Cech mágů

Goto down

Chtěli byste hrát v Cechu mágů? A pokud ano

17% 17% 
[ 2 ]
17% 17% 
[ 2 ]
25% 25% 
[ 3 ]
41% 41% 
[ 5 ]

Celkem hlasů : 12

Cech mágů

Příspěvek pro Amaroth za Sat Sep 28, 2013 9:18 pm

Cech mágů je poměrně váženým společenstvím, i když se nedá říct, že by měl velký vliv. Arcimág, který jej vede, je opatrný člověk a z krále má strach. I když jej nemá rád a snaží se vyhnout sloužení mu, je koruně loajální a nehodlá se jí stavět do cesty. Cech jako celek se proto snaží držet stranou od krvavých konfliktů na hranicích i v srdci království a věnuje se především studiu magických umění. Občas si však král přímo vyžádá několik mágů, kteří podpoří jeho vojenské síly při nějakém tažení, Proto jsou v Cechu zastoupeni i váleční mágové, kteří se specializují na podporu armády v bitvách a kteří kromě toho, že stráží sídlo Cechu, také občas vyrážejí např. do bitev s Alterakem. Proslýchá se také, že někteří členové Cechu sympatizují s rebely a dokonce jim i potají pomáhají, i když základem mnohých těchto pověr je většinou "mezi rebely byl mág = rebelům pomohl člen Cechu". Přesto nelze všechna podobná tvrzení s úplným klidem vyvracet.

Abych to shrnul, Cech jako celek se snaží být přísně neutrální jak vůči králi, tak vůči rebelům, a v rámci možností se držet stranou i od války. Nicméně je možnost v jeho rámci podporovat také krále a stejně tak i rebely.

Co se týče uspořádání Cechu, snažil jsem se jej nedělat příliš složitým. Cech povede arcimág (RPit jej budu já), radit se bude se svou Radou, která bude tvořena dalšími dvěma osobami. Jedna je NPC, další je hráčská postava Ryzera. V případě, že by přišlo velké množství hráčů, by se mohla rada časem rozmnožit i na 5 členů, takže by byla 2 volná místa pro hráče. Dále zde jsou mágové, což jsou plně vystudovaní kouzelníci, kteří už dosáhli dostatečných zkušeností a schopností na to, aby mohli samostatně studovat vysoce pokročilá kouzla a aby mohli své znalosti (zejména z oborů, na které se během svých dosavadních studií specializovali) předávat mladším kolegům. Dále zde jsou učňové, což jsou pokročilejší učedníci, kteří již ovládají své síly a postupně se učí základní kouzla. Úplně dole stojí adepti, začátečníci, kteří ještě ani neumí ovládat svůj talent pro magii a obvykle jsou rádi, že vůbec zapálí svíčku a při tom nic dalšího. Hráči budou začínat už jako učňové, budou tedy ovládat základy. Pokud si někdo bude přát začít jako adept, tedy někdo, kdo se teprve pokouší vůbec naučit alespoň nějak kouzlit, není problém mu samozřejmě vyhovět. Pokud by chtěl někdo začít jako mág, bude vyhlášen konkurz na několik volných míst. Jejich počet bych chtěl určit právě na základě této ankety. Ještě na závěr dodám, že v Cechu můžou být jen mágové, nikoho jiného brát nebudeme. Pokud by se chtěl někdo přes post učně proRPit např. z warra na mága, nebude to problém, ale součástí bude reclass.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Re: Cech mágů

Příspěvek pro Ardaren za Mon Sep 30, 2013 8:46 pm

Zde bych měl otázku. Jak se bude řešit ten reclass. Seberou se hráči původní spelly?
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Poèet pøíspìvkù : 325
Postavy : Já nějaké mám?

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Sep 30, 2013 8:59 pm

Nevím, co považuješ za "původní spelly", každopádně ve WoWku jsou v DB dány spelly, které umí která kombinace rasy a classy aniž by se je naučila. Pokud se u někoho změní rasa/class, dojde i ke změně sortimentu základních spellů, které má (tedy např. mágovi, který je udělán z warra, nezůstane battle stance apod. a zcela automaticky je mu learnut fireball rank 1). Jediné, co dělá problém, jsou už naučené spelly. Je však snadno zjistitelné, co všechno se postava od svého založení naučila a tyto spelly je pak možné refundnout.

Ještě dodám, že když už jsem více méně řekl, že reclass je maličkost, chci napsat ještě jednu věc. Nebudeme dělat každý den několika hráčům na požádání reclass, just for fun. Něco takového budeme provádět jen v dostatečně zdůvodněných případech.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Ardaren za Tue Oct 01, 2013 10:40 am

Uhm. A co když, řekněme... budu kněz/paladin. OdRPil jsem si naučení spellů atd... pak se stane nějaká RP situace a moje cesta bude směřována k magii, ovšem modlit se budu pořád dost. Jak se to vyřeší pak? Nemůžou mi přecijenom z ničehonic zmizet spelly ne? A přitom se učím další.
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Oct 01, 2013 12:31 pm

A budeš mág, který věří ve Světlo a bude běhat po bojišti, šlehat jednou rukou firebally a druhou rukou healy? Samozřejmě, to přeháním, ale víš, kam mířím. Opravdu nerad bych takovýmhle způsobem rozvrtával PvE balanc, který zatím vypadá s pár úpravama na 19ce celkem slibně. Něco podobného by se řešilo velmi, velmi individuálně a za sebe můžu hne teď říct, že bych opravdu nerad viděl kohokoliv se spelly, které nepatří jeho classu, pokud by mu za to nebylo něco silně zkrouhnuto. Ještě poznámka, paladinové nebudou, v této době neexistovali.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tulačka za Tue Oct 01, 2013 9:02 pm

Ardaren napsal:Uhm. A co když, řekněme... budu kněz/paladin. OdRPil jsem si naučení spellů atd... pak se stane nějaká RP situace a moje cesta bude směřována k magii, ovšem modlit se budu pořád dost. Jak se to vyřeší pak? Nemůžou mi přecijenom z ničehonic zmizet spelly ne? A přitom se učím další.
Tak zrovna mezi priestem a mágem není (systémově) takovej rozdíl. V důsledku, jestli někam vmeteš fireball, nebo holy fire, je celkem jedno. Very Happy

EDIT: Ikdyž ano, sama znám tu situaci, kdy prohlásíš, že něco smeteš ohněm a válečník stojící vedle tebe Ti řekne: "Ale ne, tohle nebyl oheň, to byl oheň tvořen Světlem." Zázračně vzdělaných a geniálních barbarů jsou všude kvanta, ale to už jaksi není tvůj problém.
Tulačka
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 45

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Ardaren za Wed Oct 02, 2013 11:17 pm

Jo zapoměl jsem na dobu kdy se to odehrává. Smile To se omlouvám. Ale okej díky. Mě to dost zajímalo protože na jednu stranu nabízíš uniq spell každých 14 dní a na druhou stranu reclass.
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Thu Oct 03, 2013 2:09 pm

Každých 14 dní? Hodně nadsazuješ Razz. Jen pro dobré RPry a s každým co naberou budou nároky větší. A v určitém bodě prostě řeknu "Už toho máš na téhle postavě až až.". Tenhle reclass by byl nekompromisně spojený s refundem a unlearnem původních spellů, tedy nic, na čem by hráč prodělal nebo vydělal, a zároveň bude kladen jako podmínka, ne jako možnost pro ty lepší hráče.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Oct 07, 2013 5:03 pm

Dobrá, anketa uzavřena. Děkuji všem, kdo se vyjádřili, na základě toho otevřu celkem 2-3 scénářové postavy. Určitě budou 2 Mágové, 3. by případně byla Evanor(jen kdyby byl nějaký uchazeč skutečně dobrý).
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: