Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

+3
Esaias
Gerry
Tattoo
7 posters

Goto down

Rozbalené, nebo zabalené fórum?

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote1035%[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote11 35% 
[ 7 ]
[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote105%[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote11 5% 
[ 1 ]
[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote1060%[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka I_vote11 60% 
[ 12 ]
 
Celkem hlasů : 20
 
 
Poll closed

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Amaroth Sun Sep 14, 2014 7:13 pm

Zdravím,
slyšel jsme už oba ohlasy, jak pozitivní, tak negativní na aktuální nastavení zobrazení fórka. Máme dvě možnosti - buďto bude tak, jak je nyní (tedy jsou zobrazené pouze hlavní kategorie a k podkategoriím se dostanete až po přechodu do konkrétní kategorie), nebo nasadíme zpátky staré "rozvětvené" zobrazení. První je dost krátké, stručné, pro někoho může být obtížné v něm najít to, co hledá (nebo může zcela přehlédnout fakt, že tady nějaká podkategorie typu, jaký hledá, vůbec někde je), na druhou stranu druhé je už dost dlouhé a poněkud nepřehledné. Je to na vás, já osobně nejsme spokojený moc ani s jedním, ale jinou možnost tu moc nemáme (alespoň nevím jak ji udělat).

Amaroth


Naposledy upravil Amaroth dne Mon Sep 15, 2014 7:18 pm, celkově upraveno 1 krát
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Tattoo Sun Sep 14, 2014 7:19 pm

O nynější vzhled jsem se prosazoval již dřív a rozhodně mi vyhovuje. Dříve mě děsně ničilo, když jsem rozklikl fórum a najednou svítilo miliarda pět set tisíc buttonek. Tady si i člověk prostě zobrazí jen to, co chce, co ho zajímá a konec. Rozhodně nechat - lepší přehlednost.
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Gerry Sun Sep 14, 2014 7:26 pm

Dřívější vzhled fóra mi vyhovoval. Člověk se chtěl podívat na více věcí a nemusel se tolik naklikat. Takhle je to stresující a lidé s pomalým internetovým připojením to mají o něco těžší.
Gerry
Gerry
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 56
Join date : 02. 05. 14
Age : 26

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Esaias Sun Sep 14, 2014 7:27 pm

Rozhodně bylo lepší původní nastavení...já jsem naopak naprosto zmaten a dezorientován tady z toho. Příjdu na fórum a v každém řádku nová zpráva. Fajn kliknu na první a ejhle, v této sekci jsou zase další čtiři části s komentářem ze dneška...a vesele můžu rozklikávat deset minut, nebo to házet do patnácti panelů....no humus s prominutím. Předtím jsem přišel a vše sem hned viděl Very Happy
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Zorak Sun Sep 14, 2014 8:55 pm

Nevybavuji si přesně jak to bylo předtím, protože využívám prakticky jen a pouze položku "Zobrazit nepřečtené od poslední návštěvy". Nicméně nejideálnější nastavení
Řešením je podle mého něco mezi...
A) co se struktury týče:
To co teď jsou jako  fóra nastavit jako KATEGORIE. Následná subfóra už jsou jako fóra. Takže v Přehledu bude zobrazeno něco jako

|-------------------------------------------
|Innformace
|-------------------------------------------
|Novinky
|Eventy
|Bany a jiné tresty
|-------------------------------------------



|-------------------------------------------
|Další sekce
|-------------------------------------------
|...
|...
|...
|-------------------------------------------

kde po rozkliknutí budou jen témata. Takže žádný spam hlavní zdi dlouhým seznamem více či méně konkrétních věcí. Chce to možná trochu znova promyslet kategorie a jednotlivá fóra, jestli třeba vše má své místo, a tak.


Co dále?
Určitě design. Nejsem si jist, jestli zvolený design je zrovna ideální. Pro mě často nepřehledný, vše šedé, není poznat, kde jaký blok končí nebo začíná. Nedávno jsem řešil fórum pro jinou (neherní) organizaci, a čarovat se dá velice dobře. Asi teď řeknu dobře známou věc, na http://demo.phpbb3styles.net/ je hodně stylů. Některé hezčí, některé méně, nicméně všechny se dají poměrně jednoduše upravovat. Výsledek? Jedno odpoledne nad kaskádovými styly a fórum se dá udělat hezké, decentní a přehledné. Navíc, některé styly mají i vychytávky jako třeba dočasné minimalizování celých kategorií.


To celé tvoří fórum. Upřímně. Konkurenční Nostalgia, i přes jednoduchý design (dokonce podle stylů krom loga ani needitovaný) je naprosto přehledné, ať po stránce rozvrstvení, či po stránce visuelní. Tam naopak nepoužívám zobrazení nových příspěvků, ale manuálně prolikávám sekce, které jsou označeny jako nové, přičemž vybírám jen témata a po čtení označím všechna jako přečtená. To tady dost dobře nejde kvůli pomatenému designu a celkové nepřehlednosti. Neříkám jít až do takové strohosti, říkám udělat něco hezkého, přehledného, a dotoho zapasovat rozmyšlené rozvrstvení fóra.


Když bude třeba, mohu i pomoci Smile


Naposledy upravil Zorak dne Sun Sep 14, 2014 9:08 pm, celkově upraveno 1 krát
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Suntzu Sun Sep 14, 2014 8:56 pm

Mě osobně se tento vzhled fóra líbí. Je to pro mne přehledný a nemusím furt někam scrollovat a hledat.  

Chce to víc banánů.
Suntzu
Suntzu
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 17. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Garrob Mon Sep 15, 2014 12:39 pm

Podľa mňa sú oba vzhľady dobré. Len si ľudia musia zvyknuť na ten nový tak to býva vždy.
Garrob
Garrob
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 29. 06. 14
Age : 23

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Amaroth Mon Sep 15, 2014 2:35 pm

Více banánů bude Ogregare. K tématu, myslím, že většina je poměrně výrazná. Osobně neumím příliš v CSS, na to tu nově mám Shanxe, takže uvidíme, jak ještě dokážeme design fóra vylepšit (doposud byl více limitovaný mými schopnostmi než představami). Nápad s uděláním více kategorií se mi líbí a uvidím, co se mi povede vymyslet.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Amaroth Mon Sep 15, 2014 7:18 pm

Lock, děkuji za názory, na změnách už se pracuje.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

[Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka Empty Re: [Hlasovnání] Aktuální vzhled fórka

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru