Hratelné rasy

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

V původní verzi Arathoru se počítá pouze s dvěmi rasami a to lidmi a trpaslíky, vyjádřete se k tomu prosím.

45% 45% 
[ 10 ]
27% 27% 
[ 6 ]
9% 9% 
[ 2 ]
18% 18% 
[ 4 ]

Celkem hlasů : 22

Hratelné rasy

Příspěvek pro Timir za Mon Sep 09, 2013 7:25 pm

V dnešní týmové debatě se otevřela diskuze na téma ras, výsledkem je anketa pro vás, (doufejme že budoucí) hráče. Smile
Timir
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 11

Návrat nahoru Goto down

Re: Hratelné rasy

Příspěvek pro Tančící noha za Mon Sep 09, 2013 9:34 pm

Podle mě je anketa špatně formulovaná. Počet hratelných ras by se měl odvíjet od počtu hráčů. Pokud plánujete mít hráčskou základu o 10 lidech, pak jsou dvě rasy až až, ovšem pokud očekáváte hráčskou komunitu kolem 50 lidí, jak odhadoval Dorne na facebooku, pak jsou dvě rasy rozhodně málo.
Tančící noha
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 6

http://libatradost.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kresh za Mon Sep 09, 2013 9:43 pm

Tým se snažil přihlížet na celou situaci jak v ohledu na počet hráčů tak také na lore, což je pro většinu z nás hlavní, avšak né zcela rozhodující faktor. Řekněme, že když se nám podaří si vypěstovat dobrou hráčskou základnu a zázemí, určitě se můžete těšit minimálně na tři rasy. Dalšího upřesnění se pravděpodobně hráči dočkají po další poradě, která se bude konat do týdne, přičemž začneme zveřejňovat části našeho úsilí, ať se máte na co těšit Smile
Kresh
Trosečník
Trosečník

Poèet pøíspìvkù : 2

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Dorne za Mon Sep 09, 2013 9:45 pm

Jak již řekl Kresh, spíš se snažíme do začátku umožnit hráčům jednoduchý výběr mezi základními odvětvími. Podrobnejší selektivní výběr pak necháme až na pokročilejší stádia hry. :-)
Dorne
Trosečník
Trosečník

Poèet pøíspìvkù : 2

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tančící noha za Mon Sep 09, 2013 9:50 pm

Ovšem já nikde nevidím krvavé elfy...
Tančící noha
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 6

http://libatradost.blogspot.cz

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Timir za Mon Sep 09, 2013 9:52 pm

Není nutná různorodost ras aby byl výběr co hrát, na většině serverech se ti rozuteče komunita do různých koutů, protože každý chce mít svoji malou frakci a zbytek chce jedinečnou frakci pro svou rasu. Dělením komunity se pak hráči ochuzují o RP... Myslím si, že dobrý RPer si zahraje jak za orka tak i za člověka. Taky je naprostý nesmysl nacpat plný počet ras a ještě k tomu naházet dvě nové do příběhu, kde prostě nepatří...
Timir
Osadník
Osadník

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Sep 09, 2013 9:55 pm

Děj serveru se odehrává kolem roku -1000 v Arathi (viz Koncept, konkrétně 3. bod). V této době krvaví elfové vůbec neexistovali, stejně tak nemrtví. Draeneiové a orkové se ještě vyskytovali pouze v Outlandu. O pouhé existenci taurenů a NElfů na východě nikdo nevěděl. Trolové se v této oblasti vyskytují pouze lesní, nehratelní kanibalové, navíc téměř vybiti Arathorskou armádou. Gnómové byli v této době ještě zahrabáni ve svém domovském sídle a po světě se potulovalo nejvýše pár jedinců. Elfové byli tehdy ještě vysocí.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Mael za Tue Sep 10, 2013 8:07 am

Ak by ste pridali oboch tak by som navrhoval, že za elfov budú hrať fakt len tí najchudobnejší a budú to samozrejme rebeli, pretože sa im asi určite nepáči život spodiny. Pri gnómoch by som to zaradil ako powerfull rasu, ktorú by hrali maximálne 3 ľudia, ktorý by vedeli zmýšlať ako šialený inžinieri ktorý vymyslia aj nemožné...
Mael
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 128

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Drog za Tue Sep 10, 2013 8:44 am

Nie. Prečo sa všade musia pchat homosexuálny elfovia ? Všade kde sa pozrem na server 80% (vetšinou) je to samej Gay-elf. Prosím nedávejte tam High elfy.
Drog
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 115

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Timir za Tue Sep 10, 2013 9:15 am

Mael, kdyby se tu přidali gnómové, tak určitě právě nechceme aby z nich byli zase sci-fi cvoci, takže by to takhle nebylo. Drogu, moje řeč, já osobně si myslím, že právě volba lidí a trpaslíků je dobrá a dostačující... Nemyslím si že by to ochudilo RP, naopak myslím, že to bude zajímavá změna...
Timir
Osadník
Osadník

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Netherion za Tue Sep 10, 2013 10:36 am

Amaroth napsal:Děj serveru se odehrává kolem roku -1000 v Arathi (viz Koncept, konkrétně 3. bod). V této době krvaví elfové vůbec neexistovali, stejně tak nemrtví. Draeneiové a orkové se ještě vyskytovali pouze v Outlandu. O pouhé existenci taurenů a NElfů na východě nikdo nevěděl. Trolové se v této oblasti vyskytují pouze lesní, nehratelní kanibalové, navíc téměř vybiti Arathorskou armádou. Gnómové byli v této době ještě zahrabáni ve svém domovském sídle a po světě se potulovalo nejvýše pár jedinců. Elfové byli tehdy ještě vysocí.
No ... kolem roku -1000 se už Arathor rozpadá. To už lidi odcházejí pryč. Ať už odchází šlechta směrem nahoru (do Lordaeronu) nebo odchází potomci krále na jih, kde zakládají Stormwind.
Zůstává jen malá hrstka lidí ve Stromgardu.

Netherion
Trosečník
Trosečník

Poèet pøíspìvkù : 4

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Sep 10, 2013 12:06 pm

Arathor se rozpadl na 7 království, v oblasti Arathi samotného zbylo pouze hlavní město Stromgarde a omezené množství lidí, kteří se v něm rozhodli setrvat. To se stalo v roce -1200.

Nyní k našemu loru, král Arenin Trollbane přijal přízvisko Arathorský, království Stromgarde přejmenoval zpátky na Arathor a pokouší se obnovit starý Arathor. V Arathoru nevidí jako kdysi Thoradin jen spojení všech lidí pod jednou vlajkou, vidí v tom ještě druhou věc - sebe jako toho, kdo tu vlajku bude držet. Jde po moci. První krok je pro něj dobytí Hillsbradu, následně Alteraku. Trpaslíci, elfové i ostatní lidská království se drží od konfliktu pryč a chtějí nechat Alterak a Arathor, aby si to mezi sebou vyříkaly, nechtějí se do války zapojovat, nevidí v ní nic, co by se jich týkalo.

Než přijde někdo rejpat, ne, Arenin nerozhlašuje na všechny strany, že chce dobýt svět Wink. Tyto plány si nechává u sebe a nejvyšších armádních velitelů, kteří mu jsou věrni životem. Ostatní království vidí v aktuálním konfliktu jen jednu z mnoha válek, do které jim nic není. Samotné přejmenování na Arathor ignorují a považují jen za poctění již 200 let mrtvé minulosti. Jakkoliv lze podobné chování považovat za Areninovu snahu stavět se nad ostatní krále, hlavy zbývajících království tyto kroky ignorují - přece se nebudou bát krále trosek, který si ještě vylámal zuby hned při prvním tažení na Hillsbrad Wink. Toliko k Arathoru a k politické situaci.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zachary za Tue Sep 10, 2013 3:14 pm

Drog napsal:Nie. Prečo sa všade musia pchat homosexuálny elfovia ? Všade kde sa pozrem na server 80% (vetšinou) je to samej Gay-elf. Prosím nedávejte tam High elfy.
96% hráčů má svoje kozaté humanky, tak taky něco dopřejte těm 4%. Razz *rýp, rýp*
Zachary
Trosečník
Trosečník

Postavy : "Because Renly Baratheon is the rightful queen!"

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Netherion za Tue Sep 10, 2013 4:25 pm

Amaroth napsal:Arathor se rozpadl na 7 království, v oblasti Arathi samotného zbylo pouze hlavní město Stromgarde a omezené množství lidí, kteří se v něm rozhodli setrvat. To se stalo v roce -1200.
Ono, si myslím, se tohle nestalo během pár let, proto jsem dal tak jakože zhruba -1000.

Amaroth napsal:O pouhé existenci taurenů a NElfů na východě nikdo nevěděl.
Tohle si myslím není tak docela pravda. Přece jen ... stále tu máme Shrine of Dath'Remar, který se zmiňuje o tom, že Dath'Remar padl proti Scourge. I kdyby nakrásně umřel třeba před 1000 lety, tak by stále zažil současné časy (Arathor), takže si zcela jistě pamatuje, že nějací Nelfové (kterým částečně sám je/byl) existují. Rovněž tak zcela jistě bude vědět o existenci taurenů, kteří se účastnili války prastarých (minimálně dle Knaakovi verze).
A díky tomu, že jsou elfové dlouhověcí si myslím, že určitě nějaké povědomí mají o těchto dvou rasách.

Netherion
Trosečník
Trosečník

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Sep 10, 2013 5:25 pm

Medivh sám si nebyl jist, zda-li taureni existují. A o existenci NE... možná tak pár jedinců nejvýše. To nic nemění na tom, že tyto dvě rasy rozhodně po východním kontinentu jen tak neběhaly. A nechytej mě za slovíčka, když to absolutně vůbec neovlivňuje jádro věci, ke kterému mířím Wink.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Toren za Tue Sep 10, 2013 5:53 pm

Ono jak psal již výše Amaroth - ani Medivh si nebyl jist, zda jsou.
Nepřímo to uvádí téma příspěvku, který hodlám napsat. Je nutno si uvědomit, že Helfů, kteří si pamatují odchod z Kalimdoru je vskutku málo. Nemalý počet jich musel zahynout při trollích válkách, další při plavbě, někdo i na nějaké nemoci... nicméně to není hlavní myšlenka.
Hlavní myšlenkou je to, že od odchodu Helfů od současných Nelfů uběhlo 6300 let, od data našeho příběhu, což je dost velký čas na to, aby si mohl polemizovat o tom, zda vůbec ještě nějací Nelfové žijí, natož aby ses o ně vůbec zajímal, ba dokonce mluvil (protože to vskutku asi nebude téma, o kterém by většina těch původních Helfů - urozených, chtěla mluvit).
Toren
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 33

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Netherion za Tue Sep 10, 2013 9:05 pm

No, jde o to, jestli se chytíme toho, že Dath'Remar žil, to by mohl vědět o existenci daných ras, nebo se toho nechytíme Wink

Já neříkám, že jen tak běhaly, jen že mohly být známy, minimálně nějakými pamětníky nebo být v nějakých příbězích.

A nebylo mým cílem tě chytat za slovíčka, jen si myslím, že není na škodu s helfy počítat, když už ne je dát jako hlavní hratelnou rasu, tak v případě nějakého zdůvodnění příběhu atd. je povolit pro danou osobu.

Netherion
Trosečník
Trosečník

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Sep 10, 2013 9:08 pm

HE ano. NE ne Wink. Já mluvil o nočních elfech. HElfové se minimálně jako NPCčka a případně eventové postavy hrané GMky ve hře objeví na 100%. Otázka je, jestli budou přístupni i hráčům. Pokud ano, v každém případě jako hero class.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tulačka za Thu Sep 12, 2013 7:46 pm

Jen tak mimochodem... napadlo Vás někdy, proč tolik lidí ty elfy hraje? Není ono to třeba proto, že jim ta rasa připadá něčím zajímavá?

Ona elegance špičatých uší je téměř magická a sama si neumím představit RP bez přítomnosti těchto ras. Zkuste se tomu pro jednou nebránit, zapomenout na nenávistné poznámky vůči této rase, která je stará jak fantasy samo a zkusit se na to podívat i z druhé strany.

Fakt, že je to statisticky napříč servery po lidech nejhranější rasa, není náhoda. Ať už jsou důvody jakékoliv, důvody pro to jsou. Vážně je moudré brát lidem rasu, která do Arathoru tak či onak patří, takhle násilně a říkat, že je to ve prospěch RP? Tak trošku mi to připadá jako "jdeme proti proudu za každou cenu, zakážeme elfy!" Což vlastně proč ne... ale až si dlouholetý hráč elfů založí trpaslíka, ještě si budete rvát vousy. Smile
Tulačka
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 45

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Thu Sep 12, 2013 7:57 pm

Já osobně nic proti elfům nikdy neměl. Že nejvíce lesbících hráčů hraje elfky, je jediný prostý statistický fakt, který mi na elfech vadí.

A za sebe klidně říkám, že jsem zaškrtl možnost #2. Nechci tam gnómy, nemaj tam co dělat ani z hlediska loru. Elfové se tam sem tam objevovat budou, jediná otázka je, jestli je dávat více méně volně hráčům. Já si myslím, že bychom mohli, zároveň jsem ale přesvědčen, že se vždy dá velice dobře hrát a velice dobře se bavit i za jinou než svou primární rasu. Já měl třeba vždy jako primární rasu samotné lidi. Přesto jsem si skvěle zahrál za gnómku, taurena, orka, elfku.. Snad jediný co jsem nikdy nehrál byli NElfové (averzi vůči nim také nemám, snad jen vzpomínky na Siel jsou pořád ještě silné) a trpové (nikdy na ně nějak nedošlo). Ale dobře vím, že kdybych si zítra založil jednu z těchto ras, dokážu si za ně plnohodnotně zahrát.

Takže si trvám na tom, že špičaté uši nejsou jediným klíčem ke štěstí, bez kterého to nejde, jak se mi občas někteří elfofilové snaží naznačit. Nic víc, nic míň něříkám. Patří do WoWka, patří do fantasy, patří i trochu k Arathoru. Ale v rukách hráčů se to snadno může stát separující se komunitou. I přesto bych je ale otevřel Wink. Ale můj hlas je jen jeden, třebaže je ještě ověšen oním právem veta.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Crow za Thu Sep 12, 2013 8:01 pm

Elfové jsou nejhranější rasou proto, že drtivá většina RP populace nedělá nic jiného, než že ve dne v noci RPSkuje někde v keři... Nemluvě o tom, že všichni z nich dělají prodejné děvy a kdoví co ještě... Lidi co umí správně zahrát elfa (nebo aspoň solidně) bych spočítal na prstech... Pokud někdo dokáže, že ví co to znamená hrát elfa, jsem si jistý že nikdo z týmu dotyčnému nebude bránit v žádosti o uniq postavu. Smile
Crow
Pán jeskyně
Pán jeskyně

Poèet pøíspìvkù : 32
Postavy : Mike, Leif, Erael, Grimür

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Thu Sep 12, 2013 8:05 pm

Crow napsal:Elfové jsou nejhranější rasou proto, že drtivá většina RP populace nedělá nic jiného, než že ve dne v noci RPSkuje někde v keři... Nemluvě o tom, že všichni z nich dělají prodejné děvy a kdoví co ještě... Lidi co umí správně zahrát elfa (nebo aspoň solidně) bych spočítal na prstech... Pokud někdo dokáže, že ví co to znamená hrát elfa, jsem si jistý že nikdo z týmu dotyčnému nebude bránit v žádosti o uniq postavu. Smile
+1
Pod tohle se podepisuju, i když ta statistika je trochu nadsazená, ale faktem je, že skutečně správně RPných elfů je málo. Stejně jako je málo správně RPných trpů, orků, taurů apod. Na druhou stranu, těch špatných elfů je obávám se že více, než špatných příslušníků jiných ras, nebo jsou minimálně lépe vidět a méně populární Razz. Nečekej od lidí, že budou něco objektivně soudit, Tulačko. O to se mnozí ani nesnaží.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tulačka za Thu Sep 12, 2013 8:15 pm

A dokážeš ty sám, Crowe, říct, co znamená hrát elfa? Pokud si dobře pamatuju, naposledy se tvá lidská hraničářka měnila v krkavce. Můžeš říct tisíc důvodů, proč to dělala... a já Ti můžu říct tisíc důvodů, proč se má ušatá chová jinak, než by sis představoval. Ale ve chvíli, kdy to udělám, zkazím Ti případný požitek ze hry s ní.

Nebo obecně. Dokáže někdo z přítomných říct, co je správně, kvalitně, dobře... zahraný elf? Docela bych to někdy chtěla vidět. Všichni o tom mluví, ale nikdo mi nedokázal nikdy říct, co to vlastně je.
---
RPSkuje se se vším, nejen s elfama. Za to ta rasa ani trochu nemůže... za to můžou konkrétní lidi. A věřte, nebo ne, pokud jim na to nedáte elfy, budou RPSkovat s něčím jiným. V případě některých by nebyla překážka ani tehdy, kdyby se server jmenoval "Lesní školka" a jedinná hratelná rasa byla srnka.

Osobně jsem absolutně proti hero rasám. Právě z toho důvodu, že neznám člověka, co by dokázal objektivně říci: "Tak tohle je dobrá postava..." Všechna hodnocení jsou subjektivní a čím méně kreativity autor projeví (rozuměj čím více opisuje lore), tím víc šancí (z pravidla) na získání postavy má.
---
Amarothe, je to tady víc vidět právě proto, že Ork je snad na RP scéně jeden, taurena tak půlka. Těžko můžeš vidět faily u ras, které nikdo nehraje.
Tulačka
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 45

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Thu Sep 12, 2013 8:41 pm

A právě teď jsi velice vedle. Horda je frakce, u které jsem strávil asi nejvíce času, když to sečtu. Ano, vím jak vypadá RP Hordy a lidí, co jí hrajou Wink. Ano, vím jak moc často se failuje a v čem.

A také vím, že na otázku "Why?" by ti většina podle ostatních špatných RPrů dokázala říct s čistým svědomím jen "Because I can.". Dobrý RPer si své RP umí obhájit a hlavně jej má připravené a vymyšlené s tím, že chce něco takového hrát. Má konkrétní představu o své postavě. Ví, že bude hrát orka, který se bude přátelit s lidma a je na to dopředu připraven, ví co to obnáší, je připravený nést následky toho a také ví, za jakých podmínek je a za jakých moc není možné, aby si ork oblíbil lidskou rasu.

Špatné RP nějaké rasy je RP hráče, který si vyvádí, co se mu zachce. Je mu fuk, jaké mantinely mu nastavuje koncept jeho rasy či koncept jeho postavy (který mnohdy ve skutečnosti prakticky ani nemá), prostě si RPí co se mu zrovna zachce a pak si zpětně už jen hledá výmluvy, proč vlastně "může" hrát tak, jak hraje.

Nemám nic proti orkovi, který se přátelí s lidma. Ale mám něco proti orkovi, který v bitvě lidi nenávidí, a po bitvě je s nima nejlepší kamarád, protože se to zrovna jeho hráči hodí. Mám něco proti elfkám, které místo toho, aby se držely stranou od stejného pohlaví a v nejhorším něco vyváděly jen v naprostém utajení, protože vědí, jak by to pohoršilo ostatní, si to rozdávají obden kde je to zrovna napadne. Na otázku "to tvá elfka nemá alespoň výčitky, nic?" odpovídají "ne, je jí to fuk" jen proto, že se jim to tak snáze RPí, protože se tím vymluví z většiny důsledků svého jednání.

A tím se dostávám k tomu, co jsem už naťukl. K RP lidí, kteří vědí co, proč a jak RPí, vědí, jaké to přináší následky a RPí a snášejí i ty, a k RP lidí, kteří se z těchto následků jen vykecávají haldou výmluv o tom, jak je to, co hrají, teoreticky možné a tedy vlastně v nejlepším pořádku a bez následků.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Crow za Thu Sep 12, 2013 8:50 pm

Áno áno, vzpomínám na své opeřené děťátko, jak bych mohl zapomenout. Upřímně... nějak sem nečekal, že by mi ji GM tým dal ale co Smile ... každopádně, nejsem jeden z těch co se snaží striktně držet lore jednotlivých ras, naopak jsme rád když vidím něčím odlišnou postavu, tyhle odlišnosti by ale měli být v rámci mezí no ne? Samozřejmě, je těžké říct kde ty meze jsou... kdy je to na hraně a kdy už za bodem kdy se člověk mlátí do hlavy říká si "co to je". Já sám určitě nebudu ten kdo bude lidem říkat "Takhle elfa hrát nemůžeš! Tohle ne, tamto ne!" už jen z toho důvodu že se elfímu RP snažím vyhýbat... nutno ale říct že nejsem jediný kdo sdílí tuhle myšlenku, že by si lidé měli sáhnout do duše jestli opravdu RPí elfa podle nejlepšího vědomí a svědomí Smile... většinou ale potkávám spíše chlapíky co si volí elfky jako cool RP sexmachina. Ono od dob co sem na jednou nejmenovaném serveru zažil situaci kdy se v milostném objetí choulili nelf trpka a druid v bear formě jsem tak nějak smířený s tím že naše RP komunita je zkažená Very Happy neznamená to ale, že je to v pořádku. Smile
Crow
Pán jeskyně
Pán jeskyně

Poèet pøíspìvkù : 32
Postavy : Mike, Leif, Erael, Grimür

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra: