Jo daně, jo daně, jen my víme jak na ně! ..

Goto down

Jo daně, jo daně, jen my víme jak na ně! ..

Příspěvek pro Xandria za Sun Jan 04, 2015 11:58 pm

Poslední dobou mě rozčílilo hodně věcí. Přítomnost Ardovi grůpy (Proti hráčům nic tolik zlého, ale způsob jak se sem dostali) a v neposlední řadě také Ardův geniální nápad danění hráčů co vlastní nějakou nemovitost. Když se na to podíváme kol a kolem je to vcelku legitimní záležitost od správy ostrova, že po občanech vyžaduje daně. Jenomže ve světě RP WoW nemá co dělat a měla by se držet pouze na hranici RP. Proč?

Jak si můžete všimnout na všech serverech daně akorát nefungovali a rozčilovali hráče a proto požehnáni ti, kteří se tomuhle vyhnuli. Hráči vzpamatujte se. Plaťte daně, ale pouze přes GHI.

Ardaren nemá nárok na OOC peníze, je to hráč jako každý jiný. Není to GM. On taky neplatí realně stříbrnáky NPC stráže, neplatí nákup munice, neplatí drobné opravy města. Všechno se řeší RP, tak proč zrovna vy byste měli dávat i OOC peníze které jste si vydřeli a strávili nad nimi čas nějakému hráči. I GHI daně si může vzít a předat GM poněvadž je na nich podpis a tudíž jsou uznatelné. Pro hráče, kteří nefarmí a žijí jen tak to znamená že budou muset začít farmit a to je špatně. Nebo .. asi je něco semnou špatně, ale nechce se mi jít farmit jen tak abych někoho nasytil.

Vemte v úvahu i to, že tady nefunguje ekonomika tak aby se tu daně platit daly. Neexistuje tu obchod v pravé míře a ani zaměstnávání. Jedinej kdo může normálně zaměstnávat hráče jsou frakční guildy, které mají často GMs na svůj běh a provoz, protože jinak by to rozumně nešlo. . Pokud hráč zaměstnává jiné hráče, tak jsou to většinou prácičky one time typu, a kolikrát výsledek co dostanete zpátky není tolik kolik tomu hráči dáte. (At už si necháte něco stavět, tak platíte hráči za RP, nebo něco ulovit apod.)

Ve výsledku tenhle nápad stejně trestá jen aktivní hráče co si něco vyRPili, zasloužili či dělají něco pro ostatní. Zatímco ti co nemají žádnou nemovitost jsou naprosto tohohle zproštěni. Mě osobně to přijde jako "dej mi peníze na oběd" ze základní školy. Aneb plať mi nebo ti to vezmeme.

Proto, plaťte daně v GHI. Daně v RP jsou rozumná věc, ale v RP by měli i zůstat.

(Sorry za trochu afektovanosti, ale tohle mě vytáčí vždy do běla. RP souhlasím ale OOC brutálně ne. Jsem jeden z těch hráčů co si peníze tvrdě získává RP, tím že provozuji něco pro ostatní hráče a není mi moc po chuti krmit nějaké další hráče tím co jsem si vyzískal)

Jestli Ardaren potřebuje peníze na nějaké akce ať získává peníze jako všichni ostatní. RP a od dobrovolných dárců. Když bude hrát hezky, dělat dobré eventy, bavit lidi nebude mi proti srsti mu věnovat pár stříbrnáků na to aby mohl třeba platit odměny na soutěžích a tak.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Re: Jo daně, jo daně, jen my víme jak na ně! ..

Příspěvek pro Quentin za Mon Jan 05, 2015 12:23 am

Já se podepisuji po Xan, také tam není žádná averze vůči Ardovi. Ale dude, tady jsi celkově v RP na tropickém ostrově, kde jediný kdo má peníze, tak je Kul Tiras.. Tady by Kul Tiras měl platit obyvatelům, aby nejdříve prachy dostal mezi ně Very Happy
Quentin
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 249
Postavy : Sexlord

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro walteer za Mon Jan 05, 2015 12:37 am

daně? Arde notak. Nikdy za celé své působení na RP scéně jsem já osobně neměl nikdy čas každý den dělat daily questy a tudíž jsem měl přísun jen a pouze z RP...Daily mně navíc nebaví a na RP serveru hrajeme kvůli RP, není tomu snad právě tak? Né abychom farmili questy aby si Ard zase mohl navalit kapsy Very Happy
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Llothar za Mon Jan 05, 2015 7:25 am

Jedinným verdiktem je vězte Vendeta.

Game Master
Game Master

Poèet pøíspìvkù : 93
Postavy : Rothas Algerian

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Ardaren za Mon Jan 05, 2015 8:38 am

Dobrá, jestli se to setkává až s takovým odporem aby člověk platil třeba 5st týdně dobře je to na vás. Ovšem teď bych se rád obhájil zase já.

Jak jsme se sem dostali? Zrovna to netuším co je špatně, vysadila nás loď, jak by ses sem chtěl dostat?
Daně co vím fungovali vždycky. Vždy se platilo za domky a teda nikoho to netankovalo. Možná protože byli tak velké, ale to fakt nechci.
Docela jste mě pobavili tím že si myslíte že daně jsou pro mě. Myslím že asi tedy nevíte kdo jsem. Protože za celou svojí historii RP jsem vždy když jsem byl v guildě tak jsem to já šel do záporu. Ale pro příklady:
Na Neo: Horda: Vybavoval jsem Zinloka, Dazbeka, Zungana, Jirklok, Oroshe atd… Z GB jsem si nikdy nic nevzal, vše jsem si nakoupil za své.
Teraniská Milice: Z GB jsem si vzal tak leda Varkoč, ne… ten mi byl dál. Jinak? Vybavoval jsem opět lidi v milici.
Redlyn: Tam popravdě už nwm jak to bylo, minimálně jsem si nic nevzal z GB.
Řád Sluneční Záře: Ona byla GB?
Morienina farma: Za Jirhlana jsem dával bonusy na eventech ze svého.
Mythia: Kul Tiras: Od GMek jsem po první investici neviděl ani floka a vše jsem musel opět získat já. I výplaty hráčů.
Steffanova farma: Jo, tady mi, alespoň Gmka dávali peníze za RP.
Erebos: Cech obchodníků: Dostal jsem něco do začátku a od té doby? Nic.
Thorglen: Ano, tam jsem hráčům koupil asi 5 zbrojí, zbraně nějaké atd… Jinak jsem na tom hrozně vydělal.
A další necechovní podporování atd... (a i další cechy na které si vzpomínám poté(tohle je edit) ani už nepíšu)

Zde na serveru mám vše co potřebuji už, nevidím jedinej důvod proč bych si měl něco dalšího kupovat nebo si vydělávat na ostatních když si to v nejhorším můžu nafarmit (Ard the Farmer, mám i své desatero).
Zrovna u tebe Xandria jsem nechtěl dát žádné daně myslím  i. Protože se platí za vojenskou ochranu a to u tebe neplatí. A vojenská ochrana něco stojí i město. Já opět nemám GMko které by napsalo .mod money 1000000 a měl bych sto goldů na výplaty. Opět si to musím nějak vyRPit, nafarmit, nebo… daně.

K tomu že neplatím NPCčka, nekupuji výzbroj atd…? Dle Cate co jsem s ní mluvil tak se vyRPovávali zbroje a já platím NPCčka. Když jsem Shanxovi navrhl že uvalím daň na NPC tak odpověď byla že ta daň už dávno existuje a právě z ní se platí ty moji vojáci atd…

Quente s tím že prachy má jen KT bych docela nesouhlasil. Elfové je mají taky, Lordaeron taky. K čertu dit i Horda má prachy vlastně… Jak by si jinak třeba ve W3 najímala gobliny?

Llothar – Netuším co jsem ti udělal, já se o pád Cate nezavinil. Jen jsem stál a najednou koukám že Cate odchází, nechal jsem vás odejít, čekal jsem co mi řeknou GMka atd… A pak mi bylo řečeno že jsem GuM a velím kolonii. Ano, měl jsem papír na ovládnutí kolonie, měl jsem prostředky na kontaktování Kul Tirasu, ale Strel byl vytvořen za úplně jiným účelem než ovládnout kolonii.

ZURI MĚL PRAVDU: ARDATHOR!
Ardaren
Administrátor
Administrátor

Poèet pøíspìvkù : 325
Postavy : Já nějaké mám?

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Jan 05, 2015 12:29 pm

Ardaren napsal:Llothar – Netuším co jsem ti udělal, já se o pád Cate nezavinil. Jen jsem stál a najednou koukám že Cate odchází, nechal jsem vás odejít, čekal jsem co mi řeknou GMka atd… A pak mi bylo řečeno že jsem GuM a velím kolonii. Ano, měl jsem papír na ovládnutí kolonie, měl jsem prostředky na kontaktování Kul Tirasu, ale Strel byl vytvořen za úplně jiným účelem než ovládnout kolonii.
A za takovým účelem tam nebyl ani vyslán. Měl vás srovnat do latě a pomoct vám. Příště, než začnete mít se vším "problém" a začnete jej urgentně řešit přes poloOOC RP, se nejdříve ptejte. Prsty na stížnosti máte, ale na dotazy, jestli jsou ty stížnosti oprávněné, už jako vždy ne.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Jan 05, 2015 2:25 pm

Ama ono se to totiž řeší ve dvou rovinách. V RP je poměrně vělká část postav vidí jako okupanty se kterýma přišli problémy a odešla jejich rodina a přátelé a v RP se to taky řešilo. Tady vidím jako velký problém to, že zatím nová správa se nesnažila obyvatele uklidnit a vysvětlit jim situaci. Protože takováhle změna to je prostě šok. Mallen, Rothas a Elion můžou potvrdit že skutečně se to v RP tak řešilo. Pak je tu OOC rovina ve které jsou naštvaní hráči a ta je způsobená absolutním nedostatkem informací, kterej situaci moc zrovna nepomáhá. Protože jak se mají lidi tvářit na partu cizinců co přišli s eq, pár dní po tom velká část Exodu prostě zmizela a hned jako první věc přiletí daně. Ano, může se dál tiše mrmlat po whispech a na kanálech a dělat dusno. A nebo se může založit topik na forku kde se to otevřeně rozebere aby alespoň ta OOC rovina dostala trochu světla a hráče uklidnila.

Arde i kdybys ty daně vybíral. Tak s 5ti stříbrnýma týdně nedáš dohromady tolik abys poplatil hráčské vojáky. To je šílenství. Když se podíváš na to jak to v koloniálních územích vypadalo, tak většinou vlády posílali peníze tam, protože potřebovali aby tam někdo žil a začal to tam kolonizovat. Kolonie pak zpět posílala věci co byly unikátní a mateřská země mohla prodat za draho. V našem případě by to byly asi banány Wink  a nebo něco z černodolu, ale to je asi teď džob trpošů.

Vpodstatě daně jak jsem psal mi přijdou jako rozumnej nápad v RP. A i když jsou přes GHI daj se dobře spočítat, nehrozí že hráče budou rozčilovat, nebudou mít touhy logovat jen alty aby to nemuseli platit. Ono podívej se kdo tu má domy vlastně: Alina .. tu jsem moc neviděl někde pobíhat a vydělávat, Sky nápodobně ta jenom RPí, Xan taky z 99% Rpím a je to ještě za městem jak jsi říkal. Pak už jen co vím tak Drago, Rothas ale ti jsou pryč.

Vpodstatě tvůj problém s financováním jde vyřešit i jiným a lidštějším způsobem a to, že se můžou vypisovat sbírky "na rozvoj Exodu", kde ti přispějou po tom co se Strel ukáže lepším než okupantem i ti co nemovitosti nemají a někdy i mnohdy víc.

BTW jsem rád, že jsi sem napsal. Aspoň se to může vyřešit mimo stíny.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Shanx za Mon Jan 05, 2015 2:43 pm

Ardaren nemá nárok na OOC peníze, je to hráč jako každý jiný. Není to GM. On taky neplatí realně stříbrnáky NPC stráže, neplatí nákup munice, neplatí drobné opravy města.
Platí.

Mimo to, sa do pár týždňov plánuje spustiť "správno-ekonomický" systém pre VŠETKY frakcie.
Shanx
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 74

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jan 05, 2015 3:10 pm

O tom, že je někdo okupant bych asi pomlčel. Já osobně třeba beru celej Kul Tiras jako okupanty Nového tábora alias Esgarothu Very Happy Very Happy Very Happy Počkal bych, až se rozjedou profese, počkal bych, až se udělá ten ekonomický systém pro frakce. Vytvořil bych nějaké smlouvy mezi frakcemi a samostatnými hráči, jako je třeba právě Xan, které by zapříčinili koloběh peněz. A osobně by možná nebylo špatné ty daně pak opravdu platit penězi, ne ghi, ale to pouze v případě, že by vkaždé frakci byl účetní a počítal. Kolik jsme dostali na daních? Kolik jsme vyplatili vojákům? Kolik materiálů a peněz připlulo od jinud? Kolik peněz a materiálu jsme zase vrátili? Sedi to všechno? Prosperujeme a jsme v plusu? Potom máme správnou frakci, která funguje jak má. Nefunguje to? Ubíráme se ke konci frakce.
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Jan 05, 2015 3:11 pm

Esaias napsal:O tom, že je někdo okupant bych asi pomlčel. Já osobně třeba beru celej Kul Tiras jako okupanty Nového tábora alias Esgarothu Very Happy Very Happy Very Happy Počkal bych, až se rozjedou profese, počkal bych, až se udělá ten ekonomický systém pro frakce. Vytvořil bych nějaké smlouvy mezi frakcemi a samostatnými hráči, jako je třeba právě Xan, které by zapříčinili koloběh peněz. A osobně by možná nebylo špatné ty daně pak opravdu platit penězi, ne ghi, ale to pouze v případě, že by vkaždé frakci byl účetní a počítal. Kolik jsme dostali na daních? Kolik jsme vyplatili vojákům? Kolik materiálů a peněz připlulo od jinud? Kolik peněz a materiálu jsme zase vrátili? Sedi to všechno? Prosperujeme a jsme v plusu? Potom máme správnou frakci, která funguje jak má. Nefunguje to? Ubíráme se ke konci frakce.

Nicely said.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Příspěvek pro Esaias za Mon Jan 05, 2015 3:18 pm

Doufám, Alastor, že ty časy jsou za námi a nikdy se nevrátí... Obnovil bych částečně politikaření, obchody a ekonomiku mezi frakcemi, jako tomu bylo v Arathi. Nejlepší bylo něco ve stylu: "My tam pošlem pár pracantů, stráží a postavíme společně palisádu. Vy nám na oplátku budete poskytovat dřevo a..." ...Nádhera Smile
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Curus za Mon Jan 05, 2015 3:59 pm

Možná je to tím, že jsem se na Arathor alias Erutii dostal až teď, ale já jsem z předešlých RP serverů své kariéry RPera zvyklý na to, že OOC do RP nepatří ani z jednoho úhlu pohledu. A ty ho sem narovinu dáš s tím, že OOC nemáte dostatek informací? Very Happy
No, asi takhle: Nemáte dostatek informací? Zeptejte se inRP. Nevím, co je tak těžkého na tom přijít, zeptat se proč jsme přijeli a pak vědět, místo toho, aby se půlka guildy zvedla a odkráčela za to, že přišlo cirka 7 nových lidí, kteří rozhodně nepřišli nic převzít, ale naopak jen ukázat, jak se to má vlastně dělat. A pak ještě zakládat naprosto zbytečnej topic, kterej jediný co, tak vytvoří flame.

Xandria napsal:
Arde i kdybys ty daně vybíral. Tak s 5ti stříbrnýma týdně nedáš dohromady tolik abys poplatil hráčské vojáky. To je šílenství. Když se podíváš na to jak to v koloniálních územích vypadalo, tak většinou vlády posílali peníze tam, protože potřebovali aby tam někdo žil a začal to tam kolonizovat. Kolonie pak zpět posílala věci co byly unikátní a mateřská země mohla prodat za draho. V našem případě by to byly asi banány Wink  a nebo něco z černodolu, ale to je asi teď džob trpošů.
Koukám že někdo tu zkouší hrát historika - Rád ti vysvětlím, že se mýlíš. Tak například nejznámější kolonie na světě - Třináct kolonií (později USA) odvádět daně museli stejně, jako tomu bylo ve Velké Británii. Proč? Protože platili stejné zákony pro kolonii jako pro zem mateřskou. Ano, jistě fungovali tam i jiné vyhlášky, ale normální zákony platili všude po zemích britské koruny stejně. Přesně tohle vedlo k Americké revoluci roku 1775. (pomiňme fakt, že daně po velké válce Velká Británie ještě zvedla aby se z toho vylízala a že dalším velkým problémem Američanů bylo hlavně "Danění bez reprezentace v parlamentu") Takže ano, tohle bylo naprosto běžným fenoménem, protože kolonie se zakládaly hlavně proto, aby z toho ta původní zem něco měla a lidé v koloniích se opravdu tím, že do kolonií odpluli, daní nezbavili. Pouze pokud existovala nějaká speciální vyhláška, která by je od daní osvobozovala.

Pokud ti 5 stříbrných připadá jako buzerace, pak teda gl&hf pokud se chystáš někdy RPit na jiných serverech s možností vlastnění nemovitostí. Jsem zvědav, co budeš říkat tam.

A nějak nechápu celou myšlenku "Okupantů". Hergot, Esgaroth JE Kul Tiras. Nosí hrdě zelený varkoč se zlatou kotvou? Mají Kul Tirasské lodě? Chrm... Něco mi říká, že to je jedna a ta stejná věc.
Curus
Trosečník
Trosečník

Poèet pøíspìvkù : 2
Postavy : Curus Octavianus

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Jan 05, 2015 4:12 pm

Curus napsal: A pak ještě zakládat naprosto zbytečnej topic, kterej jediný co, tak vytvoří flame.

Nemyslím si, že to zakládá nějakej flame. Ten podle mě vypadá jinak. Já své RP ohledně toho neměním a myslím si, že hráči taky ne. Tím co napsal Ard, podle mě hodně věcí osvětlil a osvětluje se dál aby hráči nebyli předvytočený. Nevím co se ti na tom nezdá Smile  a nešířili se mezi hráči dezinformace, které způsobí dusnou atmosféru.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Curus za Mon Jan 05, 2015 4:22 pm

Prvotním problémem je, že se vůbec nějaké "dezinformace" OOC mezi hráči šíří.
Druhak pak teda nechápu, proč musí být sluníčková atmosféra. Já si klidně dusnou atmosféru zaRPím rád, přecejen se přitom aspoň bude něco dít. A to že jsou hráči předvytočení? Hm, tak s tím asi nic nikdo neudělá, za to si hráči můžou sami. afro
Curus
Trosečník
Trosečník

Poèet pøíspìvkù : 2
Postavy : Curus Octavianus

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Jan 05, 2015 5:51 pm

Curus napsal:Prvotním problémem je, že se vůbec nějaké "dezinformace" OOC mezi hráči šíří.
Druhak pak teda nechápu, proč musí být sluníčková atmosféra. Já si klidně dusnou atmosféru zaRPím rád, přecejen se přitom aspoň bude něco dít. A to že jsou hráči předvytočení? Hm, tak s tím asi nic nikdo neudělá, za to si hráči můžou sami. afro
Tohle by skutečným problémem ještě nebylo nebylo. Skutečným problémem je, že hráči podle toho předvytočení začali RPit a své RP silně přizpůsobovat OOC informacím, a ještě se jim to povedlo tak grandiózně, že do se do toho namočili až tak hluboko a zatáhli do toho s sebou tolik lidí, že to ani nejde jakožto pusté OOC RP vrátit, a to i v případě, že bych pro jednou trochu zapomněl na to, jak resety RP sám nesnáším. Co se stalo, stalo se. Esgaroth je bráněný Kul Tirasem a to nemalou měrou. Za to by měl Kul Tirasu patřit a Kul Tirasem být, se vším, co to obnáší. Nelíbí se vám, že po vás Kul Tiras něco chce? Taky tam nemusíte mít ani 1 loď a ani 1 vojáka. Ale budete svobodní a bez daní, yey bounce. A jak bylo řečeno, NPCčka vás budou velmi brzo stát až až a budete nuceni se trochu začít zaobírat tím, jaké a jestli máte vůbec výdělky coby frakce. Ano, budeme se vracet k tomu, co jsme se snažili zavést v Arathi a tentokrát snad budeme úspěšnější.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Esaias za Mon Jan 05, 2015 6:17 pm

Sláva! Sláva! Sláva! A ještě zpoplatnit stavby a práci dělníku...A taky přesně vymezit počet vojáků, aby se pak mohli odečítat ti, kteří zemřeli. Protože zatím se KT z těch lodí rojí jako králíci nebo křečci... Very Happy
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Jan 05, 2015 6:27 pm

Vždyť RP informace jsou takové: Přijela parta týpků z Kul Tirasu buzerovat místní vládu, došlo k vojenskému puči ve velení, kdy chtěli zabít Cate, Cate z toho zešílela, hned ten den si rozdělili korýtka mezi Kompanii a trpaslíky, naši přátelé jsou pryč, jen co přišli začali chrastit daněma.

Tohle jsou RP informace co se ke mě dostali RP cestou a podle nich se taky řídím a lidi se kterýma RPím taky. Co z toho jiného vyvodit? Budeme jí vítat šeříkama v rukou? Laughing Jestli to jsou mylné informace to je věc jiná, ale zatím nikdo to na pravou míru neuvedl v RP
Xandria
Storyteller
Storyteller

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Příspěvek pro walteer za Mon Jan 05, 2015 6:56 pm

Esaias napsal:A taky přesně vymezit počet vojáků, aby se pak mohli odečítat ti, kteří zemřeli. Protože zatím se KT z těch lodí rojí jako králíci nebo křečci... Very Happy

Nemám co jiného dodat. TOHLE JE SNAD NUTNOST.
walteer
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 247
Postavy : Zurithan, Melvin, Vendrick, Srizz, Marvin.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Horf za Mon Jan 05, 2015 7:08 pm

Jojo... Kde je ta doba, když se skupina pět sebrala a odešli ze Starého tábora - Arrelas, Durden a Horf, tamty si nepamatuju.. Very Happy Udělali si nový tábor(Stavající Esgaroth) a žili si klidně sami, bez elfů, Kul Tirasu a všech ostatních, potom tam přijeli okupanti a řekli, tak tady máme kolonii.. Very Happy Bažinový tábor na hrad!
Horf
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 93

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kayrean za Wed Jan 07, 2015 3:35 am

Xandria napsal:

Mám nutkání se tu k tomu vyjádřit a tohle se mi líbí nejvíc. Co se možností kolonií týče, existují jen dvě možnosti správy. Buď se kolonie vyrabuje. Sebere se veškerý dosavadní majetek a zbydou více méně jen nevyužitelné trosky. Takhle to zatím vypadá na Exodu.
Nebo je tu možnost, která mě osobně připomíná i například serie hry Anno, kde každý nově osídlený ostrov stál vládu plno zlata a zásob, aby byla kolonie schopná provozu. Několik měsíců žila ze dovozu, dokud se nerozjela a v rozumné míře mohla posílat domu něco, co jak řekl Xan bylo unikátní.
Což v podstatě znamená, že pokud ostrov nemá možnost razit legálně mince z vlastních zdrojů, je nesmysl odvádět daně. Dřív nebo později by prostě musely dojít peníze, protože by nepřibývaly, ale naopak jen ubývaly. Stříbro tu sice je, ale nevím o tom, že by se tu razily mince, ikdyž by to byl logický ekonomický krok (Není třeba jen zlato.)

A k tomu zbytku... mě i mojí postavu neustále zaráží fakt, že jakýkoliv střet s nepřítelem nestojí spojence naprosto nic.. asi černá magie.

Boje v poslední době (průměrná přesila 2:5) = 1-2 zranění hráči a žádná NPC
Proražení blokády (přesila 1:4) = 2 dny oprav lodí (pod tím si představím rozbité zábradlí a menší díru v trupu), pár zraněných hráčů a opět snad žádná NPC...

Nikomu nepřeju RPK, nebo mrzáctví, ale občas by troška realismu neuškodila. Pak tu totiž jsou postavy typu: "Tak jsem včera pokecal s eredarem, udělal si meč z vlastní životní síly a vymlátil půlku Černodolu... jo a dal si tucet konciláků jako dezert." A že se podobných postav začíná objevovat čím dál víc... nebudu jmenovat. A teď přidám trošku flame... po tomhle všem paladin využije sílu Světla k boji ve viditelné podobě a je nařčen z PG a okamžitě je vedena kampaň pro jejich znerfování ve všech ohledech Very Happy
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro madman1851 za Wed Jan 07, 2015 3:43 am

Pokial sa prestanú pridávať zadarmo gildám veci (počul som také niečo, neviem čo je na tom pravdy) som za aby sa platili dane :-) má to tu svoje miesto, nemôžeš len tak z ničoho platiť všetky tie NPCčka a podobne.
Čo sa týka obchodu, ten už tu do istej miery začal, ako s frakciami tak s jednotlivcami a zatial (aspoň z mojho pohľadu, čo ho provozujem) funguje, uvidí sa ale čo zas všetko pomenia profky(pre info pozri thred: čo vám chýba,podľa môjho názoru je to jediné riešenie ako to nepodkope momentálne UŽ vznikajúcu ekonomiku )
madman1851
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 10
Postavy : Meadhors Helca - Obchodník/ľadový mág/kováč, Turambar - bard

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: