Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neaktívne guildy? Please...

+6
Esaias
Amaroth
Thiriel
Alastor Strix'Efuartus
Náčelník Holá Ruka
Neptún
10 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 11:23 am

Takže, ako začať...

Dnes som trochu diskutoval nejaké veci s terajšími a bývalími členmi Talbotov a trochu nás zarazilo pár vecí.
Približne pred 4-5 mesiacni nám bola odobraná guilda, aj keď sme boli najaktívnejšia guilda môžem povedať, v histórii Arathoru. Mali sme 30 ľudí v guilde, z ktorých bolo väčšinou online približne 10, niekedy aj viac... Raz nás bolo online 14 zo 17 ešte dávnejšie. Každopádne, keď sme pri aktivite guíld, tak sa nedá nevšimnúť si že je tu hrozne veľa guíld ktoré sú neaktívne a aj napriek tomu majú guildu.
Trpasličia guilda je kompletne neaktívna, a majú hráčov... Väčšina guildy sa na to vysrala a išli pariť inde, veď samo o sebe Guild MOTD hovorí o situácii.
Ďaľej je tam Šarlátová Krusáda, v guilde je 7 ľudí, z toho 6 Last logged in 1  month ago a Lilian.
Potom tam je Horda z ktorej málokto loguje, ale OK Beriem... Horda je jedna z dôležitých guíld a nemala by sa zrušiť.

Ak sa na to pozrieme takto... Talboti mali viac aktívnych hráčov ako všetky tieto 3 spomenuté guildy dokopy, a bola im (nám) odobratá guilda. Samozrejme že sme sa potom rozpadli a členovia odišli k Esgarothu a tak, a ostal len ten tight circle pár ľudí.
Síce áno, v období keď sa guilda Talbotov zrušila tak sme nemali veľký zmysel, nebolo čo RPiť lebo vtedy to bol len Exodus a Nimer... Teraz je tu Erutia, Talboti ožili a Eventíme o 106.
Navyše, mali by sme vziať ohľad na to že Talboti boli vždy samostatná guilda, založená hráčmi a nikdy nemalo GM support a aj napriek tomu sme sa držali perfektne.

Prosím aby sa čo najviac z vás vyjadrilo k danej problematike, keďže podľa mňa je zbytočné tu provozovať neaktívne guildy, ktoré sú navyše ako Šarlátová Krusáda čo je CTRL+C , CTRL+V Lordaeronskej Expedície. A členovia a vedenie guildy Trpaslíkov odišli zo Serveru, so...
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Náčelník Holá Ruka Thu Apr 09, 2015 11:52 am

Byť vám tu na serveru straším okolo týdne musím říct, že Talboti se prostě aspoň trošičku hýbají. Prakticky kdykoliv kdy přijdu je buď Edwin nebo někdo online, ready to do some RP.
Už jenom proto, že jsme samí lidi, nebereme mezi sebe pajzly, cwelfy, ani jinou verbež, že se snažíme vymyslet si vlastní lore náboženství, zvyků a kultury (nebo resp. máme vymyšlený, odeslaný, ale ještě neschválený) si myslím, že bychom si guildu rozhodně zasloužili a ani není potřeba rušit guildy ostatní, ne?
Náčelník Holá Ruka
Náčelník Holá Ruka
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 29. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 12:01 pm

Nehovorím, že je potrebné tie guildy zrušiť... Ale je to nefér voči nám, voči ľuďom ktorý sa snažili a všetko si RPili a aj stále si všetko RPíme.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Anonymní Thu Apr 09, 2015 12:37 pm

Jsem v tomhle tématu zaujatý ale co že? Mluvím jakožto spoluzakladatel a pravá ruka Edwina, který se guildu vždy snažil rozhýbat. I přesto, že už na Arathoru nehraju, si myslím že Talboti jakožto čistě hráčská frakce si guildu rozhodně zaslouží.
Anonymous
Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Thiriel Thu Apr 09, 2015 4:14 pm

Edwin be like:
Edwin momentálne:
Další z brečících topiců. Ja pošlu do Primy tohle forum a věří, že o takovéhle sračce udělají reportář a rozhovor s Amarothem, jakou debilní komunitu má na svém fóru, která neustále brečí a hateuje jeden druhého, ten má toto, tento tamhleto, ja ma toto ale chci i tamto a oni mi vzali tamto a bla bla bla. K Strýčkovi PenisPotato (Di(c)ktátor - Hitleríček) bych vás poslal. Umíte i něco jiného? Utočite ve hře, s OOC důvodem, na chatu, na foru, zachvíli se budete hádat na ArathorWiki, že tamhle je překlep a takhle to nebylo.

Ale i já vás hejtuji, takže pardon, ušlo mi to, ale truth must be spoken. So. Staph crajin'. Start playin'. Ako... na kerú píííp vám je guilda? Na guild banku? Aby jste měli suport? Or wat? Na co? NACO! Plz. To mi řekněte, když se dá RPit bez guildy a guilda je jen a jen na guild banku a itemy, jako storage a i to by se dalo udělat i bez guildy aneb repky a npc ktoré bude mít guildovní věci u sebe, za prašule, s nějakým číslem na skladu a když se vyprodá, tak se to zruší a adios.

To že jste aktívny, vám k guilde nepomůže, a proč ano? Když se uběví skupinka dohodnutých hráčů, a budou aktivnější než a vy budou chtít guildu "JsmelepšíjakoTalboti" tak jim ji dají, protože jsou aktivny? Jako sorry, vážně? Založte si chat jmenem Talboti a tam sa bavte s "xkovaním" aneb tea-baggin alá Edwinrape a svět bude lepší, o mnoho. Děkuji.
Thiriel
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Join date : 26. 03. 15
Age : 27
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 4:18 pm

Thiriel, I am not even crying... Jediný kto tu reve si ty, stane sa členom komunity pred týždňom a už sa rozťahuje akoby tu bol veterán bez toho aby čoilen štipku vedel o tomto serveri a komunite.

Až budeš rozumnejší tak sa môžeš ozvať a všetko ti do detailov rozpíšem Wink S takýmto postojom ďaleko nezájdeš ale očividne, týmto správaní dokazuješ že si další Hater Talbotov.

A sorry, ale tvoja snaha zosmiešniť ma a urážať ma nemá efekt, si hlboko pod mojou úrovňou takže - Get out of this topic, son.

Tento topic nebol založený aby sem prišiel nejaký psychicky chorý človek a začal tu urážať ľudí hore dole dolava doprava, je tu preto aby ľudia vyjadrili svoje... Rozumné názory.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Thiriel Thu Apr 09, 2015 4:23 pm

if you even know who i am.

Veterán jsem. Od startu až do konce Arathoru a chvíli Erutie. To, že tu již nehrám, nebo hraji občas, neznamená, že nevím, oč jde. Na foru je toho jde dost vidět. A urážky to nejsou, vše je pravda. A Hater taky nejsem, nejsem zástánce guild. Nejsem zastánce OP charů ani slabých charů, jen vypracovaných charů.
Just another of your shit, Philip.
Thiriel
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Join date : 26. 03. 15
Age : 27
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 4:59 pm

Keď niesi zástanca guild, tak načo komentuješ topic ktorého téma sú guildy? Logic 0.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Amaroth Thu Apr 09, 2015 5:05 pm

*dá Thiriel sušenku*
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 5:09 pm

Amaroth napsal:*dá Thiriel sušenku*

Report Amaroth for feeding.
9x report Ban.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Esaias Thu Apr 09, 2015 5:26 pm

Já osobně jsem nepochopil, proč se kdysi Talbotům guilda vzala a moc to nechápu doteď. Mít guildu je skvělá věc, protože vám to dá možnost psát něco do guild messgae a do note hráčů. Je to jakási vnitroguildovní komunikace, o které ostatní vědět nemusí. Například když se něco chystá a mají to ku příkladu roznášet npc, tak se to plácne do guild message.

Arathor je server, kde je systém guild prosté všudypřítomný a ve chvíli, kdy je zde nějaká skupinka, která guildou vlastně je, ale systémově ji nemá, je v nevýhodě oproti ostatním.

Na vlastní kůži jsem si zažil, že jsem k jedné guildě patřil, ale protože ve vedení byla...echm.....ech....ehmm....hrmm...ehm...jistá osoba řekněme, tak jsem v guildě systémově nebyl a byla to fatk velká bariéra a nepříjemnost.
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Thiriel Thu Apr 09, 2015 5:35 pm

Neptún napsal:Keď niesi zástanca guild, tak načo komentuješ topic ktorého téma sú guildy? Logic 0.
What the actual fuck. Cuz war never change. Dám podobnou otázku.
Proč chceš guildu, proč chceš ostatní zrušit(ne všechny jen podle tebe jen ty "neaktivní"), a píšeš to zde? PM/SKYPE/WOW. Admin, Admin, RP. Wut? Ne? Nechtěl by sis tu guildu vyRPit i jinak, než remcáním na forum? "plz plz"? Promiň za můj útočnej tón ale jen se tu snažím nějak oddelit RP od OOC. Guilda je jako lidl a vy jste důchodci(ignorujte kokainovej incident, nemá to s timhle nic spoločné). Hrnete se tam, jen když je aktivita(slevy). A když chcete vlastní, postavíte si domček, přemluvíte hráče, nebo je přinutíte a pak "plz plz gm do the magic." No offense. *sní sušenku*

K Faenorovi. Guilda = forum/hráči. GM whisper Pepíček: Tak roznes, že tohle se děje.
Guild message je skvelý, ano. Na nostalgií ho používajú neustále. Talboti jsou ale něco jiného, než Argetlis/Horda/Esgaroth. Jsou to jen Mamuti na tropických ostrovech. A co takový mamuti udělají, když stejně vyhynou.
Thiriel
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Join date : 26. 03. 15
Age : 27
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 5:49 pm

Thiriel napsal:
Neptún napsal:Keď niesi zástanca guild, tak načo komentuješ topic ktorého téma sú guildy? Logic 0.
Talboti jsou ale něco jiného, než Argetlis/Horda/Esgaroth. Jsou to jen Mamuti na tropických ostrovech. A co takový mamuti udělají, když stejně vyhynou.

Made my day.
Talboti jsou nejstarší guilda na Erutijském Souostroví a furt jsou naživu... A dolu vodou to s náma nikdy nešlo, vždy to bylo jen lepší a lepší... Kolik táboru sme ztratili, a furt sme se z toho probrali.
Guilda je užitočná věc, jak Esaias řekl a dá nám hodně nových možností... A je to už tak, že lidi chtějí joinovat frakce které mají i Guildu... Bez guildy se prostě nestaneme znovu nejlepší frakcí.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Thiriel Thu Apr 09, 2015 5:51 pm

Pak je to smutný, když lidi potřebují guildu k RP nebo k přidaní se k té frakci. Jako, připojit se spíše ke *** kteří mají pod jménem další debilní jméno než k dobrým RPerům bez debilního jména pod tím první, je na hlavu.
Thiriel
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Join date : 26. 03. 15
Age : 27
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 6:05 pm

Dobre, vyjadril si svoj nesúhlas s Guild Systémom... Teraz uvolni parketu pre ostatných nech vyjadria svoj názov pokojne bez strachu že vstúpia do nejakého rage topicu.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 6:17 pm

Thiriel je Tanar!
Debil sa mi prezradil na facebooku. Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Thiriel Thu Apr 09, 2015 6:22 pm

Plot twist. Actually, everything that is written here is true. So, don't do bullshit.
Thiriel
Thiriel
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 50
Join date : 26. 03. 15
Age : 27
Postavy : TANAR lel

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Náčelník Holá Ruka Thu Apr 09, 2015 6:33 pm

Pro mě asi největší problém pochopit je, proč je vůbec problém nějakou guildu založit. Proč je vůbec třeba (!) zakládat topic, ve kterym řešíme blbost jako jsou ostatní guildy? Je nás všeho všudy deset, chceme vlastní guildu pro lepší komunikaci kvůli eventům, kvůli vystavování tábora, kvůli ukládání předmětů pro začínající Talboty, stejně jako všichni ostatní co guildu mají. Nevidim jedinej náznak toho, že by tu Neptún, byť ubulánek, brečel - nás všechny prostě zajímá, proč nemáme guildu, když ji chceme a RPíme ji - nebo ještě líp vyjádřeno:
"Proč je problém založit guildu?"
Náčelník Holá Ruka
Náčelník Holá Ruka
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 29. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Tattoo Thu Apr 09, 2015 6:40 pm

Bordel v tomto vlákně si děláte sami a rozhodně vám to tu promazávat nebudu, aby každý viděl, jakou vizitku tu vlastně máte.

Edwine, pokud jsi skutečně hrdý na rozvoj a stav své guildy, hryže mi v mysli, proč ti jde technicky o guildu. Naopak, , bývalému RPerovi přijde daleko sympatičtější, když mám možnost poznat hráče/ uskupení skrze RP. (neboť není možné se ubránit ooc zjištění frakce)

Řešíš banality, které z RP dělají "vatru u hordy". Proto ti doporučím, nechat zamknout tohle vlákno a hrát se svojí partou, svoje divadlo a neřiď se ostatními. K RP nepotřebuješ admina, nepotřebuješ gm a ani guildu. Jen chytré kamarády.

P.S.: Tímto příspěvkem apeluji i na ostatní. A než začnete zakládat nová vlákna, zeptejte se nejdříve sami sebe, co opravdu chcete.
Tattoo
Tattoo
Moderátor
Moderátor

Poèet pøíspìvkù : 301
Join date : 27. 09. 13
Postavy : - Tharg, Wor'gash

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Anonymní Thu Apr 09, 2015 6:56 pm

Myslím že tady je jasné co opravdu chce. Guildu systémově pro lepší komunikaci té jeho party. Domluvy na eventech guildy a podobně. Nevím proč z toho dělat něco víc.
Anonymous
Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Thu Apr 09, 2015 7:40 pm

Máme právo na guildu! #TalbotGuild2k15

A je tam viac dôvodov prečo to chceme, komunikácia, lepší prehlad o členoch a ich aktivite, umožní nám to urobiť ranking systém a podla toho sa riadiť, guild banka do ktorej môžme ukladať veci pre guildu a jej členov, dohadovanie sa na eventoch a tak podobne.

A príde mi to dosť blbé v inventári nosiť 20 varkočov a 2 full sety talbotskej zbroje pre nových členov. (PS Banku mám full) Wink - Zaberá mi to okolo 40 inventory slotov, potom mám ďalšie 2 sloty na guild suroviny čo využívame na stavbu a tak podobne, takže pre seba mám sotva polovicu baglu.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Itashiro Sat Apr 11, 2015 6:20 am

Ahoj Ede. Na jednu stranu chápu ze potřebujete guildu a vim z jakých duvodu, ale opravdu to chceš řešit takhle? Ano, je to nefer vůči vám ale k čemu ti bude vyjádření ostatních v takové věci? Mel by jsi to řešit primo s Amen a nebo si promluvit s jiným GM a tento problém by se snadno vyřešil.
Itashiro
Itashiro
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 31. 05. 14
Age : 28
Postavy : Itashiro - Pán mečů, Náčelník Gar'thalu, Dračí jezdec, Škorpion.



Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Neptún Sat Apr 11, 2015 9:59 am

Ja nehovorím že ostatné guildy by sa mali zrušiť, ja len chcem vedieť názor ostatných ako to vidia... Že naša guilda sa zruší kvoli aktivite aj napriek tomu že sme boli mega-aktívny, a ostatné sa napriek neaktivite nezrušia.

Amarothovi som písal a nezdá sa že by mal čas / chuť odpovedať a riešiť to a s iným GMkom to zbytočne budem riešiť keďže to GMko sa ajtak odvolá na Amarotha nech to riešim s ním.
Neptún
Neptún
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 20. 12. 13
Age : 28
Postavy : Lord Edwin Talbot (Talboti) ... Torren Drtihlav (Šarlátová Krusáda)

Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Itashiro Sat Apr 11, 2015 6:26 pm

Neřekl jsem ani slovo o tom, že navrhuješ aby se neaktivní guildy zrušili. Jen jsem nechápal proč potřebuješ vyjádření ostatních k věci, která se dá snadno vyřešit. To že ti Amaroth neodpovídá, je mi fakt líto ale myslím si, že k tomu má určitě nějaký důvod (Na pár z nich si dokážu vzpomenout, ale to není důležité). Každopádně pokud potřebuješ vyjádření tak bych to řekl asi takhle.

Já jsem vždycky respektoval guildy sestavené, organizované a vedené jen hráči, protože o tom to je. Dřív než existovaly RP servery, byly na normálních serverech jen guildy hráčů a oni si vždycky RPili svoje, bez supportu apod. Ted? Ted to nestojí za nic. Lidi zapomněli pořádně RPit a už to není ono. scratch

Co tím chci říct?

Máš můj respekt, že se ti podařilo vůbec tu tvou organizaci udržet a né jen inRP ale OOC! Máš sakra štěstí že máš super hráče se kterýma si zaRPíš a mají chut to s tebou hrát dál. A za mě bych ti tu guildu dal, kdybych k tomu měl pravomoce. Smile  Vem si, že já jsem na tom mnohem hůř Very Happy
Itashiro
Itashiro
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 31. 05. 14
Age : 28
Postavy : Itashiro - Pán mečů, Náčelník Gar'thalu, Dračí jezdec, Škorpion.



Návrat nahoru Goto down

Neaktívne guildy? Please... Empty Re: Neaktívne guildy? Please...

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru