může dělat... u warra přeju hodně štěstí...

Pak by teoreticky šly udělat RP itemy knih kouzel / schopností, kde by prostě byl seznam dostupných spellů, jejich překlad a max v jedné větě co je to zač.

Arenol napsal: Pokud by se ale někdo kdo se moc nudí našel, přeložil všechny spelly nebo alspoň pro jednu class a dal to na fórum nebo ke kontrole GM teamu kde by se mohli upravit případné chyby a to co by nedávalo smysl, tak asi proč ne.

Pala talenty do 30. levelu...:
Kayrean
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105
Join date : 02. 07. 14
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Dalvengyr Sun Jul 19, 2015 10:13 am

Tak hlasovanie dopadlo dosť jednoznačne. Spelly ostávajú tak ako sú.

LOCK
Dalvengyr
Dalvengyr
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 08. 10. 13
Age : 29
Postavy : Karin

Návrat nahoru Goto down

Názvy spellov  Empty Re: Názvy spellov

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru