Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arkána u nás

4 posters

Goto down

Arkána u nás Empty Arkána u nás

Příspěvek pro Kayrean Tue Mar 17, 2015 10:33 am

Ano už jsem tu opět s dalším přiblble rýpavým dotazem Very Happy
Tentokrát by mě zajímalo jak je to tu vůbec celkově s magií (arkánou)...
Poslední dobou totiž projíždím wiki a dnes přišla řada na tohle. Tam se píše o čtyřech zákonech arkány, ale přijde mi, že ani jedno z nich zde neplatí...

1) "Magie je mocná." (boooo!)
O tomhle se píše, že magie více méně tvoří rozdíl mezi pánem a otrokem. Také, že dle historie umění mágů stále roste, dokud nedojde k obrovské katastrofě a každý se ale chová tak, že jim se to nestane.

Dle mě na tohle nikdo nedbá a magiči si prostě čarují, pořád se snaží překonat ty ostatní a nic z toho... z toho vyplývají další zákony.

2) "Magie má korupční účinky." (bacha na rakovinu)
Tento zákon říká, že magie užírá uživatelovu duši a postupem času ho ničí natolik, že na svém vrcholu umění z něj bude více méně jen arogantní troska toužící jen po moci. S vyšším stupněm magie přichází pýcha a arogance atd...
Dále se pak říká, že arkána užírá nejen duši, ale i život jejího uživatele a ten pak zestárne mnohem dříve, než by přišel jeho čas.
"Ti kdo tvrdí že jen nekromancie je zlá jsou blázni."

Tuhle část ignoruje snad naprosto každý a naopak se rozsáhle tvrdí, že magie život prodlužuje... zajímavé je pak jak je i další zákon provázaný s těma předchozíma.

3) "Magie je návyková." (*šňup*)
Doslova se zde píše: "Ten, kdo okusí sílu arkány v moment, kdy poprvé stvoří kouzlo, jen těžko odolá pokušení pokusit se o to znovu. Čím častěji se o to pokouší, tím ta potřeba roste více a více, až může přejít v touhu po felu."

Ne každý mág musí být nutně magor, ale snad jen Esaias na sobě nechává něco podobného znát.

4) "Magie láká Twisting Nether jako včely na med." (nebo děti na lízátko)
Historie kolikrát ukázala, že zneužívání magie ve velké míře dokáže přitáhnout pozornost ne několika rarášků, ale celé legie démonů a i temných titánů. Pakliže by jsme tu byli na úrovni Dragon Age, tak každý silnější mág je magnetem pro démony.

Tohle se tu projevuje maximálně tak, že úlomky Hvězdy (po které už nikdo ani neštěkne) přitahují koncil. Ale magické věže a bariéra Argetlisu asi vyžadují obrovské množství toho lákavého medíku, když dokáží udržet celou sílu Koncilu na vodítku, ale jak se zdá, není tolik sladký, ikdyž tu nejsou zábrany, jako měl Quel'thalas Shocked


Nechci se tímhle topicem nikoho dotknout, urazit ho, nebo na někoho ukazovat. Jen by mě zajímalo jak se tu na magii pohlíží a případně jaké jsou zde změny od originálu, ať v tom mám víc jasno než teď. Smile
Kayrean
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105
Join date : 02. 07. 14
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Arkána u nás Empty Re: Arkána u nás

Příspěvek pro Amaroth Tue Mar 17, 2015 11:52 am

Tak jak to popisuješ je to silně extrémní a když se nad tím člověk zamyslí tak i těžce nesmyslné. Kdyby to skutečně takto doslovně bylo u běžných případů, žádný mág se nedožije více jak 25ti a démoni doslova prší na celý Azeroth plný šílenců po moci, která páchá tak obrovské škody, že se jí většina normálních lidí štítí a místa jako Dalaran nejsou respektovaná, ale spíše Alcatrazem pro magory, kterých se všichni bojí a jen čekají, kdy se tam pobijí navzájem. Díval by ses na bandu takhle těžce sebevražedných feťáků kolem kterých se dělá TAKOVÁ spoušť s jakýmkoliv respektem? Byli by jak narkomani, u kterých jen čekáš, jestli umřou zítra, nebo až za týden a jestli náhodou nevezmou ještě někoho s sebou.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Arkána u nás Empty Re: Arkána u nás

Příspěvek pro Zorak Tue Mar 17, 2015 3:16 pm

1) Magie je mocná
Ano, je. Bohužel, pro RP WoW světě až moc, existují jen mizivé zábrany k tomu, aby někdo pohybem palce nezničil půlku světa, pokud dokáže vymyslet a sestrojit takové kouzlo. Tady to závisí na komunitě. Naštěstí jsem ještě nepotkal člověka, který by nedokázal zvážit limity své postavy a narušoval běh hry.
Jenže to není jen o WoW, jen málo fantasy světů si dokáže s touto problematikou poradit. Strašně moc se mi líbí přístup zvolený v Odkazu dračích jezdců (Eragon od Paoliniho), kde "každé kouzlo tě stojí tolik energie, jako bys jeho účel měl vykonat vlastníma rukama". Ano, můžeš zabít člověka tím, že na něj necháš spadnout meteor, ale kouzlo tě vyčerpá natolik, že prostě skapeš. Daleko lepší je mu přetrhnout cévku v mozku, no ne?
Ovšem .. jsme ve wow .. zde musím říci - škoda. Lidi by to alespoň naučilo myslet.

2) možná pokud se bavíme o určitých oblastech temné magie (a tím teď nemyslím stínovou) Určitě pak, pokud se bavíme o uživateli Felu. Arkána samotná je pak podle mého naprosto bezpečná, pokud s ní umí uživatel zacházet. Arkána je všudypřítomná, já na ní pohlížím za jakousi "energii čerpanou z podprostoru". Ta ovlivňuje přirozeně všechny bytosti i předměty. Mág ji však navíc umí uchopit a využít ke konkrétnímu účelu, který je v souladu s energetickou hodnotou arkány.

3) opět, toto sedí především pro Fel. Arkána jako taková by neměla být návyková stylem "potřebuju čarovat" ale spíše "když vládnu tou mocí, proč bych ji neměl využívat, když je to daleko efektivnější a nemusim se potit ve zbroji a máchat mečem jako každej druhej tydýt"

4) Užití arkány přitahovat démony? Nevím z jakého důvodu. Arkána je protipólem k temným energiím užívaných démony. Alespoň tak je to v současnosti RPeno. Proto nevidím důvod, proč by měla arkána démony lákat. Koncil je Hvězdou lákán z prostého důvodu. Nejsou to démoni, vidí v ní sílu, ostatně jako jakákoliv jiná bytost tohoto světa.
Zorak
Zorak
Výpomoc
Výpomoc

Poèet pøíspìvkù : 208
Join date : 02. 06. 14
Age : 31

Návrat nahoru Goto down

Arkána u nás Empty Re: Arkána u nás

Příspěvek pro Esaias Tue Mar 17, 2015 3:41 pm

1. Ano, magie je velice mocná a opravdu odlučuje hrstku vyvolených od většiny společnosti. Mág je jako skoro nadřazená rasa. Umění arkanistů stále rosto, objevují se nové měci, pokořují se nové limity. Ve chvíli, kdy nějaký mág dojde na takovou úroveň, kdy chyba v jeho kouzlu ohrozí existenci nějakého světa, může k nějaké katastrofě dojít. Však myslím si, že takový mág bude natolik zkušený, že mnoho chyb neudělá a ryziko a nebezpečí předem odhadne a zhodnotí. To je však pro nás stále ještě hodně, hodně a hodně daleko.

2. Jistá arogance a pýcha nejspíše přichází ve chvíli, kdy ty luskneš prstem a zapálíš svíčku a zbylých dvacet lidí v hospodě potřebuje sirky. S rostoucí mocí a nadřazeností nad ostatními jistě arogance a pýcha trochu roste. Co se týče korupce těla, skutečně bych to primárně zařadil k temným odvětvím magie, zejména k felu, který přímo proniká do těla. Zbytek může opět ovlivnit mysl a potlačit dobré vlastnosti osoby a naopak posílit ty špatné. Jsou zde však i jisté nemoci pocházející z arkány, někdo šňupe arkánový prášek, ovšem nikdy jsem nic takového nerpil, ani se nad tím příliš nepozastavoval. Nemoc z arkány bude dle mého názoru velice ojedinělá.

Arkána život nekrátí, naopak jej skutečně prodlužuje. Nejsou snad elfové dlouhověcí především kvůli magii?

3. Děkuji za zmínění mého jména v dobrém duchu. Smile Podle mě se však nejedná přímo o zavíslost, ale spíše o jakousi touhu objevit něco nové, nevídané, vyzdvihnout svou maličkost nad drtivou většinu ostatních a dokázat to, o čem se obyčejným lidem ani nezdálo. Chceme dokázat stále víc, být stále lepší, protože můžeme. Někomu to třeba do hlavy vleze a ve felu uvidí možnost rychlejšího postupu a větších výsledků.

4. Cokoliv, ve velkém množství, přitáhne pozornost těch, kteří si všimnou. Už jen ze zvědavost, co že se to tam děje, co to je a proč to je. A hle...on je to obří krystal s nesmírnou mocí. S tím bych ale dokázal věcí...hmm...třeba bych ho mohl vzít... Tohle si řekne asi stejně tak obyč. mág, jako nějaký démon.

Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Arkána u nás Empty Re: Arkána u nás

Příspěvek pro Kayrean Wed Mar 18, 2015 5:43 am

K Amarothovi:

To co popisuju je více méně překlad oficiální wiki, každopádně mágové jsou respektováni hlavně pro jejich moc (Ať už pomáhají, nebo terorizují.) Nějaký vidlák je pak může brát jako bohy.

K 2. - dle mě je na plno případech v lore vidět jak naopak arkána její uživatele "magoří" Ale převážně jsou to už mocní mágové. I Aegwynn byla pak dlouhou dobu arogantní puťka zaslepená svojí mocí. Azshara byla díky magii magor dávno před tím, než zjistila že existuje něco jako Sargeras, nebo jí začal někdo šeptat nesmysly do té její krásné hlavičky.
Ty zmíněné nemoci jsou pravděpodobně opravdu vzácnost, ale je to důkaz.
Co se samotných elfů týče, na nich je právě ona magie celkem dost znát co se degenerace týče. "Užívání magie je zmenšilo, zakrnělo, změnilo jejich barvu jak pleti, tak očí a učinilo z nich závislé bytosti." Jejich dlouhověkost je už pak jen dědictví po nesmrtelných kaldorei a je zvláštní, že čím mladší generace, tím se dožívá méně let (Nejmladší mají životnost už jen asi 300 let).
Mimochodem jak mi vysvětlíte Zvrácené (Wretchedy), kteří se vyskytují i tady u nás?
Jsou to elfové, co to sakra přehnali s arkánou...

3. "Pakliže Arkána by byla něco jako marihuana, tak fel je heroin."
Důkazem návykovosti je opět zmíněná Azshara a její mazlíčci, Illidan a další. Nehledě pak na všechny ostatní elfy, kteří v případě nedostatku magické energie trpí krutýma křečema a v extrémních případech i umírají (Teď když padla studna to dost hrozí Smile )
V Lore je pak plno elfů, kteří přešli k sin'dorei jen proto, že jim arkána nestačila a fel byl prostě něco s větším potenciálem. Zvědavost? mě to zavání spíš závislostí...

4. Hlavně pro Zoraka: Experimenty se Studnou Věčnosti přivolaly na Azeroth démony poprvé. Bylo to jako rozsvítit uprostřed lesa plného komárů žárovku. Další případ byl s Dalaranem, kde se stalo to samé, ačkoliv v menším měřítku. Quel'thalasu by se stalo to samé, nebýt ochranných bariér kolem celého království, které dokázaly odstínit magii jako žaluzie a tudíž démoni nic netušili. Navíc ikdyž je arkána slabší verze felu, ve větším množství dokáže démonům posloužit více než dobře.
V případě našeho milovaného ostrova je tudíž logické, proč jde koncil tak moc po Hvězdě... jejich pánové cítí potencionální moc, stejně tak tu obrovskou energii co vyzařují obranné věže města. O tomhle bodu neříkám, že ho podceňuje vedení, jelikož démoni tu jsou a mají plno logických důvodů, ale nikdo jiný z řad hráčů na to nemyslí a více méně je to ani nezajímá... Smile

Tudíž každý bod má svojí obhajobu lorem jak v budoucnosti, tak i současnosti a hlavně v minulosti.
Kayrean
Kayrean
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 105
Join date : 02. 07. 14
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Arkána u nás Empty Re: Arkána u nás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru