Spojování guild

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Spojování guild

Příspěvek pro Zorak za Sun Aug 16, 2015 9:50 pm

Potkalo mě velmi nemilé rozčarování, když jsem se nyní dozvěděl, že prý bylo odsouhlaseno, že se spojují guildy.

Vzhledem k tomu, jak mi to Ardaren suveréně naservíroval, bych rád jako současný formální zástupce frakce vznes velmi ostrou námitku.

Zaprvé. Systémový blábol.
Ardaren řekl, že budeme mít 3 ranky, na ostatní prý jen note.

Nemožné. Minimum je 5 ranků, novic, učeň, mág, vůdce a mimo hierarchii ještě zažehnávač. Toto je absolutní minimum, které teoreticky může existovat za předpokladu užití note.

Ale i užití note je problém, vzhledem k tomu, že oba, jak Note, tak Officiers note, jsou zabrané a oba mají veeeeeelmi limitovaný počet znaků.
A co už je fakt napěst je to podat tak, že
Takže "My vám smažeme guildu" ale "Vy si to vyřešte" .. jako fakt?

Chat: Na guildě se často probírají věci spojené s magií, a často to nejsou věci, které by nějak zajímaly ostatní nemagické obyvatelstvo, stejně tak mágové nemají potřebu poslouchat, kdo se jak vožral ve vrších, nebo kolik má Xandria na lodi sudů s kořalkou. Na guild chatu tedy bude spamu mraky a všichni budou otráveni.

Částečným řešením je sólo channel. Jenže, každému ještě psát ... hele sorry, nemáme guild chat, připoj se ještě na tenhle channel jen pro mágy? + ještě si tam bude lézt kdo chce, protože to bude volně přístupný, a to včetně případu, kdy bude nastavené heslo, protože to se bude volně šířit společně se jménem channelu a nikdo to nezarazí, protože i když bude leader, furt je to jen jeden člověk, kterej to nezarazí, dokud nebude online.

Guild banka:
Akademie má momentálně zabráno všech 6 slotů. Minimum, se kterým bychom se byli schopni smířit by byly 4 sloty, což ovšem znamená jen 2 sloty pro ostatní (sloty: Alchymie, Trezor, Magické zdroje, Ostatní)

Guild information:
Mrzí mě absence guild info, které má také výrazně omezenou kapacitu znaků, a i když se nyní příliš nepoužívá, alespoň u mágů, jeho kapacita by nemusela být dostatečná pro sepsání všech potřebných informací pro dvě spojené, však prakticky naprosto odlišné frakce

MOTD
Spojená message of the day se u mágů používá velmi hodně, stejně tak předpokládám i u frakce. U nás slouží především k eventům a ke sdělení nepřítomností hlavních členů jádra akademie, či technických poznámek. Minimálně vůdce akademie bude muset mít přístup k MOTD (jakože nyní má k MOTD přístup z logických důvodů více lidí), a při sloučení guild si je prostě budeme vzájemně přepisovat, protože bude až příliš informací, které je nutné takto sdělit, a některé tam také musí vydržet déle nežli jeden den, než jí přepíše info z konkurenční frakce

Správa
Každý z frakce by měl mít možnost guildu alespoň částečně řídit. Mohu za sebe říci, že když formální vůdce nemá přístup ke guild controlu, někdy to může být problém (viz neaktivita Sáry). A řekl bych, že se ve vedení frakce vystřídá za určitý čas daleko méně vůdců frakce, než Gmek, která mají frakci nastarosti. Gm tam má být k řešení problémů a jako dohled, a né diktovat guildě, kolik kdo může vybírat chechtáků na zbroj, repair, nebo jak moc může vybírat potíků z bankslotu. To je věc vůdce guildy, ne GMka. I když v případě migrace zůstane bod nezměněn, cítím potřebu toto prostě zmínit.

To by snad mělo být vše, pokud ještě něco najdu, rozhodně to přidám...
-----------------------------------------------------------------------
Zadruhé, RP blábol

Akademie byla pod taktovkou Synyorrona, co by jednoho ze zakladatelů města. Ač patří k městu, je víceméně samostatným orgánem, do kterého nemá právo zasahovat nikdo zvenčí, krom základního porušování zákona dané země/ostrova/města.
Nevidím důvod, proč by najednou akademie měla spadat pod nějakýho kapitána buhví čeho, kterej ví o magii .. nebudu řikat co. Takto to doteď bylo RPeno a tomu odpovídal i systém, nevidím důvod, proč by se to mělo měnit.

Akademie vždy byla, je, a měla by být samostatný celek, i když geograficky patří k městu.

Další věc je ta, že i když Saramath oficiálně od týmu odešel, akademii plně nepřebral. Shodou okolností, ještě před Ardarenovým sdělením jsem o tom s ním krátce mluvil a pokud vím, mezi ním a Ardarenem žádné jednání neproběhlo.
A už vůbec se nás na to nikdo neptal, nebo to s námi nediskutoval.

Ard ještě tvrdil, že mu to prý Lian a Nissa potvrdili, což, jak se obratem ukázalo, vůbec nebyla pravda .. Lian byl překvapenej stejně jako já a rozhodně též nesouhlasil, a Nissa mi taky napsal, že nesouhlasil, avšak pokud je to nutnost není to pro něj zas takový problém, avšak i přes to projela poznámka o argetlisské magické armádě.

Tady je to celý...

A největší pecka večera:

Tedy, abych to shrnul. Ať už Gm hráč autorita velká jak chce, tohle mě tedy maximálně rozhořčilo. Samozřejmě samotný fakt spojování, ale především způsob, jak to bylo podáno a Ardarenovo jednání, potažmo tedy jednání týmu, v tomto případě odsuzuji coby selhání komunikace a lidského chování.

Jsme doháje nějaká komunita, a především je to tu pro hráče. Proto mi zůstává rozum stát, když to prostě nikdo s nikým neřeší a přijde to takto jako ultimátum, a ještě v podání typu "takhle to bude, a vy běžte do přirození dámského", viz první obrázek nahoře.

Tedy toto je otevřené téma pro všechny zúčastněné, především tedy z řad mágů, ale i z řad druhé frakce, která má být takto násilně spojena.

Jo a argument, že na mýthii to taky tak bude je vážně irelevantní. Na Mythii klidně ať je to jak chce, ale tady jsme ještě pořád na Erutii, a podle toho by to taky mělo vypadat, a né že se vše najednou změní.
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208

Návrat nahoru Goto down

Re: Spojování guild

Příspěvek pro Ardaren za Sun Aug 16, 2015 9:59 pm

Takže nyní z mého pohledu.
Ranky: Teoreticky. Nabídl jsem ti tituly, Nissák ti nabídl údržbu wikipedie... ty máš note. Promiň, ale v officier note máš krev uložena/neuložena. Tam jsem ti nabídl, používej číslicovou soustavu 0 = neuložena, 1 = uložena. Uvolněno officier note.
Guild banka: Pořád nevidím jedinej důvod proč by jsi nemohl fungovat s dvěma slooty. Vejdete se. K eventům můžete používat guild information, stejně tak se to používá v Esgarothu.
Vedení frakce: By jsi byl ty a nad tebou další dva lidi, první GMko, druhý správce města. Gmko bude vždy když ne tak přijde jiné a není nic lehčího než promote/demote.
Nevím kde jsi vzal že by jsi spadal pod kapitána, ale okej.
S tím lian a nissou jsem také napsal že jsem si myslel že to řekli, Nissa následně také řekl že je mu to jedno. To jsem uznal.

ZURI MĚL PRAVDU: ARDATHOR!
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Poèet pøíspìvkù : 325
Postavy : Já nějaké mám?

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Arenol za Sun Aug 16, 2015 10:04 pm

Nejsem si jistej na co 5 ranků, když tolik nemáte v guildě ani hráčů. Ve spojení guild si myslím ale problém není, nám to funguje celkem v klidu, žádnej větší problém ještě nebyl a na všem jsme se dohodli, nemyslím si že by ve vedení Argetlisu byl nějákej idiot kterej by vám to sabotoval nebo by se s ním nedalo rozumě domluvit aby vám to fungovalo tak v pohodě jako nám.
Arenol
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 127
Postavy : Arenol, Arenol, Arenol

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Vardek za Sun Aug 16, 2015 10:12 pm

Jsem jeden z těch, co velel spojené guildě vrchů a KT. Snad ti nebude vadit že odpovím, z hlediska hráčského velitele. Než se do tebe pustí GMT.

1) Ranky. Naprosto v pohodě.
Rank člen Akademie - Novic, učeň a tak. Neměj iluze, to jsou dva lidi max a bohatě jim stačí note protože stejně práva nemají.
Vyšší člen - magistr, mistr a já nevím co ještě. Do note napíšeš jestli je magistr, kapitán nebo kněz.
Hlava akademie - budeš ty.

Úplně stejně to fungovalo v Esga. Byl rank důstojník (Do note čeho důstojník a jaký rank) a rank vojín. Note je většinou prázdné a neříkej že si ty čtyři hráče co máš nepamatuješ.

Chat: Tam se řeší hodně blbostí. Myslím že tohle problém nebude, i g chat se může vypnout nebo se přidat do diskuze. Nejmenší problém.

GB: Upřímně, v GB máte leda spell šutráky a pár šatů. To se tam ještě vejde, GB Argetlisu je taky skoro prázdná. Připomínám že armáda KT měla taby dva a měl jsem v nich narváno surky na loď, surky na zbroje, zbroje a šíleně moc tabardů. Případně by šlo dohodnout se s GM aby ti dal peníze na rozšíření banky, ale opět, zbytečné.

G info máte staré (psal jsem ho já a kromě tří jmen je to stejné) a ne moc aktuální. Těch pár důležitých věcí se tam vejde, zbytek vážně potřeba není. Jako třeba jaký je rozdíl mezi bitevním a válečným mágem.

Co se týče ranku, to se nějak vyřeší. Přijímat, note, gb, kickovat, to vše budeš moct. Jednoduché.

RP:
Tady se ozvu jakožto jeden z lidí co vymýšlel systém Erutie (OK, bylo nás na Argetlis asi patnáct a já hlavně kýval, ale něco vím) a jakožto ten, který s Itriel a Sarou vymyslel systém Akademie.

Erutii velí triumvirát. Lord Elion velí armádě a městu. Lord Varren velí církvi (Btw, církev je v guildě Argetlisu od počátků) a Sara velí Akademii. V době války však platí Elion > Zbytek triumvirátu (něco jako Ceasar zezačátku), tudíž oficiálně spadáte pod velení Eliona nebo jeho zástupce.

RP zůstává stejné, velíš ty, jen systémově máte jinou guildu.

A tudíž ne. Akademie byla jeden ze tří spolků města, rozhodně nejsou sólisti. A systémově to tak odpovídá. Církev má rank velitele. Akademie má hlava velitele. A nad nimi je správce města. A tak to je i v RP.

Co se týče krve. GHI list stačí také, však je to blbost a polovina členů jí stejně nedala (Viz magistr Esák)
Vardek
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 129
Postavy : Mrtvá

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Sun Aug 16, 2015 10:24 pm

Ardaren napsal:Ranky: Teoreticky. Nabídl jsem ti tituly, Nissák ti nabídl údržbu wikipedie... ty máš note. Promiň, ale v officier note máš krev uložena/neuložena. Tam jsem ti nabídl, používej číslicovou soustavu 0 = neuložena, 1 = uložena. Uvolněno officier note.

Note má 31 znaků. Už takhle je problém do nich vměstnat to co je potřeba (obzvláště note normální, kde jsou specializace)
Officiers note pak je na krev, protože je nastaven na editaci jen určeným rankům, z logického důvodu. Pokud by Note sloužilo na přesný rank, ON by musel být pro specializace a není kam napsat krev, protože by byla přepisovatelná kýmkoliv.

Tituly jsou nepraktické, a to ze tří důvodů:
1- pomalá distribuce - chceme vidět rank, né na něj tejden čekat
2- ač má akademie málo hráčů, neustále se tam hráči točí ve smyslu přijdou, týden hrají, pak zmizí. By se z toho za chvíli tým zbláznil.
3- Ne vždy musí chtít hráč tahat zrovna akademický titul, který se stane nutností vzhledem k tomu, že spojíte guildy

Ardaren napsal:Guild banka: Pořád nevidím jedinej důvod proč by jsi nemohl fungovat s dvěma slooty. Vejdete se. K eventům můžete používat guild information, stejně tak se to používá v Esgarothu.

Nejdříve se do ní alespoň podívej. Jeden slot velitelský, byť i z 10% naplněný být musí. Právě pro věci, které jsem raději už vyndal, kdyby se ti něco náhodou nepovedlo. Prostě některé věci jsou guildy jako frakce, a ne hráčů, a i přes to musí být někde uloženy. Když se pak podíváš mezi ostatní sloty, prostě musíš uznat, že to do jednoho slotu nenarveš, ani kdyby ses na hlavu postavil, nehledě na to, že i kdyby se ti to povedlo na počet slotů, absolutně smažeš nějaký logický třídění.

K Motd - pokud se ti tam vejdou emoty A informace k oboum frakcím, pak jsi machr, viz akademický info.
To jsou věci, který tam chceme mít, aby je měli hráči prostě po ruce.

Ardaren napsal:Vedení frakce: By jsi byl ty a nad tebou další dva lidi, první GMko, druhý správce města. Gmko bude vždy když ne tak přijde jiné a není nic lehčího než promote/demote.
Vzhledem k tomu, že frakci vedu momentálně já, fakt nevidim jedinej důvod, proč bych pokaždý měl čekat, až se gmko uráčí. Proč si to nemůžeme dělat sami? Co je tohle za pošramocenost? Promote a demote je zrovna klíčová funkce, o ostatních se dá polemizovat, co je naprosto nutné a co není, co by měl dělat leader frakce/části

Ardaren napsal:Nevím kde jsi vzal že by jsi spadal pod kapitána, ale okej.

Jaký by to mělo jiný důvod? Pokud to není RP důvod, pak nechápu, koho to napadlo... Pokud není jediný RP důvod, tento krok je prostě jenom omezení hráčů a ničemu to nepomůže, akorát ublíží.

Poznámka ke GHI: Jsou věci, a je jich naprostá většina, která v systému existuje, které je třeba, aby měli po ruce hráči pořád. Samozřejmě, může to mít jako jeden gigantickej list u sebe, ale má to jen jeden člověk a je to na nic, pokud to neni přístupný, a za druhý, pokud se cokoliv stane s wowkem, a dotyčný přijde o WTF, všechny listy jsou vháji
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Ardaren za Sun Aug 16, 2015 10:33 pm

Ranky: Jak Note tak Officier note se dá nastavit na editování jen určitým rankům. Problém vyřešen.

GB: Povolí se přístup jen tobě teda do jednoho slootu a do druhého může všem? Problém vyřešen.

Vedení frakce: Nechápu kde jsi to vzal co to píšeš. Já to píšu tak že kdyby jsi byl neaktivní tak GMko přijde, demotne tě a promotne někoho aktivního, alespoň tak jsem pochopil tvůj první post.

Kapitán: Oh... Tak se omlouvám, viz Vardek.

ZURI MĚL PRAVDU: ARDATHOR!
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Poèet pøíspìvkù : 325
Postavy : Já nějaké mám?

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kaldok za Sun Aug 16, 2015 11:10 pm

Mne jako hráče docela i mrzí že se Guilda rozpouští. Už jen z toho důvodu že se tam zažilo šíleně mnoho dobrého a spíše tak malá Guilda působila jako malá rodina. Kde jsme si v klídku pokecali.
Kaldok
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 10
Postavy : Lian- Mrtvá
Kaldok - kněz
Ryuko - Čarodějka
Halfa- Dojnice druidka

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Sun Aug 16, 2015 11:15 pm

Note - čistě teoreticky jsem přišel na způsob, jak to zpunktovat, jen to zkusit v praxi

GB - nevyřešen. Znova. Podívej se do naší banky. 2 sloty nestačej. 3 taky ne. GB prostě JE pro 2 frakce malá, pokud máš zachovat alespoň nějaký třídění věcí

Práva: Každá guilda vyžaduje nějakou možnost správy. Pokud mě a vůbec všem hráčům v guildě akademie zachováš stejná práva ohledně rozhraní banky, budiž, ale je to opět jen jedna věcí z mnoha problémů, které nastanou
Pak jsou tu ale takové ty věci jako proklikat se rankama druhé frakce, než najdu ty svoje, a tak podobně. O konkrétním nastavení se můžeme bavit pak osobně.

Pořád ale spam na chatu, omezené možnosti motd, ginfo nedostatečné pro text dvou frakcí ....

Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mael za Sun Aug 16, 2015 11:21 pm

K tej GB. Nedržte si tam každú blbosť a zmestíte sa. vo Vrchoch má Esgaroth 3 sloty a KT 3 sloty. KT má v jednom slote zbrane a zbroje + varkoče a klúče od cely v ďalšom slote sú kože a nejaké zbytočnosti a v poslednom je 35 stackov železa a asi celý les dreva. Zmestíme sa úplne v pohode, tak netvrď, že tých vašich 5 mágov sa nepomestí do 2 slotov.
Mael
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 128

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Sun Aug 16, 2015 11:25 pm

pořád nechápu, proč ty guildy chcete slučovat. Pokud se tu o tom mluvilo, poučte mně.
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Quentin za Sun Aug 16, 2015 11:32 pm

Já nevím asi to má víc spojit hráče, dle mě to je shitstorm, vzhledem k tomu že guildy jsou čistě OOC.
Quentin
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 249
Postavy : Sexlord

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Sun Aug 16, 2015 11:33 pm

Jsou tam i věci společné, potíky, surky, všechno.

Celé je to o jedné věci. Proč se těsnat.... snažíte se ze všech sil nás nakomprimovat do jedné guildy ignorujíc značný list argumentů, proč je to ptákovina.

Komu to pomůže? Mágům? Rozhodně ne. Hráčům Argetlissu? Těžko. GMkům? Kdo ví. Ano, je třeba mít o jedno GM v týmu víc, aby zajišťovalo tu technickou stránku guildy, když, z mě nevysvětlitelného důvodu nemohou prostě svěřit vedení hráči, i když v případě jeho neaktivity si commandama GuMko pohodlně změní.

A i kdyby to nemělo připadnout hráči ale GMku. To je takovej problém udělat GM alta? Zas tak náročná guilda akademie neni, jestli je jeden, nebo dva requesty do měsíce, je to dost ... sem tam potřebujeme nějakej edit funkcí, sem tam něco doplnit do GB .. a když jsme byli schopni si vše vyhandlovat se sárou, kterej se zjevil jenou za uherák, proč by to nebylo možné s nějakým altem normálního GM? Hodim request na fórum, do druhýho dne GMko logne a udělá, z 99% to nejsou věci urgentní z minuty na minutu

Teď jsem i Story teller, takže i omezeně něco s NPCčkama vyřešim, vejplaty mam pod palcem, dostatečný práva, když pominu guild control, kterej by občas bodnul...

Co víc potřebujem?

Ne fakt? Řekněte mi jeden rozumnej a logickej důvod, proč bychom se měli těsnat a hádat o jeden systém, kterej každá guilda používa jinak, když můžeme bejt naprosto vklidu oddělený a nebudem si překážet? Opět narážím na chat...

A pro orientaci, tak málo zas nás neni, dnes jsem to počítal, a na to, že jsou prázdniny, je nás aktivních 11...

Jo a co víc, v mé guildě mám přehled o svých hráčích ... rank, aktivita, podle toho výplaty ... takhle se mi mezi přehledy bude cpát dalších 30 lidí z druhý frakce a hledej šmudlo.... prostě worth-it ....
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Vardek za Sun Aug 16, 2015 11:41 pm

Já jsem online víceméně každý den a kromě Lian vidím občas Nissu. Jedenáct vážně ne.

A spíš... proč to nespojit? Ard má na krku pět frakcí + Koncil. Nějak nevím proč by víceméně neaktivní třetina města nemohla jít ke zbytku. Ušetří to práci i komunikaci a Lian nebude muset psát co vyvádí na chat ale hezky šikovně do g chatu.

Sice nevím proč se to spojuje, ale well... Očividně se to odsouhlasilo na poradě a nějaký smysl to mít bude. A když už nic jiného, lepší jak Talboti.
Vardek
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Sun Aug 16, 2015 11:44 pm

au
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kelran za Sun Aug 16, 2015 11:52 pm

"A pro orientaci, tak málo zas nás neni, dnes jsem to počítal, a na to, že jsou prázdniny, je nás aktivních 11..."

To je počet i s NPC?
Kelran
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 53
Postavy : Kupa mrtvých hereticu.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Sun Aug 16, 2015 11:57 pm

Stačí se podívat podle online ... krom SSáka, kterej se vrací až v úterý, je to 10 lidí s online časem 7 dní a méně, což je docela dost na dobu dovolenejch...

A proč to nespojit .. ne, nechce se mi kopírovat celej seznam těch technickejch probemů znovu. si ty posty přečti znovu ...

co se podpory týče, jak říkám, bohtě stačí, když budeme mít ve frakci jednu neaktivní GM postavu, a GMku se prostě napíše PMka, když bude něco třeba .. stejně tak jako to fungovalo doposud...

Vardek napsal:Ušetří to práci i komunikaci a Lian nebude muset psát co vyvádí na chat ale hezky šikovně do g chatu.

A co Vrchy? Těch je imho víc než argetlisu. A Lian zrovna nepatří k těm, kteří sloučení podporují, Lian=Kaldok a jeho post zde v tomto topicu
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Aug 17, 2015 12:25 pm

Mno me se to taky moc nelibi. Bude tu jen vetsi bordel, inrp to nema smysl zadny. Uz vidim, jak nekdo bude chtit rozkazovat akademii, protoze ve spolecne guilde ma vyssi post. A bde jen hadka.

Mensi poznamka... inrp se nikdy Elion nebral jako vudce vseho v obdobi valky. Alespon v akademii ne. Uz se tesim, jak nekdo narazi hlavou do zdi, kdyz bude chtit inrp rozkazovat akademii.

Ve vysleedku jsem taky zcela proti, komentare vyse, ktete jsou proti, jsou vystizne.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Iirdilwe za Mon Aug 17, 2015 1:08 pm

Příjemné odpoledne, přeji.

Nechtěla jsem zde nic psát, nicméně po přečtení několika vyjádření ohledně tohoto tématu mě donutilo si udělat názor, o který se ráda podělím s vámi.

Mně guildy vždy osobně vadily, byl to totiž velký zdroj OOC informací, který využíval téměř každý hráč na serveru a nemusel o tom ani sám vědět. Také nechápu, k čemu tohle spojení má být užitečné. Z mého pohledu mi to nedává ani tak velký smysl, protože tu převládají zápory a zbytečně to začíná dělat rozpory mezi hráči kteří mágy RPí dlouho, a mezi těmi kteří mágy ještě neRPili.

Já si prostě myslím, že je to naprostý nesmysl. Dvě frakce v jedné guildě. To je jako odpovědět na dvě odlišné otázky jednou odpovědí, tedy větou. Ale stejně, tohle bych nijak neřešila, protože jak vidím se chystáte na Mythii, takže je to podle mě zbytečné.

Ale hlavně si povšimnout toho, že hráči, jež usiluji o přesun Akademie nikdy neRPili mágy, nebo při jejich RP mága nestrávili tolik času, proto to taky nemohou takhle pojmout, jako ti kteří mágy RPí většinu svého času. Ale mág, nemág pořád tu nezazněl logický důvod, proč tohle všechno. Na co to chcete spojovat prosím? Je to akorát víc práce.

Vše, děkuji aspoň za to přečtení. Je to jen můj bezvýznamný názor, vyjádření. Smile

Zatím se tu mějte a nezabijte se tu! Very Happy

Iirdilwe
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Vardek za Mon Aug 17, 2015 1:24 pm

Esaias napsal:
Mensi poznamka... inrp se nikdy Elion nebral jako vudce vseho v obdobi valky. Alespon v akademii ne. Uz se tesim, jak nekdo narazi hlavou do zdi, kdyz bude chtit inrp rozkazovat akademii.

Jo, bral. To vy ho neberete, jenže vy i ignorujete zákony magie a podobné nesmysly. V době války má prostě hlavní slovo Elion s tím, že arcimág (Arcimág, ne Valanir) a velekněz jsou dva rádci kteří rozkazy posílají své "frakci". Ale opakuji...

RP zůstává stejné! Nikdo vám rozkazovat nebude, nikdo si vás nebude všímat. Jedná se pouze o systémovou věc, protože tenhle systém se osvědčil u KT a Vrchů.

Navíc, hádám že to mají GMka jako test. Představte si, na Mýthii budou celé čtyři frakce v jedné guildě. Mágové, armáda, město, církev. A tohle je úplný stejný systém...

InRP se jedná o jedno město. Město. Ta guilda se nejmenuje Argetlisská armáda, ale Argetlis. Město se větví vnitřně, když už to chcete brát takhle. A připomenu že o spojení guild se uvažovalo asi dva týdny po spuštění Erutie z tohoto důvodu, jen z toho sešlo protože nikdo nechtěl Saru otravovat na skype.

A Iir, o přesun tu nikdo z hráčů neusiluje. Přesun už je, pár hráčů jen brání stanovisko GM.
Vardek
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Soulik za Mon Aug 17, 2015 1:56 pm

Především, co kdyby jste nespamovali ti, co s tím nic nemáte? Nic s tím nemáte tak zavřete tlamy aspoň na chvíli. Děkuju.

Nuže, múj názor je jednoduchý, po delším promýšlení jsem pro spojení guild z jednoho prostého dúvodu a tím je aktivita. Celé léto to pozoruji a jediný kdo loguje víceméně pravidelně jsem byl já a Lian. Nikdo jinej, ostatní si logují jak se jim kdy zachce. Tudíž je zbytečné mít guildu pro 2-5 hráčú ve špičce. Jestli je tohle ňáký projev toho že nebudeš mít GuMko, tak pokračuj v tomhle dál. Ale za mě, guildy spojte. Argetlisská Akademie je zbytečná guilda. Toť vše.
Soulik
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 19

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zorak za Mon Aug 17, 2015 2:18 pm

GuMko nemam ani teď, a nějak výrazně mě to netankuje. Vždy byla možná nějaká domluva a rychlé přenastavení.

Co se ostatního týče, i pro tebe soule platí, aby jsi nejdříve četl a pak mluvil. Na začátku a v průběhu topicu je poměrně obsáhle vysvětlený seznam toho, proč není dobré guildy spojovat. Zejména tedy systémových.
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Iirdilwe za Mon Aug 17, 2015 2:20 pm

Proč se guildy nezruší? Guild message můžou, teda měly by být na nástěnkách dané frakce. A guild banka se dá snad i nějak zrealizovat přes reputaci, než guildu, ne? Very Happy Chci říct, že to neslouží k ničemu jinému, než k roznosu OOC informací.
Iirdilwe
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 8

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Thiriel za Mon Aug 17, 2015 2:28 pm

Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Aug 17, 2015 10:21 pm

No to souhlas...radši guildy zcela zrušit, než spojovat. Very Happy

A ano, akademie Eliona nebere jako vůdce (aspoň co já vím) a jsem zvědav, kdo s tím něco zmůže, protože bez mágů se Argetliss neudrží, ale ani naopak mágové se neudrží bez armády. Více méně patová situace a všichni jsou si rovni. Smile
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Fulmar za Mon Aug 17, 2015 10:40 pm

Esaias napsal:A ano, akademie Eliona nebere jako vůdce (aspoň co já vím) a jsem zvědav, kdo s tím něco zmůže, protože bez mágů se Argetliss neudrží, ale ani naopak mágové se neudrží bez armády. Více méně patová situace a všichni jsou si rovni. Smile

Vzhledem k tomu, že z pokladny Argetlisu pochází hlavní část vašich příjmů na správný chod Akademie, přehodnotil bych své stanovisko.
Fulmar
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 7

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra: