Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

+11
Draglax
Mezin666
Morte
Esaias
Alastor Strix'Efuartus
NettoAnimo
Keileb
Horf
saramath
Zorak
Amaroth
15 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Thu Dec 04, 2014 7:41 pm

Černokněžníci … aneb trochu jinak Blizzarde

Vítám vás u tohodle článku. Předem bych rád předeslal, že se nejedná o závazné informace čerpané z Wiki a jedná se spíše o inspiraci, co vlastně může představovat povolání Warlocka. Blizzard se nás snaží přesvědčit pomocí spellů, že se jedná o agenta mocností pekelných co vyvolává démony a nebo dělá jiné krutopřísné věci, za které si zasluhuje uhořet na hranici. Ale co je vlastně černokněžník? Jaký může být jeho dominantní znak? U kněžích je to víra v nějakou božskou bytost, u arkanických mágů se jedná o jedince s vrozeným talentem manipulovat se všudypřítomnou magií. A co tedy černokněžník?

Jako dominantní znak černokněžníka bychom mohli chápat kontakt na jinou sféru odkud čerpá svojí sílu a moudrost. Ať už jsou to démonické mocnosti, záhrobí, různé éterické sféry. Černokněžníky bychom mohli chápat jako věčné studenty nebezpečných, nepochopených okultních věd. A co se v tom vlastně může skrývat? Mohou to být lidové čarodějnice, démonologové, lidoví nekromanti, praví alchymisté (Ano čtete správně, viz níže).

Okultní vědy
Dalo by se jinak říct, že warloci jsou Faustové a Magistrové Kelly magické praxe. Někteří se sklánějí nad zaprášenými grimoáry a luští dávno zapovězená umění, jiní do rytmicky vyzpívávají nad složitým rituálním kruhem dávno zapovězená jména, další mění prince na žáby a zaklínají celé zámky a v neposlední řadě ti, co se neomezují v alchymii na míchání barevných vod, ale destilují esenci vzdálených sfér a koukají do křivulí po touze stvořit homunkula.

Okultní vědy, to je něco co vás prostě na akademii nenaučí. Většinou proto, že se jedná buď o umění pochybných výsledků a nebo pochybných prostředků po kterých slušná společnost nesáhne. Vyžadují často vlastní zápal a nápaditost a vlastní vědecký přístup, který může vyústit ve fatální a nebo přelomové objevy. Okultní vědy jsou svým způsobem magie, ale spíš je to taková ošklivá sestřička krásné a jasně popsané arkanické magie. Využívá různých postupů kolikrát neznámých ani pro samotné okultisty .. konjunkce, čistotu duše, mentální rozpoložení a jiné věci.

Jaký by černokněžník měl být?

Obezřetný – Ať už hrajete démonologa nebo jen vesnickou čarodějnici. Pamatujte, že černokněžnictví je nepochopené umění a často je škatulkované jako zlé. Můžete se snažit o osvětu, ale počítejte s rizikem, že vás někdo dříve či později odpraví. V tomhle bodě bych chtěl upozornit abyste nepodceňovali sílu OOC informací. Ať je kdokoliv sebelepší Rper tak stále je ovlivňován tím co ví chtě nechtě. Když někdo o vás ví, že jste černokněžník a na každém OOC kanále to prohlašujete, i jinak zkušený Rper v nehlídané situaci vás může odhalit a obvinit. Jak? Prostě jednoduše během nějaké události věci už vykonstruuje aby vás načapal na švestkách a dokázal, že on má pravdu. Bránit se můžete, a Gmka se vás asi i zastnou, ale kolikrát prostě skončíte místo toho abyste dál vesele hráli, když se tomu šlo vyhnout jen tím, že nebudete dávat warloctví jen tak na odiv. A ano, nošení über temných hadrů vám také nepomůže!

Samozřejmě nejde udržet věčný stav věcí, kdy o vás hráči OOC nevědí. Existují party které ukazují barvičky, dokonce prý existují i příkazy které odhalí vaší classu. Nicméně chci tímhle říct, že čím méně o vás hráči budou vědět tím je to pro vás i pro ostatní lepší.

Nápaditý – Přiznejme si to. Většina RP černokněžníka tkví v nápaditosti a proto by jej měli hrát převážně kreativní a inovativní lidi. Se spellama co blizzard přidělil moc legrace a zázraků nenaděláte. Nejspíše většinu času budete odkázáni na GM, kdy si někde ve skrytu budete dělat vlastní pokusy a rituály, které nikdo neuvidí, ale zato se můžete bavit výsledky. Nezapomeňte na to, že i takováto soukromá akce může vyústit v to, že zabavíte mnoho hráčů. Dám třeba příklad v podobě lidové čarodějnice. Někde ve skrytu se domluvíte s jedním hráčem, že ho proměníte v ropuchu a že vysvobodit ho může jen polibek elfky. Nikdo vás při tom nevidí, jen ten hráč ale až bude ropucha pronásledovat všechny elfky v Esgarothu tak můžete vyrobit hodně zábavy. Nebo uhranutím Nohů, že první várka šunky vyjde trpká jako hřib satan. Krom různých kletbiček se můžete zabývat nápaditými rituály, které oceňí především fajnšmekři z řad GM, nebo se můžete vrhnout do hraní role zvláštní osoby s nepochopitelnou moudrostí a teoriemi, které okoření jinak kolikrát plochý svět. V rámci černokněžníků by se ve fantazii meze neměly klást a jedinným stropem je GM, které rozhodne zda to co děláte chce pustit do světa a nebo ne.

Nepochopený iRP pochopený iRL – Tohle je spíš prosba pro ostatní hráče než pro samotné warlocky. Ať už je černokněžník záporák a nebo jen nepochopený umělec v neprobádaných vodách magie, uvědomte si, že i on může být zdrojem zábavy a nebo zdrojem inovativních řešení při různých eventech. Když už odhalíte nějakého zlého černokněžníka a černokněžník je dobře zahraný, je škoda se jej zbavovat natrvalo. Pokud máte chuť stát se potíračem zla, zkuste prvně napsat onomu hráči a domluvit se s ním na alternativním způsobu poražení onoho černokněžníka. Můžete dojít k zajímavým alternativám toho drobného příběhu. Nakonec může být zahrnuto víc hráčů a více času na zábavu, než jen bohapustým upálení. I antagonista co je vyhnán, donucen k útěku,nebo pod kontrolou může být zdrojem pro budoucí zábavu, v případě jeho případných pokusů o pomstu, tenhle příběh přece nemusí skončit hned, hm?

S tím bych ale apeloval i na hráče černokněžníků abyste to i vy brali zodpovědně a když se vám už někdo ozve, tak zkuste i druhé straně vyjít vstříc. Hrajeme přece pro zábavu a i TIP při loadování říká „Nehrajeme pouze pro naší zábavu, ale i pro zábavu ostatních.

Ať už hrajete jakéhokoliv černokněžníka měl by alespoň zvážit tyto body. Neberte to jako poučování od své matky. Jsou to jen postřehy, které si můžete vzít k srdci, nebo je smést ze stolu, s tím že máte vlastní přístup. Může být lepší než ten váš, je to čistě na vás.

Alternativy černokněžníků … a neb jen démony není živ černokněžník
Nahoře jsem se zmiňoval o různých druzích černokněžníků a o čem by tento článek byl, kdybych vám jejich ideu nepřiblížil pro případnou inspiraci. A tady jsou:

Lidová čarodějnice, Bosorka, Bosorák.
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Images?q=tbn:ANd9GcRsefXhgY3vpunonXHtFTmalvFipyjYAjX9Cqg035HE-kAMxqJ3
Asi z ní nikdy nedostanete složité formule pomocí kterých dělá magii. Naopak byste v jejím nebo jeho domě našli spoustu zvláštních nápojů, naložených žabích očí, kuřecích pařátů, lučních i lesních bylin a kočka, samozřejmě kočka nesmí chybět! Lidové čarodějnice k magii přistupují skrze lidová moudra a různé vesnické vědomosti. Jejich umění je omezeno často na to co potřebují. Uhranutí všech možných druhů, míchání tajemných léků, trochu toho věštění. Někdo by mohl namítat, že se jedná o druida. Mno možná, i ten by se tam vešel, ale to jen do znalostí přírodních zákonů. Čarodějnice se pouští mnohem hlouběji. Krom uhranutí povolává na svět i temné mocnosti, přízraky z lidských duší, mění prince na žáby, a nebo ty opravdu mocné zaklejou celý zámek aby si dal šlofíka. Čarodějnice v RP může být zdrojem netradičních znalostí, vesnické moudrosti, sem tam nějakého toho věštění a hráč si může vychutnat už samotné míchání různých blivajzů, které pak nešťastníkovi prodá jako lektvar lásky a nebo na ochranu proti zlým mocnostem.

Pravý alchymista
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] 2Q==
Ve jménu sféry Jeliach, ve jménu sféry … míchání barevných vodiček se může naučit každý jouda. Ale ta pravá alchymie, ta ryzí alchymie je někde jinde. Tkví v různých teoriích prvků obsažených v každé věci na materiální sféře. Ať se jedná o teorii elementů, nebo prvků sfér, je na vašem alchymistovi aby si to přebral v hlavě. Samotná alchymie jak ji známe nepracuje pouze s přístupem jak známe z Císařův pekař, pekařův císař. Alchymista čerpá sílu z různých sfér a snaží se je přivést na sféru materiální. Ať už v podobě podivných substancí éterické a nebo materiální povahy. Nebo neustále nimrání se v astrologických zvěrokruzích, nebo nekonečné patlání se s umělou bytostí Homunkulem. Pravého alchymistu si můžete představit i jako verzi WoW Fausta, badatele co využívá mocností pekelných (a nemusí to být nutně pekelných) k úspěchu jeho výzkumu a nebo blahobytu. Nutno dodat, že alchymista je skutečně vědec, můžete si vyhrát s prezentováním teorií, sbíráním prapodivných surovin, vnucováním svých alchymistických výtvorů a tak dále. Věřím, že pokud se někomu tato myšlenka zalíbí, tak si určitě najde svůj způsob jak okultní vědy prezentovat Smile

PS: Je to vědec, ale asi arkanisti z něj nebudou nadšení. Ikdyž nebudou vědět, že vám asistují čerti, tak vás asi budou považovat za průkopníka pavědy a tmáře.

Démonolog
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Images?q=tbn:ANd9GcTFGZ8l58KZs0C0RGROrJv_ToWK7WnersnMp8DSt2NO2DoL-kGZQg
Asi ve WoW nejvíce známý typ černokněžníka. Od pološílených kultistů, nebo přes úzce zaměřeného Alchymistu právě jen na démony, nebo jen krotitel dravé démonské zvěře. Mějte na paměti, že i démonolog může být užitečný společnosti. Pokud si při hře démonologa dokážete nenápadně získat respekt a toleranci, jste to právě vy, kdo dokáže démony spoutat a ukázat jim kdo je tady pánem. Mařit jejich pokusy dostat se na tento svět. Protože tak jak existují černokněžníci co se doprošují pomoci od démonů, tak existují i ti co si ji prostě berou a jasně dávají démonům jasně najevo, že NE není odpověď. Dávejte si však pozor, jak by vám řekla výše zmíněná čarodějnice „Kdo se dívá do hlubin pekelných, dříve či později tam uvidí sebe“. Démonologové neustále tančí čardáš s ďáblem o svojí duši a příčetnost. Stačí jedna chyba, chvilka slabosti a na vaší duši si pochutná nějaký démon, a za vašich bolestných výkřiků vám vrátí vše s úrokama co jste Twisted Nether vzali. Pro ty co hrají démonology co spolupracují s démony. Mějte na paměti, jsou to démoni. Nemilují vás a mají z vás ještě legraci, že používáte magii, co je pro vás škodlivá a mají legraci z vaší titerné mocichtivosti, které mohou zneužít. Hodí vás přes palubu jakmile přestanete být užiteční. Bojujte a buďte silnou osobností, dokazujte jim, že vás potřebují. Dělejte si záložní plány. Přečůrujte je.

Nekromant
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Z
Jaké je to být nekromantem ve světě, než přišla Pohroma a než vůbec legie přišla s konceptem nemrtvých? Přirozené. Nekromanti nejsou jen husto týpci ověšený kostma co zvedají hordy nemrtvých lusknutím prstu. Ne a ne a ne. Když se rozhodnete pro tuto tradici, zkuste si na chvíli představit, že strach ze smrti a fascinace smrtí provází snad každý národ. Nevidíme tam a zvědavost nás nutí se podívat tam na druhou stranu. Nedokážeme se smířit se smrtí svých blízkých a poblíž je podivín co nám prý může s nimi zprostředkovat kontakt. I wowko by mohlo znát pojem spontánních nemrtvých. A to, kdy bez zjevné příčiny vstane z hrobu revenant a dá se do terorizování vesnice, nebo kdy duch utrápené duše straší k smrti obyvatele starého domu. Kdo tyto nebožáky znovu uloží ke spánku? Kněz a nebo nekromant. Nekromant rozumí mrtvým nejlépe. Podíval se už za velký závoj a to ho činí způsobilým chápat nejlépe tyto děsivé a nešťastné bytosti. Může mrtvá ústa znovu otevřít aby vyzradila svá tajemství podobně jak to dělají Trolští witch doktoři pomocí kotle a vařením hlav( Nekromant to ale nedělá s takovou dávkou kuchařského umění). Většinou jim k tomu stačí rituál jiného rázu. Avšak i zkušený lidový nekromant může vytvářet nemrtvé avšak ne po stovkách, pomocí propracovaných rituálu, přípravy těla a preparace. Avšak jako u všeho, závisí na vaší dohodě s GM jestli vaší hru budou chtít realizovat.

Závěrem
Tak, pokud jste se dočetli až sem, tak vám děkuji za vaší pozornost. Neberte prosím toto jako závazné informace jsou to alternativy jak hrát warloka. Něco z toho určitě znáte, na něco možná máte jiný názor a nebo GM rozhodnou, že celý tento článek se rozchází s jejich představou. Snad vám bude zdrojem inspirace, nebo jiného pohledu na tuto jinak velmi zajímavou classu. Děkuji za vaší pozornost a možná příště u jiného článku třeba rozebírající třeba rituály Smile

Spoiler:


Naposledy upravil Xandria dne Fri Jun 26, 2015 10:50 am, celkově upraveno 1 krát
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Amaroth Thu Dec 04, 2014 8:26 pm

V (částečně) podobném duchu je i má příručka pro záporáky. Černokněžníci a všechny jejich archeotypy jednoznačně mají místo ve světě a to i na hodné straně. Stačí se podívat na (nejen) hlavní města. Všechna mají nějaké obecní černokněžníky, a ne jen ty tajné, i oficiální, ve službách místní správy. Do toho světa to patří. Nejlepší lovec vrahů je překvapivě samotný vrah. Vždy to tak bylo, vždy to tak bude. Přijde mi, že RP komunita je v tomhle směru už celá léta jeden obrovský fail, kdy co lock to záporák a někdo, kdo se musí zabít. Berou to tak hráči locků i hráči nelocků a zejména naše oblíbené světlušky kuadrátjájemusímvšechnydostatDNES. O tomhle ale není ani RP jako celek, ani lore a RP černokněžníků jako povolání. Se Saramathem chceme tohle u Argetlisu napravit. Ano, v tom Argetlisu, který by se měl temnoty bát mnohem více, než třeba Esgaroth. A právě proto bude potřebovat své černokněžníky Wink.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 30
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Zorak Thu Dec 04, 2014 10:01 pm

Nádhera, tento článek je mi značnou inspirací, již od začátku je nějaký fajn kultista malým snem, ostatně jediný důvod, proč jsem upustil od roušky temnoty je fakt, který zmínil Amík, že světlušky svítěj až moc... Tak snad jen doufat, že si tento článek přečte co nejvíce lidí Smile
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro saramath Fri Dec 05, 2014 8:47 am

Velice dobrý a podnětný článek, děkuji.
saramath
saramath
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 126
Join date : 27. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Horf Fri Dec 05, 2014 3:05 pm

Super článek:)
Horf
Horf
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 09. 09. 13
Age : 25

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Keileb Sat Dec 06, 2014 7:22 pm

Pffff, kecáte o tom, jak je to hezké, ale odměna nikde!
Dejte mu ve hře jako odměnu za takové nasazení a iniciativu :3
Keileb
Keileb
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 128
Join date : 05. 12. 13
Age : 26
Postavy : Niniel Halo'tien

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Amaroth Sat Dec 06, 2014 8:48 pm

Neboj ty naše holčičko, my už něco vymýšlíme. Nový systém, huehuehue.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 30
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro NettoAnimo Sat Dec 06, 2014 9:00 pm

Veľmi pekne spracované. Smile
NettoAnimo
NettoAnimo
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 82
Join date : 24. 10. 14
Age : 22
Postavy : Gerrith Grarlorn- Paladin svetla
Nuniz- Inžinier
Garrob Bloodthirsty- R.I.P

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Sun Dec 07, 2014 1:38 pm

Teorie kolem rituální magie
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Images?q=tbn:ANd9GcT4aeiSgWq5ZG0KeBLvTokZ8pVmsoMt1gQN2NtmNlIgqH-FvnfYihYGxvl0vg

Jak všichni víme, podle posledních teorií, je mana všudypřítomná volná energie kolem nás, kterou dokáží talentovaní jedinci formovat a měnit podle své vůle. Tak vznikají zaklínadla, která známe. Mág přijde do prostoru, kde je magie a skrze své tělo nechá magii proudit a za pomocí usměrnění své mysli je schopen stvořit kouzlo. Ale co když je kouzlo příliš silné, že by působící magie mohla kouzelníka ohrozit a nebo dokonce i zabít? Nejsou to tak ojedinělé případy, kdy po mocném arkanistovi zbyly jen boty, když přecenil své možnosti a přepálil své zaklínadlo. Právě z tohoto důvodu se mezi praktikanty čarodějných umění rituálů využívá.

O rituálech
Jak jsem říkala, pokud je ve hře příliš mnoho magie, což by mohlo být škodlivé, neproveditelné a nebo smrtelné, tak přistupujeme k rituální magii. Avšak rituály jsou staré ,snad starší než praktikování magie jaké známe dnes. Už prastaré kultury jich hojně využívaly. A to protože nevyžadují tak dlouhý trénink, výcvik a … řekněme si to, rasovou vyzrálost, oproti druhu sesílání přes gestikulaci. Rituály tedy dávají určitou jistotu. Když využíváte rituální magie, tak veškerá energie proudí přes váš rituál a nikoli přes vás. Vy tam stojíte pouze jako dozorčí nad složitou alchymistickou reakcí a staráte se o to aby probíhala.

Řekli jsme si, že jsou staré a že jsou stálé, ale jak vlastně fungují? Co nám dovoluje je využívat a proč je vlastně nevyužíváme tak často? Jak fungují se dozvíte dále, kde rozeberu jednotlivé části běžných rituálů. Avšak co se týče praktičnosti? Je to čas, a rituály používáme v magické praxi denně. Již pouhé sesílání pomocí gestikulace je zjednodušeným rituálem. Uvědomte si, že příprava správného rituálu může trvat klidně den, nebo pro ty nejsložitější klidně ROKY!

Jaké jsou součásti obecného rituálu?

Stvůrce
– Ritualista, a nebo také vyvolávač. Vyvolávač je asi nejběžnější termín se kterým se setkáte, protože dříve se skrze rituály hlavně vyvolávalo a tak se tento termín uchytil. Nejčastěji to budete vy, nebo v jiných případech někdo kdo bude rituál provádět za vás. Vy jste klíčem k rituálu a to podle jaké tradice se rituál bude odehrávat. Tradice je termín zahrnující jakou školou magie se zabýváte a která je vám nejvíce blízká. Zahrnuje jestli jste arkanista, nekromant, démonolog, čarodějnice a tak dále. Samozřejmě i arkanista se může pokusit o nekromantický rituál, ale než s tou tradicí plně splyne, tak nebude schopen se tak dobře na takový rituál navázat. Jediný případ kdy nelze provádět rituál je když nezasvěcenec zkouší náboženské rituály, ale to je jiná kapitola.

Rituální materiály – A nebo také jinak rituální ohniska. Určitě jste nějaký rituál viděli a nebo si představovali. Složitý obrazec na zemi, kolem něj svíce a různé věci, kterých byste se ani nedotkli. Právě tyto předměty jsou rituální ohniska. Rituální ohniska společně s rituálním schématem určují podobu a sílu vašeho rituálu. V naprosté drtivé většina případů budou odpovídat vaší tradici. Mohou to být různě magicky nabyté věci, jako magické krystaly, prach z Manového wyrma, hlava z černého kohouta, lebka, svíce, krev panny a tak dále. Ano i tyto jinak nemagické věci mohou být rituálním ohniskem. Je to dáno tím, že za celá staletí se jimi staly. Magie a nebo jinak-mana reaguje také na mysli a ať se nám to zdá nebo ne, i vesnický jouda má nějaký magický potenciál na který mana v okolí reaguje. Nedokáže seslat jediné kouzlo, ale když se za celá staletí sejde takových joudů tisíce a věří že černý kohout má při magických rituálech zvláštní moc, tak se mana začne skutečně soustřeďovat v okolí takových předmětů.

Abyste si dokázali představit co předměty v jednotlivých tradicích obsahují, tak vám tu uvedu pár příkladů.

Arkanická tradice: Svíce, magické grimoáry, magicky rezonující krystaly, prášky z různých magických substancí, rysy formulí na pergamenech.

Nekromantská tradice: Bílé svíce, černé svíce, svíce z tuku nebožtíků, různé části lidských ostatků jako lebka, ruka, havraní peří, první vhozená hlína na rakev z ruky pozůstalého, cáry pohřebních rubášů, kosti, krev.

Čarodějná tradice: Různé části zvířat, kočičí tlapka, žabí oči, sliny z prašivého psa, semeno oběšence, netopýří křídla, lebka, krev panny vycezen zpod srdce, bylinky sbírané v určitou denní dobu.

Démonologická tradice: Nemohu sloužit, této tradici žel nerozumím a ani jsem o ní tolik nečetla abych vám o jejích rituálních materiálech mohla vyprávět .

Jak jste se nyní mohli přesvědčit, některé materiály jsou dosti nechutné. Jak jsem psala výše, tisíce myslí jim přisoudilo magický význam a tak se stalo. Materiálů existuje na sta tisíce. Když se na ně podíváte, začnete chápat časovou náročnost samotných rituálů, protože některé materiály není zrovna snadné získat.
Jak ale rituální materiály používat? Možná vás teď lákají tendence nasbírat ty co nejvíce budou zářit a nacpat jich do rituálního schémata co se jich tam vejde! Tak v tento moment vás budu muset zklamat. Bohužel takhle to nefunguje. Každý rituál je svým způsobem umění, můžete na obraz napatlat líbivé jásavé barvy, ale umění z toho nebude. Chápejte to tak, že rituál samotný je komplexní záležitost, která je sama v sobě všerůzně propojená. I bezvýznamný materiál na vhodném místě může způsobit, že zaklínadlo bude 2x silnější než kdybyste ho nahradili magickým krystalem na kterém spal Sargeras týden! Proto nemyslete si, že když máte magií nacucané věci, tak máte úspěch zaručen, záleží totiž na vašem rituálním schématu, které říká co kam patří.

Rituání schéma – Váš nárys, výkres podle kterého rituál bude probíhat. Rituální schéma je samotná kostra celého rituálu. Je v něm zapsáno jaký má mít rituál efekt, kam patří rituální ohniska. Asi vám všem nejbližší vzhled rituálního schématu bude změť složitých geometrických obrazců na zemi, popsané runami. Ano přesně to je rituální schéma a to, podle kterého se magie bude odehrávat. Jak jsem zmínila, rituální schéma popisuje umístění různých rituálních materiálů, k tomu aby mana dostala pravou podobu kouzla. Funguje to asi takto podle posledně publikovaných teorií. Při začátku vašeho zaklínání se magie začne akumulovat na rituálním místě a bude probíhat rituálním schématem podle toho jak jste nakreslili.

Příklad
Vstup → lebka (smrt) →  hnis (nemoc) →  magicky nabytý krystal (posiluje účinnost) → havraní pera (na křídlech krkavců) → předmět osoby, kterou chcete proklít → výstup

Tento rituál bysme mohli interpretovat jako „Pojdi nějakou hnusnou chorobou, kterou ti přinese havran můj nepříteli“, „Nebo jen zajdi hnusnou chorobou“. Prakticky nemůžeme přesně říci z předmětů co z toho mělo vzejít. Každý rituál je osobní a záleží jak ho interpretuje stvůrce. Ale jak můžete vidět, každý předmět má nějakou svojí nezaměnitelnou hodnotu. Mana do rituálu vstoupí a přijme jeho poselství a odejde. Vypadá jednoduše, praktikuje se složitě. Neexistují totiž žádné knihy, které by vás naučili rituální schémata, na ty musíte přijít sami technikou pokus omyl. Až ty, které se vám osvědčily si můžete zapsat. Je totiž velmi obtížné zkusit opakovat rituál někoho jiného, v každém rituálních schématu je totiž otisk i vyvolávače. Smiřte se s tím, že rituál je příliš osobní na to abyste se ho našrotili.

Rituální místo – Také důležitá součást. Prakticky můžete dělat rituály kdekoliv. U sebe doma, uprostřed náměstí, na prevétu. Nicméně určitě máte pocit, že tomu tak není, že šamani, nekromanti, démonologové dělají rituály na specifických místech. Mno v jednom případě je to klid na rituál. Těžko se dělá démonologický rituál, když vám přes rameno civí rytíř světla a nějaké dítě vám furt z rituálního schématu dělá panáka na přeskákání. Ale to není jen tenhle důvod. Každé místo je nabyté nějakým druhem energie, které vám průběh rituálu usnadní a nebo umocní. Pro arkanisty to mohou být magická zřídla … různá místa, kde se akumuluje přirozeně mana. Pro démonology nějaké démony navštívené místo, pro nekromanty to mohou být hřbitovy a nebo místa kde došlo k velkému utrpení.

Provedení rituálu – A samozřejmě samotné provedení rituálu. Toto je tak specifická věc, kterou vám mohu těžko popsat. Někdo odříkává staré mantry v prastarých jazycích, někdo u toho zpívá, někdo tančí, někdo míchá velkou vařečkou v kotli plném dobrot a někdo souloží uprostřed rituálního kruhu (sexuální magie). Malování je také přípustné!. Je jedno jaký druh si zvolíte, nesmíte zapomenout to obsáhnout do Rituálního schématu aby na tento druh vašeho „dozoru“ reagoval. Důležité je, že magie začíná fungovat.

Napsala X.

VAROVÁNÍ:
[


Naposledy upravil Sedoris dne Sun Dec 07, 2014 1:53 pm, celkově upraveno 2 krát
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Esaias Sun Dec 07, 2014 5:00 pm

Tak toto je opravdu hodně pěkné. Tohle se bude určitě mnohým inrp ještě hodit Smile Jen ještě upozorním na termín arkanistika a arkanista. U nás je arkanistika veškerá magie a arkanista každá osoba, která je s ní schopna zacházet. Jen drobnost...skvělý článěk ! .)
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Sun Dec 07, 2014 5:06 pm

Esaias napsal:Tak toto je opravdu hodně pěkné. Tohle se bude určitě mnohým inrp ještě hodit Smile Jen ještě upozorním na termín arkanistika a arkanista. U nás je arkanistika veškerá magie a arkanista každá osoba, která je s ní schopna zacházet. Jen drobnost...skvělý článěk ! .)

Aaaah děkuju za upozornění Smile já zatím vycházel jednoduše z talentových stromů co se týče kouzelníků, kdy prostě arkanista je energetický mág (lépe asi popsat nemohu) a pak jsou elementární mágové Smile

Ale spíš se snažím vyhybat právě téhle magii a dávám jí tam spíš okrajově aby se dalo porovnávat, protože jsem se nikdy právě tímhle typem nezabýval
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Amaroth Mon Dec 08, 2014 9:12 pm

Běžná a obrovská chyba. Vybodněte se na spelly a vybodněte se na talenty. Říkám to všude a furt, hra je dělaná na to, aby se dobře hrála a aby dobře vypadala. Absolutně nic co najdete ve spellovém a talentovém systému neberte závazně. Tohle slovíčkaření kolem pojmu arkanista je drobnost, ale mnohem horší je, když si lidé neuvědomují, že neexistuje žádný paskvil jako neslučitelná škola ledu a škola ohně, ale souhrnná škola elementaristiky - umění vyvolat elementy. To samo o sobě vede k jednoduché úvaze, že ohnivá i ledová magie nejsou uměním vyvolával oheň a led, ale vyvolávat obecně element a s dostatečnou zručností s ním pak dále zacházet. A tím se dostáváme k tomu, že dobrý elementarista dokáže být velice schopný i ledový, i ohnivý mág. S každým elementem se pochopitelně pracuje úplně jinak, mráz i žár hrají na intenzitu, ale krystaly ledu se chovají úplně jinak než plameny a podle toho je s nimi třeba úplně jinak zacházet - a až zde se oddělí specialista na oheň od specialisty na led.

To jen k těmhle věčným fixováním se na spellsystém od blizzardu, který kolem lore jen projel na skateboardu a plácl si s ním po cestě highfive. Článek moc pěkný a nesouhlasím s tím, že by tahle tvá rozjíždějící se série neměla jít na wiki, magie se týkající věci na wiki nelze nikdy psát závazně a zrovna u magie se wiki vždy má stávat inspirací, avšak dogmatem jen v malé skupině klíčových faktů.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 30
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Tue Dec 16, 2014 8:54 pm

Obecná Nekromancie díl I.
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Images?q=tbn:ANd9GcSuhAmIPkBhAeijyqDL8CCOVxVs8Sjgp-Knk3xi7RIPblo866mS

Úvodem

Jak jsem psala v publikacích předtím, nekromancie je stará tak jako národy samy. Už od smrti první myslící bytosti vytanula otázka „Co nás čeká?“ a „Co je vlastně smrt?“. Přirozeně se různí šamané a lidoví mágové snažili najít odpověď a nevědomky tím prošlapávali cestičku k moderní nekromancii. Avšak, pro všechny rytíře, fanatiky a jiné nactiutrhače tohoto krásného umění zmíním, že lžete sami sobě, když říkáte že se jedná o něco nepřirozeného. Copak je smrt nepřirozená? Je posmrtný život nepřirozený? A copak se kněží světla nenimrají kolikrát v tomtéž a naprosto bezbožně přivádějí zpět k životu padlé spolubojovníky? Aaaah .. teď otevíráte tlamičku a chystáte se říct něco o nemrtvých. Je to tak? Tak to mám pro vás další zprávu. To co se děje kolem nekromancie na severu není nekromancie. Je to jen její zlomek, vybrané to nejhorší co může nabídnout a použito zvráceným způsobem. Je to totéž jako byste použili učení světla k mučení, upalování a týrání lidí jak to mnozí pomatení fanatici dělají. Stejný hřích.

Co nám ale nekromancie nabízí? Je dobrá a nebo zlá? Není to ani ono. Je to vědní obor a je pouze na nás jak s ním naložíme. Ve špatných rukách může napáchat hrůzné věci, ale co ne? Nekromancie nám nabízí omezený vhled do záhrobí. Dává nám moc na našimi životy, protože živý je jen ten kdo si prožil smrt. Umožňuje nám získávat cenné informace od našich předků, mrtvých nepřátel a nebo nám poskytovat ochranu. Dovoluje nám pochopit mrtvé co znovu kráčí po tváři země (revenanti) a dovoluje nám je znovu ukládat k pokojného spánku. Naučí nás nebát se smrti. To je nekromancie magie a filozofie v jednom. A vy kdož jste v ní našli zalíbení … vítejte na Šedé stezce.

Co jsou nemrtví?
Nemrtví jsou bytosti bez tepu a dechu, nicméně jsou živí. Nekromanté definují život jako možnost ovlivňovat své okolí. Nejběžnější způsob zrození nemrtvého je "samovolný nemrtvý" nicméně existují i povolaní nemrtví, kteří jsou prací nekromantů a jiných mágů.

Nemrtvé dělíme podle nekromantických tabulí tří řádů:

I. Samovolné          (1) / Povolané       (0) (Vznik)
II. Samo-udržované (1) / udržované     (0) (Existence)
III. Uvědomělí         (1) / neuvědomělí  (0) (Mentalita)

Tyto tři jednoduché body se dvěma možnostmi nám davají kvalitní zevrubné informace o nemrtvých se kterými chceme pracovat. Charakterizují hlavní znaky, které máme od nemrtvých očekávat a při vyvolávání nemrtvých bytostí bysme neměli tyto body opomenout v zápisu.

Samovolné / povolané bytosti – Již jednou jsem zmínila v předchozích publikacích, že nemrtví mohou být i samovolní (revenanti). Když bytost zemře a její smrt je provázena silnou emocí, může dojít k tomu, že duše není schopná se od těla odpoutat. Mrtvý znovu vstane naplněn emocí, která zapříčinila jeho vznik. V případě zavražděného může být emocionálním pozadím „Vztek“ . A tak můžeme očekávat, že tento revenant se bude mstít a bude plný hněvu. Jak už předpokládáte, emocionální pozadí je důležité. Je to dáno tím, že stejně jako duše tak i nemrtví reagují na emoce se zvýšenou citlivostí. V určitém směru by se dalo říct, že jsou to emocionálně labilní tvorové. Avšak emocionální pozadí nemusí být definované momentem smrti, ale místem a toho co se děje potom. Pokud někoho zavraždíte na půdě, kde stával šibeniční strom, zneuctíte ostatky a necháte je pohozené mrchožroutům na pospas, tak se zaručeně stanete hrdým majitelem jednoho revenanta. Samovolní nemrtví tu většinou bývají za nějakým účelem a ne nutně to musí být ubližování. Mohou nás varovat před nebezpečím. Ukazovat na mésto zakopeného pokladu a nebo se náznaky pokoušet o své vysvobození.

Povolaní nemrtví jsou něco jiného. Jedná se o nemrtvé, které někdo úmyslně přivoval na tenhle svět aby mu sloužili. Ve většině případů se jedná o duše zemřelých znovu vrácených a násilím našroubovaných do těl. V těch méně častých případech může jít i o nemrtvého dobrovolného! Ano, existují i takové duše, kterým představa věčného života i za cenu utrpení nemrtvosti vůbec nevadí. To se však týká pouze uvažujících nemrtvých, kteří mají nějakou svojí motivaci setrvávat ve svém stavu.

Samo-udržované / udržované – Nemrtví stejně jako my potřebují nějakou „potravu“, která zajistí jejich existenci. Mezi samo-udržované nemrtvé patří nejčastěji samovolní nemrtví, kteří mají své vlastní zdroje jak přežít. Může to být emoce, historie místa, blízké magické zřídlo a nebo také mohou být vampyričtí nemrtví co parazitují na živých. Z různých povídaček slýcháme o revenantech co chodí a pijí krev živým, ale to není zas tak častý stav. Nejčastější forma vampyrismu je pojídání masa živých a nebo jejich emocí (strachu, nenávisti, lásky), v čemž si nejčastěji libují různé přízraky, spektry apod.

Udržovaný typ nemrtvého je často nějaký nižší nemrtvý jako Kostlivec (kostěj), nebo i připitomělá zombie. Můžete je živit vlastní krví, vlastníma emocema ale z nekromantické praxe vám mohu říct, to jsou platidla kterých je vždy nedostatek. Nejčastějším typem energie je mana. Nemrtvý si od vás bere stabilně dávku vaší magické energie. To ovšem také nese své komplikace. Pokud si na sebe navážete nemrtvých moc, tak vás mohou doslova vycucat do sucha. Nevědí kdy přestat. A když pouto přerušíte tak dostanou hlad a se zbytkovou energií jsou schopni přežít ještě 2 dny, které budou trávit nekontrolovatelným řáděním a touhou se vám pomstít. Proto, když odpoutáte nemrtvé … vymyslete prvně jak hodláte přežít následující 2 dny a nezapomeňte, oni spát nemusí. Vy ano.

Uvědomělí / Neuvědomělí – Poslední a nejdůležitější prvek nemrtvých. Uvědomělí nemrtví jsou hodně obtížní na ovládání. Ikdyž se vám podaří takového nemrtvého na sebe navázat, tak to pro vás neznamená zaručené bezpečí. Nemrtvý vám přímo nemůže ublížit, ale může se pokusit zařídit okolnosti tak aby vám ublížil někdo jiný. Takoví nemrtví jsou spíše partneři než sluhové a nekromanti se jim většinou vyhybají. Mají však jednu pozitivní vlastnost a to, že dokáží vymýšlet inovativní cesty jak splnit vaše požadavky. Uvědomělí nemrtvý jsou co se týče poznávacích schopností na tom podobně jako my.

Neuvědomělí nemrtví se chovají jako stroje, jsou plně podřízení vaší vůli. Nicméně se často stává, že si svojí identitu zachovají a ikdyž to nedají najevo, tak když se nedíváte tak naříkají a pláčí. Důkazem toho jsou Zombie, které i přes svůj stav si plně uvědomují co dělají ale nemohou oponovat. Zatím není známo co může za tento jev, ale myslete na něj.

Závěrem
Možná vás prvotní rozřazení trochu mate a co čísla v něm znamenají, však nedělejte si starosti dostaneme se k nim v dalším díle. Cílem tohoto díla bylo seznámit vás s teorií nemrtvých jak jsem ji přijala já. I rozřazení je mým osobním dílem. Jak budete postupovat dále na šedé stezce, najdete si své vlastní způsoby a poznatky. Avšak prozatím nám poslouží tahle.

Vaše X.
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Morte Wed Dec 17, 2014 1:00 pm

Úžasný článek. Klobouk dolů.
avatar
Morte
Domorodec
Domorodec

Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 26. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Mezin666 Wed Dec 17, 2014 1:13 pm

Už se těšim, až u někoho tyhle publikace najdu Very Happy
Mezin666
Mezin666
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 27. 06. 14
Age : 31
Postavy : Mallen

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Zorak Wed Dec 17, 2014 5:07 pm

Mezin666 napsal:Už se těšim, až u někoho tyhle publikace najdu Very Happy

Myslím, že přesně to je reakce, před kterou má toto téma varovat... viz úvodní topic :/
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Esaias Wed Dec 17, 2014 6:04 pm

Článek opět skvělý. Já si jen zase dovolím doplnit i můj názor, či jen doplnit to, co píše autor...snad to vadit nebude Smile

Co se týče kontroly nekromanta nad svým nemrtvým, myslím si, že záleží nejspíše na moci nekromanta a duševní síle nemrtvého (nebo to mohl třeba být za života mocný mág...). Převyšuje-li nějak svou silou vůle, či magie, nemrtvý nekromanta, tak postupně ztrací nad věcí kontrolu a nemrtvý je postupně, možná i okamžitě, schopen jednat samostatně dle uvážení.

Dále bych dle mého názoru řekl, že neexistuje dobrá a špatná magie. To jen její uživatelé dělají špatné a dobré věci. U magie temné obecně je problémem jen to, že její aura nepříznivě nahlodává mysl drtivé většiny uživatelů. To má poté za následek typické "zlé" chování. Zřídka (cca jeden ze sta) se vyskytne osoba, který je psychicky natolik zdatná, že dokáže temnou magii v jisté míře ovládat a své chování a choutky udržet v normálu.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Anonymní Wed Dec 17, 2014 6:21 pm

Esaias napsal:...

Možná, já si vždy spíše myslel že lidé mají vůči nekromancii a podobným zvěrstvům světa averzi už jen pro to, že pak nekromanti tahají jejich milované mrtvé z hrobů a dělají z nich svoje poskoky.
Anonymous
Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Esaias Wed Dec 17, 2014 6:42 pm

Nebo ho vytáhnou z hrobu, aby se zjístilo, kdo je vrahem vytaženého, kde nechal závěť a svůj poklad. Můžeme třeba oživit šíleného únosce deseti malých dětí, kteřý však byl při zatčení "omylem" zabit...ještě před výslechem. A kde je dětem konec...to už ví jen on... A nejspíše by se dalo najít mnoho dalších způsobů "dobrého" využití nekromancie. Jak říkám, záleží na tom, jak je použita.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro saramath Wed Dec 17, 2014 7:09 pm

Nebo zvedání mrtvých za účelem ochrany odpočinku a bohatství krypt jejich pánů.
saramath
saramath
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 126
Join date : 27. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Tattoo Wed Dec 17, 2014 7:15 pm

Krásně sepsané a hodí se mi to, jen škoda, že jsi s vyvoláváním přišel/la tak brzy, teď to bude vypadat, jako bych ti chtěl krást idee :-)
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Wed Dec 17, 2014 7:36 pm

Esaias: Souhlas, ono jak se říká "Když se dlouho díváš do hlubin pekelných, za chvíli v nich uvidíš sám sebe Smile

Walteer: To je asi podle mě taky nejvážnější důvod proč je nekromancie tak nenáviděná, přecijen lidi jsou citliví co se týče těl svých bližních. I dneska jsou za hanobení ostatků nemalé tresty.

Tattoo: Klidně použij cokoliv z toho co je tady, já si nedělám monopol na nekromancii Smile kdybych si to chtěl nechat pro sebe tak to sem nepíši Smile
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Kayrean Fri Dec 19, 2014 4:56 pm

Sepsané je to hezky a jsou tu i zajímavé názory. Souhlasím s tím, že není "dobrá" ani "zlá" magie. Sice je fakt, že demonologie, nekromancie a podobně svádí ke zlu, zatímco Světlo naopak k dobru, ale co pak takový šílený hydromancer, který přivolá na Esgaroth Tsunami? Arkanista, který vytvoří nějakou bláznivou, smrtící anomálii, nebo paladin styl krusáda, kdy bude upalovat světlem kohokoliv, kdo s ním nebude souhlasit.

Podle toho i hraju. Ostatně chaotické dobro dokáže přimhouřit oči nad malým zlem, které je ve výsledku vyšší dobro Smile
Kayrean
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105
Join date : 02. 07. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru