OP Postavy

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: OP Postavy

Příspěvek pro Měsíc za Mon Mar 09, 2015 12:02 am

Jak napísal sám Amaroth. 1 z 10. Ten jeden si to zoženie skrz RP a ďalší deviati sa zoberú, nabehnú do lesa a sekajú čo vidia. Very Happy Vôbec som nepovedal že tu niesu taký čo si to nevyRPia. Smile A po pravde ešte som nevidel niekoho v plátovke kúzliť. :'D Maximálne čo som videl tak v ľahké zbroji, ktorá aj tak ešte v Arathii bola prerobená na kožu, čo ma štvalo! :X
Měsíc
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 19
Postavy : V tuhle dobu mě nic nebaví.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Xandria za Mon Mar 09, 2015 12:08 am

Já jsem neviděl nikdy nikoho pořádně kouzlit iRL v plátovce i bez ní. Ale dělal jsem v plátovce kotrmelce a vcelku v ní spokojeně žil než mě unavilo nosit ty kila navíc (Pozor! Dovolil jsem si v ní i sprintovat!). Čili nemohu soudit. Ale pokud jde o pohyblivost tak pochybuju že by byla na překážku, protože dobrá zbroj se právě pozná že na překážku NENÍ ... jinak by jí každej rozumnej bojovník hodil platnéři na hlavu, že se v tom nedá hejbat (a boj je o pohybu, zejména když v tom chceš provádět něco jiného než jen chytat rány. A nezapomeňme na bojová umění která se v ní prováděla). Čili nemohu soudit jestli se dá castit fireball beze zbroje nebo se zbrojí, když jsem nikoho neviděl castit fireball byť v trenkách. Až uvidím někoho čarovat firebally v trenkách můžeme dojít k dalším pokusům ve zbroji, ale bojím se že by na takových pokusech měl zájem pak celý svět včetně všech armád světa. A takový čaroděj by si získal neskutečnou kariéru.
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kayrean za Mon Mar 09, 2015 12:39 am

Arrelas napsal:Zrovna ty Kay máš co řikat, cítíš se uraženě když tě někdo pomlouvá a sám to děláš a k tomu si vymýšlíš takové bláboly. Aneb použiju klasickou hlášku, zameť si před vlastním prahem.

A drž se toho co píšeš:
Kayrean napsal:Doporučuji nerejpat ve věcech o kterých nic nevíš a nebyl jsi u nich, když se staly

Ano, já klidně přiznám že nadávám na OP někoho, ale řeknu v čem dělá chybu / co se mi nelíbí... a většinou se to snažím tomu dotyčnému aspoň naznačit. Cokoliv co takhle řešim nejsou vymyšlený bláboly a řešim to proto, že to vyplynulo z RP v mém okolí, nebo přímo se mnou.

Co se týče mágů ve zbroji... Podle mě čarovat můžou, problém je v tom, že nošení zbroje dokáže být vyčerpávající a ta váha může narušovat koncentraci. Ze systémového hlediska by pak asi taková zbroj zvyšovala mana costy spellů a dobu jejich čarování.
Co se týče pak zbraní, nevidím nejmenší důvod, proč by museli nosit jen hole. Takový obouručák s nějakým tím drahokamem dokáže být stejně efektivní focus jako ta hůl, nebo hůlka.
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Příspěvek pro Měsíc za Mon Mar 09, 2015 8:38 am

Tak ako pre zdatného mága, ktorý nesedí celý život iba pri knihách by to problém byť nemal. No vidieť takého pochudnutého, mága bez svalov, ktorý presedel celý život niekde vo veži a hral si s elixírmi by to možno problém mohol byť, asi by sa mu trošku horšie gestikulovalo s takou váhou po celých rukách a samozrejme aj zbytku tela.
Měsíc
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 19
Postavy : V tuhle dobu mě nic nebaví.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Fantt za Mon Mar 09, 2015 9:20 am

Xandria napsal: Když jsem se jí ptal, jestli moje Xandria může obléknout zbroj a jít jako pěchota se šavlí v ruce do armády. Logicky, proč ne? Pokud má zbroj nic jí nebrání jí obléknout (i plátovku, jak jsme si ukázali plátovka není žádnej potíž na nošení) a jít do boje bez kouzel šavlí.

*facepalm* Z takových věcí je mi takříkajíc smutno. Skutečně si myslíš, že osoba plně ponořená do studia magie bude mít čas na něco jako jsou hodiny šermu? Jistěže bude, nicméně zase na úkor magických sil...je to začarovaný kruh. "Existují i bitevní mágové", namítneš. Jistě, jenže zaRPit něco takového chce zkušenosti a schopnosti, nehledě na fakt, že takoví mágové jsou zmetci ve dvou směrech: jakž takž s mečem, jakž takž s magií.
Fantt
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 23
Postavy : "Žralok" Hank

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Mon Mar 09, 2015 10:39 am

Můžete tu přestat řešit zbroje? Pominu že to je poněkud těžké OT... V této problematice mám naprosto jasno už asi 3 roky po pravdě. Libovolný mág v plátech - NE. Proč? Protože farma a zneužitelnost v RP. Proč mágové nenosí pláty? Nejspíše proto, že jsou pro ně přítěží mající více nevýhod než výhod. Jenže hráči na nevýhody naprosto jakéhokoliv svého rozhodnutí s pravidla a velkou láskou z vysoka s***u a jen hrabou výhody. Výjimkám, které mi dokážou, že mezi ty výjimky patří, nemám problém ty pláty dát. Ale když už jsme u toho, stejně jim hodím upravený set, aby se s tím prostě nedalo kravit v PvE.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Aleena za Tue Mar 10, 2015 7:07 am

No sice jsem původně nechtěla, ale nakonec i já přidám skromný názor Smile.
1) Mágové a zbroje (nyní s příchutí plátová)
- Primárně souhlasím s Xan, není důvod aby jakýkoli člověk nemohl nosit plátovou zbroj. Další věc je ohled na váhu a konstituci jedince. Pokud nezvedne 20 kg tak asi nebude chodit v plátové zbroji... Vše je možné naučit a vytrénovat ano.
- Další věc je "důvod" respektive jestli daný jedinec má vůbec zájem nosit zbroj. Vzala bych jako příklad Alee... Ta by brala jako ponížení nosit plátovou zbroj, už jen kvůli nepohodlí. Asi musíme rozlišit "noblesní" a "lidové" čaroděje. Ani většina bojových mágů by nevzala plátovou zbroj už jen kvůli omezení a tomu, že mág má zůstat mágem. Ve výsledku "někteří" mágové neuznávají (ponižují či snad dokonce opovrhují) bojem na blízko (respektive meč atd...), tudíž vypadat jako "plechovky" no...
- Ze systémového PvE hlediska nevidím až tak problém... Vše je tu tak krásně nastavené (díky Drakovi), že není důvod pro OP farmení. Stačí slušně (nejlépe inRp, to je krása) poprosit dalšího človíčka a není důvod hledat další výhody Smile.

2) Op postavy (nyní s příchutí kapalné zloby)
- Vždy čas od času se něco podobného objeví, přitom je to z pravidla absurdní. Co je to OP postava? Je to postava, která má tolik zkušeností vlivem "doby hraní", že zvládá více než ostatní, kteří začali včera? Nebo je to postava, která má krásný příběh a tudíž je Uniq? Nebo snad postava vytvořená pro eventovou sérii a tudíž je cíleně silná?
Ani v jednom případě totiž není důvod nadávat, je to "přirozené".
- Jenže pak se dostáváme k magicky prokletému slovíčku "mantinely, hranice, bariéry" mnohokráte to samé. Kdy je to ještě v rámci dané "třídy, oboru, zaměření" v pořádku a když už je to "Kael Thas s fénixem co umí větrnou smršť a druhou rukou rozsévá morovou nákazu".
Nejvíce tento "problém" postihuje mágy (chá 1 a 2 se propojují), jelikož mágové jsou založení na kreativitě a absolutních možnostech.
Řešení je jednoduché Smile. Lidi jsme skvělá komunita, máme se rádi (k zabití) tak není nic jednoduššího než prostě najít kompromis místo nadávání do podstaty duše Smile. Sepisovat krutá a svazující pravidla je nástroj krutovlády a velice brzy nudy... Ale umění se domluvit vzbudí další super Rp a ve výsledku i dokonalou debatu. (což se bude pro život hodit taktéž Smile )

No doufám, že jsem k tomu napsala všechno co jsem chtěla... Pac a pusu Very Happy

Aleena
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Tue Mar 10, 2015 12:37 pm

S tou dohodou to Aleena shrnula hezky. Dobrý RPer se pozná mimo jiné tak, že když se před ním něco RPí, RPí to s tím. Drží pysk, sleduje, jak se to vyvine a pak zjistí, že se jeho protějšek možná má co učit, možná také ale zjistí, že jeho protějšek má ve svém RP chování nějaký skrytý a dobře promyšlený smysl. V prvním případě se dá vždy slušně napsat, v tom druhém má člověk, věřte mi, vždy docela radost.

Člověk, který začne hráči XYZ spamovat chat/general/whisp 30s poté, co jej po prvé vidí jak je OP a jaký je to kus vola co si tady mastí ego/jak neumí RPit a ignoruje lore je pro mě cokoliv jen ne hráč, kterého bych si chtěl z jakéhokoliv důvodu cenit nebo s jakým bych chtěl kdykoliv hrát. S tímhle přístupem se běžte zahrabat. Že někdo něco RPí jak RPí znamená, že k tomu má důvod a já vám garantuji, že ty důvody jsou většinou více než dobré, když si je necháte vysvětlit. Že někdo RPí silnější postavu - tak sakra co. Jste v reálu zakrslíci se 140cm kteří jsou ziritovaní z toho, jak jsou úplně všichni více jak vy? Ne? Tak se tak ale nechovejte a chovejte se raději trochu jako dospělí. Vypůjčím si Zacharyho statistiku přisuzující RP komunitě průměrný věk 18,1 let (podzim 2013). 18,1, ne 15.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Blesk za Tue Mar 10, 2015 6:47 pm

Milý přátelé a spoluhráči... Za prvé souhlasím především s Drakem a Alee. Původně jsem sem nechtěl nic psát ale tedy též vyložím karty na stůl...
Podle mě dokáže být OP každej... Já mohu být OP kdy chci... A vy můžete též. Ale proč bych to dělal copak si nedokážete najít hranice své postavy a překousnout to že když daná osoba praktikuje něco delší dobu že je v tom lepší ? Bohužel vždy je někdo v nečem lepší... Neříkám že ve všem ale v něčem ano... Myslím že se s tím setkal již každej z nás inRL. Tak když už chci hrát OP tzv... "Být silnej jak havraní zub" tak proto inRP snad něco udělám...

To je to samý kdybych si udělal obchodníka kterej je nabouchanej jak Rambo a zabíjí lépe jak Barbar Conan. Ne... Jistě že takovej nebude jelikož se většinu života věnoval asi obchodům a přetvářce... Například já jsem si nedávno inRP scháněl mistra šermu abych mohl někdy říct že moje postava to umí kvůli tomu že mě to někdo učí... Mohu ji erpit že je nadupaně silná ale to bych zase lhal a jen tím druhé štval a sobě tím honil ego. Závěr ? Myslím si že tady každej z nás ví kde má hranice, soudnost a když už vidím že je někdo prostě lepší tak si něco o jeho postavě zjistím o jeho příběhu a snad z toho popochopím proč a nač... Prostě... Je zbytečné někomu nadávat a urážet ho sprostě či jinými způsoby tzv. pomluvami... Každý z nás tu je dost inteligentní natolik aby to pochopil a rozumě se s druhým člověk domluvil... Fajn... Snad jste pochopily co jsem chtěl říct...

Takže omlouvám se za hrubky ale jsem unaven a ještě mám hodně práce... Přeji příjemný zbytek večera... Peace with ya... Smile
Blesk
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 85
Postavy : Rob Crowley - Smrt teleportem při pokusu o únik z pasti (důstojník Millice)
Sebastian O'Connor - Přepůlen při zradě (starosta města)
Gerard Rotrberg - Oběšen (učitel)
Jaime Lightwell - Rozdrcen Ogrem (voják Lordaeronu)
Richard Horlent - Nejspíše mrtev, Dezertér (Lordaeron)
Laurent Moorels - Utopen (Žoldák)
Cregan Cruise - Puknutí srdce, posednutí duchem (Radní/klenotník/voják)
Ethan Glover - Zabit vkodlakem (Zločinec/radní)
Sir Walder Dayne - Paladin, stále naživu
Lyonel Royce - Veterán, stále živ
Chester O'Donnel - Zabit při obléhání
Henri de Valoa - Důstojník Stormwindské armády, Veterán.

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Kayrean za Wed Mar 11, 2015 1:15 am

S těmi zbrojemi to nejsou jen mágové. Třeba moje Kay je zvyklá na lehké zbroje a v plátech se neumí dobře pohybovat (Mám na to i svědky Very Happy ). Zbroj by na sebe vzala spíš na nějakou ceremonii, než do boje.

Amaroth napsal:...
+1

Plno lidí prostě jedná na základě ooc, když vidí co proti nim stojí za classu a pak to dopadá tak, jak bylo už kolikrát zmíněno výše. Bohužel jen málokdo už pak přihlíží k minulosti postav. A myslím tím k odrpené minulosti, ne k té vymyšlené.
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Quentin za Wed Mar 11, 2015 2:34 pm

Zrovna ty se o OP postavách nevyjadřuj Alastore Very Happy
Quentin
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 249
Postavy : Sexlord

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Wed Mar 11, 2015 4:37 pm

Tanare chci tě požádat abys vynechal pokusů lézt do komunity do které už nemůžeš být počítán.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Amaroth za Wed Mar 11, 2015 5:49 pm

Dokud jsi tu hrál potají a snažil ses, abychom na tebe nepřišli a abys nebyl vidět, byla nám samotná skutečnost že tu hraješ fuk. Ale tvoje drzosti a vystrkování hlavy ti berou právo i na tu kapku tolerance, cos od nás měl. Být tebou zase schovám tu hlavu.
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: