Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Questy

+2
Tattoo
Amaroth
6 posters

Goto down

Questy Empty Questy

Příspěvek pro Amaroth Mon May 26, 2014 1:10 pm

Pokud vás napadl nějaký quest, napište jej sem. Návrh by měl obsahovat.:
1. Název questu

2. NPC/item/objekt co bude quest zadávat a NPC/item/objekt kde se bude quest odevzdávat.

3. Případné napojení na další questy. Musí mít hráč nejdřív splněn/zadán nějaký quest? Je více podobných questů, ale lze splnit jen jeden z nich (příklad: 2 NPCčka chtějí stejnou věc a hráč si musí vybrat, komu ji donese apod.). Udělat se dá takřka cokoliv, naše technické schopnosti jsou v těchto ohledech trochu omezené a zkušenosti poměrně nízké, ale když opravdu chceme, přijdeme snad na vše.

4. Popisky questu. Ty jsou celkem 4: Details (rozepsání, co se po hráči chce s nějakou omáčkou a příběhem kolem), Objectives (krátké stručné shrnutí co se po hráči chce), RequestItemsText (co se napíše, když ještě nemáte quest hotový/než "oznámíte", že máte hotovo) a OfferRewardText (co se napíš, když hráč dostává odměnu, tedy poděkování apod.).

5. Pro jistotu tedy jen stranou stručné sepsání, co má být potřeba, aby byl quest splněn. Omezení na rasy/classy, které itemy se mají donést, která NPCčka zabít, jakou repku s kteoru frakcí musí hráč nejdřív mít, jestli potřebuje nějaký skill a jak vysoký, má to být jednorázovka/daily/weekly/monthly apod.

6. Rewardy, tedy co hráč dostane. Lze vybrat až 4 itemy, nahození 1 buffu/debuffu, dání/odebrání peněz, až 5 různých +/- do nějakých reputací a dále až 6 ještě další itemů navíc, z nichž si může hráč (jako bonus k tomu, co dostane vždy) ještě jeden vybrat. Také lze dát honory a arena pointy, ale to těžko kdo kdy využije.


Příklad:
Zuby Tyranosaura
Quest zadává NPC Altaku (ten druid v taurským stanu v Triash'taru) a u něj se i odevzdává. Lze vzít pouze pokud máte od Morguse zadaný quest na donešení hlavy Tyranosaura.

Details: Zdravím tě. Posaď se, prosím, pohovořme si. Vím, že tyranosaurus, co chodí po Nimeru, je strašlivý soupeř a ostrov jej už tak tak uživí. Bude lépe, když jeho řádění skončí, Morgu má pravdu, že je třeba se jej zbavit. Ale vyslechni mě nejdřív. Tyranosauří zuby jsou vzácné a pro svou velikost velmi dobré pro výrobu některých ozdob, také jsou tvrdé, dají se použít i na výrobu některých nástrojů. Ocelí je třeba šetřit a zuby také. Přines mi, prosím, pár zubů z tyranosaura. Hlavu klidně dones Morgusovi, ale... nemusíš mu ji nosit... úplně celou. On by ty zuby nechal na lebce a tu vystavil na kůlu. Tam budou zuby k ničemu.
Objectives: Dones Altakovi zuby tyranosaura.
RequestItemsText: Tak co, už máš ty zuby?
OfferRewardText: Výborně, děkuji ti. Snad se Morgus nebude moc hněvat, že pár zubů na lebce chybí. Můžeš mu v nejhorším říct, že jsi mu je vyrazil, když se tě pokoušel sežrat.

Pokud bude mít hráč tento quest, z tyranosaura bude ještě navíc padat item "Zuby tyranosaura". Ty mohou padat klidně pro všechny hráče, co se budou podílet na jeho zabití, aby mohli quest všichni odevzdat.
Hráč dostane 1000 repky navíc s Triash'tarem, 1 stříbrný a může si vybrat, jestli chce 1 střední léčivý lektvar nebo 1 střední lektvar many.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Tattoo Mon May 26, 2014 2:08 pm

Trénink

QGiver: Alechandro
QTaker: Alechandro

Jedná se o daily quest, tedy 24h CD. (Nutno splnit Oprav to!)

Details: "Vypadáš jako někdo, kdo by se rád protáhnul. Dobrá, dobrá. Vidíš támhletu figurínu? Jdi a pořádně se na nic vyřádi. Jestli to bude stát za to, můžeš přijít zase zítra."
Objectives: "Zmrskej trénovací panenku."
RequestText: "Myslíš si, že má dost?"
OfferRewardText: "Vypadáš vyřízeně. Na tady máš. Zmasakrovaná je teda pěkně, alespoň, že se na ni někdo naučil."
RewardItem: 2x Zkušenost, 1x Pitná voda

Oprav to!

QGiver: Alechandro
QTaker: Alechandro

Quest se stává klíčem, pro odemknutí questu Trénink.
Details: "Trénink? Dobrá, ale nejdřív mi přines materiál na opravu týhle trosky, jinak si ani nevrzneš."
Objectives: "Přines 2x dřevo"
RequestText: "Máš, co jsem chtěl?"
OfferRewardText: "Výborně, dej mi chvilku. Opravím to a můžeš pokračovat."
RewardItem:  scratch
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Mael Sat May 31, 2014 3:02 pm

Byliny pre druid

QGiver: Altaku
QTaker: Altaku

Klasický Daily Q.

Details: "Zdravím ťa priateľu. Chcel som si uvariť svoj čaj, no ako pozerám už mi došli potrebné byliny. Prosím ťa vybehni do džungle a prines mi nejaké."
Objectives: "Prines Altakovi 5x Bylina múdrosti."  (Toto navrhujem aj ako zberateľný item na Nimere)
RequestText: "Ukáž, pozriem či je toho dosť."
OfferRewardText: "Ďakujem ti veľmi pekne. Teraz si konečne budem môcť dať dobrý čaj."
RewardItem: 1x skúsenosť, 3 strieborné
Mael
Mael
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 128
Join date : 08. 09. 13
Age : 28

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Gregory Grza Tue Nov 04, 2014 12:47 am

Materiál na stavbu Casadorského tábora
Quest zadává NPC Estalas (jeden ze strážných Nočních Lovců) a u něj se i odevzdává. Jedná se o Quest jednou za 3 dny (pokud jde, jinak weekly, bude to řetězec tak at mají čas).

Details: Tebe poslal Grza? No to je dost, my nejsme žádní dřevorubci ani horníci, potřebuji abys sehnal nějaké opracované kameny a dřevo na stavbu strážní věže... jo a taky trochu té lepkavé hmoty z červených doutníků co rostou na Exodu, když se přimíchá do jílu tak lépe drží pohromadě a ne abys to zkoušel jíst!
Objectives: Sežeň Estalasovi materiál na stavbu (10x opracovaný kámen, 5x opracované dřevo a 5x ardena).
RequestItemsText: Co se tu flákáš? Tady nejsi u milice!
OfferRewardText: No hurá, sice ti to trvalo, ale dal jsi si záležet... z tohodle se bude stavit jedna báseň.

Na quest budou další navazovat, využil jsem itemy craftitelné na stole v Esgarothu.
Za odměnu bych dal 5-10s a na výběr mezi mušlemi a ZK (časté obchodování s murloky dává lovcům možnost obchodovat i jejich měnou na místo ZK které reprezentují to že se hráč něco questem naučil hodnota je stejná (mušle=ZK=1s) a ty bych dával 2 nebo 3.
Gregory Grza
Gregory Grza
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 29. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Gregory Grza Tue Nov 04, 2014 8:42 pm

Kopání základů pro strážní věž na Casadore
Quest zadává NPC Estalas (jeden ze strážných Nočních Lovců) a u něj se i odevzdává. Jedná se o Quest jednou za 3 dny (pokud jde, jinak weekly, bude to řetězec tak at mají čas).

Details: Materiál jsi přinesl, tak bys mohl přiložit ruku k dílu, tady pomoz vykopat základy a do nich uložíme pilíře, aby nám to hned nespadlo. Aby jsme zabránili sesuvu písku je třeba použít výdřevu, prkna a nářadí najdeš tady za mnou. Kopej alespoň 5 sáhů hluboko a materiál sypej tady na břeh, využije se na zvětšení plochy ostrova. Já si zatím dám šlofíka tady pod palmou.
Objectives: Pomoz s výkopem základů na místě označeném vlajkou. (3x použij Qitem krumpáč na místě výstavby)
RequestItemsText: Tohle je náročná práce, klidně si odpočiň.
OfferRewardText: Vypadá to dost hluboké a výdřeva taky drží. Myslím že to bude stačit, zde máš něco za svou námahu
//Qitem by byl „Krumpáč na výkop základů“ CD na použití 3min a cast 20sec s animací stejnou jako při miningu. Použít by ho šlo jen v místě výkopu kde by se naspawnila vlajka (ukážu tomu kdo dostane na starost). To hráče nějakou dobu udrží v okolí a donutí ho trochu RP když už nic tak alespoň danou práci nebo přestávky. Je nutné mít splněný předchozí úkol „Materiál na stavbu Casadorského tábora“. Qitem se musí odevzdat na konci questu.

Na quest budou další navazovat.
Za odměnu bych dal 10-20s a na výběr mezi mušlemi a ZK (časté obchodování s murloky dává lovcům možnost obchodovat i jejich měnou na místo ZK které reprezentují to že se hráč něco questem naučil hodnota je stejná (mušle=ZK=1s) a těch bych dával 3 až 5.
Gregory Grza
Gregory Grza
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 29. 07. 14

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Tattoo Mon Dec 08, 2014 11:05 am

Přátelé, kamaradi. Apeluji na vas, pokud vas nektere aktualni questy omrzely, nevahejte a podelte se na jejich zpestreni. Odmena vas nemine.
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro NettoAnimo Wed Dec 10, 2014 9:31 pm

QGiver: Dobbins
GTaker: Dobbins

Details: Hej ty! Ano ty za tým korheľom! No nedívaj sa na mňa ako na orka ktorý bol zbitý gnomom! Potrebujem od teba aby si mi doniesol pár kusov manga pretože došli. Neboj sa dostaneš odmenu ale už aby to bolo.
Objectives: Dones Dobbinsovi 5 kusov manga.
RequestText: To je málo a trvá ti to už dlho!
OfferRewardText: No vidíš, že to ide. *vytiahne dva streborné* Ber alebo mi ich nechaj a kúp si niečo. Ale ešte než odídeš počkaj skúsiš ako prvý či tie mangá sú dobré.
RewardItem: 1x zk, 2 silvery, 1x mangový džús
NettoAnimo
NettoAnimo
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 82
Join date : 24. 10. 14
Age : 23
Postavy : Gerrith Grarlorn- Paladin svetla
Nuniz- Inžinier
Garrob Bloodthirsty- R.I.P

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Xaren Wed Dec 10, 2014 10:41 pm

Zdravím,
tak jsem se tedy také pokusil něco málo sepsat. Místy budou chybět názvy NPC, nebo rewardy. Do rewardu nemám co kecat a vhodná NPC, při použití q, si stejně najde GM samo. Very Happy
PS.: Za gramatické chyby neručím. Very Happy


QGiver: Voják Kul Tirasu
QTaker: Voják Kul Tirasu
Weekly?
Details: "*Voják se opírá o zeď a nasupeně hledí na moře, když tu náhled na tebe stočil pohled.* Co říkáš? Co mi je? Hej to bys asi nepochopil… Ale víš co? Třeba mi pomůžeš. O té bitvě s koncilem, u ostrova murlocků jistí víš. Ona tom. Vždyť byl jeden, tak co se tak blbě ptáš? Zkrátka. Zemřel tam můj kámoš. Fred. Byl to kurva dobrej voják. A stejně dobrej přítel. Málem jsem si hodil mašli, když jsem to musel říct jeho ženě. No to je jedno. K tomu, co pro mě můžeš udělat… Freda ty zelené hovada sejmuli hned při první bitvě. Ano té, kde nás obklíčili. Tělo už jsme nenašli, ale ty zelené opice zřejmě vzali jeden památeční meč a schovali si ho na lodi. A ty teď hnijou na dně moře. Potop se tam, najdi ten meč a já se ti odměním. A mimochodem. Není pro mě. Ale pro jeho syna! "
Objectives: "Najdi Fredův meč! "
RequestText: "Máš ten meč? "
OfferRewardText: "Výborně. Teď bude mít Fredův syn památku na otce. "
RewardItem: ???


QGiver: ??? (zoufalá vdova)
QTaker: ??? (zoufalá vdova)
Weekly? (Vdova by každý týden peníze utratila, a hráče vždy poslala pro něco dalšího z hrobu manžela.)
Details: "*Vdova hlasitě vzlyká.* Ty! Jo ty! Prosím! Pomoz mi! Můj manžel nedávno zemřel a… Víš… Tehdy jsme byli hodně bohatí no a… Nevím proč, ale manžel si přál být pohřben na Silithidu. Jo. Byl divný… Ach! Jak mi chybí! *hlasité vzlykání* No ale… Můj milenec nám nedávno vykradl dům a teď mám problém uživit svoje děti! Prosím! Najdi hrob mého muže a vykopej ho! Pohřbili jsme ho i s rodinnými klenoty… Aspoň jeden prsten, a mé děti budou mít co jíst! Prosím! "
Objectives: "Dones vdově její rodinné dědictví! "
RequestText: "Prosím! Už potřebuji nové šaty… Tedy! Moje děti hladoví! "
OfferRewardText: "No konečně! Tady máš něco za odměnu a teď vystřel! "
RewardItem: ???


QGiver: Barman
QTaker: Barman
Daily
Details: "Á hele! Známej štamgasta… Nebo spíš ožrala. *zamumlal pro sebe* No takže… Jako obvykle? Ikdyž počkej… Co napřed malá službička? Stejně bys neměl tak brzo chlastat. Jeden z mých kolegů tady kousek pálí novou břečku. Tedy… Dobrotu. Hej ale mezi náma! Stráže o tom neví. Je zkrátka problém. Ten ožralec chlastá rychleji, než pálí! Už je jak ten Sebastian! Rychle běž a sežeň nějaké manga a banány. Třeba pak večer dostaneš pivo zdarma! "
Objectives: "Dones 10 banánů a stejný počet manga"
RequestText: "Už to máš? Vždyť pořád nemá z čeho pálit! "
OfferRewardText: "No to to trvalo. Jakoby banány a manga nerostli na keřích."
RewardItem: ???


QGiver: Námořník na lodi
QTaker: Námočník na lodi
Daily
Details: "Kurva práce. Že prý je u námořnictva sranda. Dejte se k nám. Bude legrace… Hovada. Že já jim na to skočil. Co?! Co ty tady děláš?! Hele nic jsi neslyšel ty zelenáči! A víš co? Nečum tu tak. Jsi na palubě a tady velím já! Takže padej do pralesa a dones nějakou pryskyřici. Ty paka v podpalubí z toho míchají nějaký sajrajt na podlahu. Na co ještě čekáš?! Jedem! "
Objectives: "Dones 15 pryskyřic."
RequestText: "No co ti tak trvá? Žádná disciplína toto kurva! "
OfferRewardText: "I moje mrtvá babička je rychlejší než ty! Zítra tady naklušeš ve stejnou dobu a zvládneš to v polovičním čase! "
RewardItem: ???


// Další možní alternativa toho Q je sehnání materiálu na šípy.
QGiver: Lukostřelec Kul Tirasu
QTaker: Lukostřelec Kul Tirasu
Daily
Details: "A já si s nimi dal takovou práci… A jestli začne pršet… Hm… Hej ty. Ty co jdeš kolem. Jo ty s tou trapnou věcí na hlavě. Jo s vlasama! Tak hele… Před chvílí jsme měli s jednotkou cvičení na okraji pralesa za městem. No nečum tak blbě! Já na něj zapomněl, a nevzal jsem si ty šunty šípy, co používám na cvičení! Takže jsem použil vlastní. A já si s nimi dal takovou práci! Určitě tam ještě někde budou. Rychle tam utíkej a pober je! Jestli zmoknou, je po nich! "
Objectives: "Dones 10 vystřelených šípů."
RequestText: "Pohni! Už se zatahuje! "
OfferRewardText: "Jo! To jsou ony. Ty asi nebudeš tak neschopnej, jak vypadáš. Dík. "
RewardItem: ???


QGiver: NPC, co učí mining
QTaker: NPC, co učí mining
Daily
Details: "Mám to ale smůlu… *Pohlédl na tebe. *Čím dál větší… Hele píchneš mi? Ne opíchat ty vole. Píchnout mi! Jako pomoct! Armáda před pár dny pročistila Černodol a já si konečně šel po dlouhé době zas vykopat nějaké to železo! Ale já debil si tam zapomněl krumpáč! A teď jsou tam zas nějací zmutovaní elfové nebo co… Takže mi pro něj zajdi, a já ti za to něco dám. Vokej? "
Objectives: "Najdi v Černodole ztracený krumpáč. "
RequestText: "Ten krumpáč mám po dědovi! "
OfferRewardText: "Vždyť to není on! Co to sakra je? Ale co. Ty asi nic lepšího nedoneseš. Tak už to tak nech. "
RewardItem: ???


QGiver: Mrzák
QTaker: Mrzák
Daily
Details: "Kdysi jsem byl lovec jako ty. Ano přesně tak… No kdysi… Ještě před měsícem! Chtěl jsem si ulovit noha, a najednou na mě odněkud vyběhlo Krokolisk a ukousl mi nohu! Jsou největší hovada na tomhle ostrově! Jdi a zab jich co můžeš! "
Objectives: "Zabíj tři Krokolisky. "
RequestText: "Zatracení Liskové… Až mi doroste noha, tak je vyliskám! "
OfferRewardText: "Zabil jsi je? Fakt třicet? Nekecáš?! No dobře… Vypadáš důvěryhodně. "
RewardItem: ???


QGiver: Výše postavený voják KT
QTaker: Výše postavený voják KT
Daily/Weekly
Details: "Jdeš mi akorát k ruce. Víš, že jsme nedávno obsadili nový ostrov že? Jo. Ten od Murlocků. Dlouho mi odtama nepřišla zpráva a ten, co to má na starost se mě vyhejbá nebo co. Zajdi tam a zeptej se tamních vojáků, jestli je vše v pořádku. "
(Hráč pokecá se třemi různými NPC na ostrově)
Objectives: "Zjísti od vojáků, co se děje na ostrově Murlocků. "
RequestText: "Už jsi zpátky? Jo tys ještě nešel? Vypadal jsi teda schopněji. "
OfferRewardText: "Vše v pořádku? To ti fakt řekli? No… Možná jsem se pletl. Fajn. "
RewardItem: ???
avatar
Xaren
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 06. 11. 14

Návrat nahoru Goto down

Questy Empty Re: Questy

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru