Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

4 posters

Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Zorak Wed Sep 03, 2014 6:15 pm

Zdravíčko,

je tu jedna věc, která mi na stránkách dost chybí, a myslím, že asi nebudu sám.

Dříve tu byl alespoň status serveru, jestli je online nebo není. Po reworku stránek zmizel i tento status.

Byl bych tedy rád, kdyby se vrátil, a s ním, pokud je to možné, i odkaz na stránku, která by zobrazovala hráče online (jakože jmenný seznam, nejen číslo) . Jedná se o poměrně jednoduchý skript, určitě to někde půjde stáhnout. Pokud se vám to nechce hledat, mohu ho pak třeba i přes PMku poskytnout.

Důvod je jasný. Třeba taková modelová situace "Na někoho čekám, mam nějakou práci a nehodí se mi logovat WoW. Je tam ten člověk? Není tam ten člověk? Kdo ví?" .. Nebo ať je to cokoliv jiného. Hodilo by se to.

Díky.




Aliana napsal:
Amaroth napsal:Tohle jsem zavrhl abych minimalizoval propojení DB s webem a pro zvýšení bezpečnosti. Na Mythii jsem si podobných věcí užil až až.






Zajímavé, že ale na ostatních serverech to funguje.
Řešení?
Možná by se dal zřídit nějaký mysql read-only acces pro tuto službu do autentifikační databáze.

Co se integrace týče, zde na webu to může být odkaz, na standalone stránku. Tudíž žádná integrace do systému webu a účel to splní.


Naposledy upravil Zorak dne Wed Sep 03, 2014 6:37 pm, celkově upraveno 3 krát
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Re: Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Aliana Wed Sep 03, 2014 6:23 pm

Amaroth napsal:Tohle jsem zavrhl abych minimalizoval propojení DB s webem a pro zvýšení bezpečnosti. Na Mythii jsem si podobných věcí užil až až.
Aliana
Aliana
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 28. 06. 14
Age : 26
Postavy : Alina Alah'Belore

Návrat nahoru Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Re: Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Esaias Wed Sep 03, 2014 6:28 pm

Já osobně bych to také uvítal...a ano, i když vidím, co Ama napsal.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Re: Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Zorak Wed Sep 03, 2014 6:51 pm

proto, jak jsem řekl. pro přihlášení do db užít jen read-only účet, který bude navíc omezen jen na autentifikační databázi. Tak i když by někdo vypreparoval přístup, se na server nedostane. A stránka jako taková by byla nezávislá na dosavadním webu, takže by také nebylo co zničit...
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Re: Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Amaroth Sun Sep 21, 2014 5:44 pm

Omyl, na původním webu nebyl status serveru. Ono "ONLINE!" byl fixně napsaný text, nebyl to výstup z žádné funkce. Počítadlo jako takové je dosti dvojsečné. Pokud bude na serveru málo hráčů a někdo bude mít možnost se podívat už na webu, že jich je málo, mnohdy vůbec ani nelogne. V opačném případě do té hry alespoň vleze, i když mnohdy hned zase odlogne, pořád lepší než nic. Někdo jej může hned čapnout za rukáv a "Hele, je nás tu pět a půl, ale mám i tak nápad co dělat.". Je to trochu idealizovaná a skoro až naivní představa, ale lepší než nic.

Druhá strana mince je že drak neumí PhP, na CSS je vykulený lampoprase a na SQL je random troll co si řekl, že se naučí alespoň základní strukturu pár základních dotazů. Neumím s weby a nechci se to učit, stejně jako se nechci učit haldy jiných věcí, protože bych je pak všechny neměl šanci stíhat dělat a ohledně bezpečnosti webů a MySQL serverů mám také zkušenosti chlapečka co si přečetl příručku pro debily a stejně ji málem nepochopil. Možná se na to mrkne Shanx, já se v tom ale radši hrabat nechci.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Server starus + hráči [Nezodpovězeno] Empty Re: Server starus + hráči [Nezodpovězeno]

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru