Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VÁŽNĚ?!

+13
Esaias
Alastor Strix'Efuartus
Xandria
Mezin666
Amaroth
madman1851
Banshee
Fantt
deusn
Quentin
Dalvengyr
Keileb
Ničitel Babylónu
17 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

VÁŽNĚ?! Empty VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sat Feb 21, 2015 3:27 am

Vážení,

  Dovolte mi vám zatleskat. Komunismus má rovnoměrné rozdělení chudoby. Kapitalismus má nerovnoměrné rozdělení bohatství. Ale takový Arathor má nyní nerovnoměrné rozdělení schopnosti umět RPit jako dospělý, která je ještě utlačována potřebou o rovnoměrné rozdělení demence.
  Během těchto několika měsíců, co jsem s vámi RPil, jsem našel hráče opravdu nadané (Mizérie, Cate, Smood, Kay, a několik trolů…opravdu si vás nepamatuji všechny), hráče zajímavého charakteru (Rothas, Drago, Ronald..), také dobrá GM (Lock, Deusn,Keileb,Giss,Dalvengyra).

Stejně tak jsem narazil na pár zajímavých faktů:

- Příslušník Světla = Nekromant (Mallen, Alina)/Madman's comment/Ludia uvedomte si že Svetlo ako také nie je všemocné! Ak skutočne chcete zastupovať felčara, niečo si o tom prečítajte a nehrajte sa na bohov, alebo ako povedal Banshee nekromantov/
- V plátovce se běhají maratóny.
- Když mi zemře postava na eventu či jiným RPK, tak protože je GM pi*us, určitě to není tím, že jsem kretén, co si myslí, že je druhej Superman.
- Nebojte se extrémních sportů jako dovádění s krokodýli ve vodě. Smrt totiž neexistuje.
- Když někdo dlouho a usilovně pracuje na své postavě a pak je logicky jedním z nejmocnějších, je automaticky OP cheater.
- Nemá cenu si zakládat vrahy, assassíny či jiné podobné chary, jelikož třičtvrtě hráčů nepřijme RPK. Ale nikoho nezajímalo, jak se za týden dostali k něčemu, na čem ostatní pracovali měsíce.

Mapa

Nejdřív se mi líbila její pestrost, pak se mi však objevili její nedostatky. /Madman's comment/Ano, je ozaj výborná,má ale pár obrovských slabín ktoré vedú k problémom/ Opravdu si myslíte, že když na deseti metrech čtverečních kempí tygr, jelen a dvě lišky, je to v pohodě? Ještě tý lišce šlápněte na ocas, stejně bude v poho. /Madman's comment/ Ano, chápem že v skutočnosti sú tie ostrovy oveľa väčšie. Ale takto to proste vedie k tej najväčšej sprostosti ktorou je...

Farming

Ludia bodlo by si uvedomiť jednu zásadnú vec. Kde to sakra hráte? Uvedomte si že hráte na Role-play servery, aj keď to tak niekedy naozaj nevyzerá. Prečo? Strašne jednoduché! To že systémovo dokážete vyplieskať všetky mobky na servery, neznamená že to máte robiť! Mechaniky World of Warcraft nikdy neboli postavené na fulltime roleplay proste. Treba si uvedomiť že tá vaša postava nemá vlastnosti bohov, nie je tým najväčším hrdinom aký kedy na Azerothe kedy žil a má určité limity. Po pár šarvátkach len s divými zverami by to proste nevydržala, zabalila by to a vrátila by sa domov. Je síce pekné že máte takto plné kapsy zlaťákov ale to RP vám prosto uteká. A vety tipu:“Kto má najviac goldov na servery? Idem ho prefarmiť“, zážitok zo servera ozaj maximálne skazujú(venované Alastorovy).

OOC

Drahý moji priatelia, znovu začnem komentom, uvedomte si kde to sakra hráte. Pretože OOC tu skutočne nemá čo pohladávať. Fajn sú tu nejaké dailyny, je tu čo farmiť(čo by sa nemalo, odkaz na koment vyššie) ale keď ste zranený, alebo máte nejaký iný problém čo je spojený s vašou nemohúcnosťou pre ktorú vaša postava nemôže vstať z postele...vykašlite sa na tie striebraky, aj keď vás ich lesk láka. Pretože to, že vaša ku príkladu zranená postava vylezie z postele, nahodí na seba pláty a rozbehne sa loviť zver, aj keď ešte včera(alebo pred týždňom) bola blízko smrti je prosto maximálne nereálne./

Eventy

 Máte pěkné eventy. Ale nemyslíte si, že se pak většina hráčů snaží jen dobře vybavit na eventy, což je donutí k farmingu? Kde je pak RP, když jim tam ještě povolíte ubr-hero činy? Například po vyčerpávajícím boji ještě spálit celou loď jako pitomej papírovej parník. Někteří jedinci, kteří ještě nepřišli na to, že se má jednat o RP server, se během pauzy mezi eventy chovají jako tupé, bloudící ovce nebo ještě líp afkují! A proč?

GMT

 Protože vy tu nejste na to, abyste je zabavili. Vy jste dobří RPeři, kteří to už většinou dokázali. Režiséři, bohové hry s příkazy. Ale zeptám se vás, pomůže snad Bůh každému, kdo se modlí? Ne, se*e na ně. Neříkám, že máte na hráče totálně kašlat, avšak tenhle server je jedno obří hnízdo s mláďaty, co dělají „GM, GM,GM, GM, GM“. A chraň vás Bůh, jestli jim nedáte, co chtějí! Pak se totiž spustí flame jaký, že jste to pi*usové. Komu to prospívá? Nikomu. Potkal jsem hráče, který mi řekl, že na Arathoru hraje od začátku. Opravdu? Hraješ dýl než já a kdyby jsi odešel na víc hard server, tak tam skončíš ukarmovanej nebo se prostě vzdáš. Třeba na Nostalgii žádný GMT prakticky neexistuje a hráči se tam i tak rádi vrací zahrát si. A proč? Protože je co RPit, když vám nikdo do ****** nestrká všechno, co si vaše dušička usmyslí.

Milému Amarothovi

Jeden admin se nechal slyšet „Myslím si, že Ama je dobrý admin. Hodně pomohl české i slovenské RP WoW scéně. Ale stejně bych řekl, že ho ostatní táhnou dolů.“ Ano! Amarothe, ty jsi úžasný člověk, ale co čekáš, když si uděláš server, kde GM musí cupitat za hráči, aby je sbírali ze země, kdykoliv zakopnou o své ego? Udělal jsi server, kde se můžou učit nováčci, ale je čas pokročit dál jestli si sám chceš odpočinout.

A hráči

Opravdu ku*va potřebujete být takové fňukny? Opravdu, když vám Ama řekne, že chce sakra studovat, tak vy začnete nehorázný flame na to, jak vás zanedbává? Opravdu se mu chcete montovat do soukromí? Srsly?
- Vy si na Aru chodíte zaRPit. Máte velkou podporu a můžete si vyRPit skoro všechno, co chcete. GM se vám snaží vyjít vstříc a co vy na to? Nissa Deusnovi pomalu utrhl kulky, když mu spawnoval lavičku šikmě a nemohl najít kytky. Já jsem na domovským serveru rád, že mi spawnou postel s nočním stolkem. Už je to asi půl roku, co jsem žádal o přestavení nábytku a stále nic. Ale i přesto se necítím býti tím dotčen a mohu dál pokračovat v RP. Nehledě na to, že vám do začátku dávají dokonce i spelly.
- Stejně to platí pro vaše stížnosti. Vy si ty věci neumíte řešit mezi sebou? Kolik vám je, že jdete fňukat za GM, že tamten zlej pán vám něco provedl?
- Pak jsou tu tací, jako třeba Alastor, se kterým jsem RPil asi hodinu, a potom, co jsem jeho RP shledal spíše PGčkařením na úrovni začátečníka, jsem si šel vydrápat oči. A tohle se představuje jako největší machr?
- Stále nejhorší je ale to, co už Madman zmínil. Vy si myslíte, že budete nejlepší s nejlepším eq? Chcete vládnout? To asi dutou hlavou zabalenou v plechu nezvládnete. Další ukázka z domoviny. Mám postavu, kterou skolí i za*raná vrána, kvůli za*raným 306 hp. Nikdy na sobě neměla zbroj, nemá ani jeden skill. Tohle malé, křehké stvoření si klidně jen tak přiběhne k oplechovanýmu vojákovi a začne na něj řvát, protože je třeba zrovna špatně oblečen. Je to postava neurozená, bez životopisu, v době kdy získala svůj post jsem neznal ani jedno GM, takže se nemusíte bát, že mě tam dohodili. A to prosím mi zabralo dva měsíce čistého RPení a bez farmingu. Takže ne, opravdu nepotřebujete umět rabovat dračí doupě s prstem v nose na to, aby jste byli na vyšší pozici. Zkuste..já nevím..je to takové to velké R a P za názvem Arathor.

* Jen tak si stojí na věži a čte chat, ve kterém tenhle hejtuje tohohle, aby ten zas hejtoval tamtoho. Pak zase všichni, že odchází. A takhle stále dokola.*


Naposledy upravil Banshee dne Sat Feb 21, 2015 7:40 pm, celkově upraveno 2 krát
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Fantt Sat Feb 21, 2015 3:53 am

Výborně, skvěle, bravo...na článek podobného ražení se chystám už delší dobu. Nu, ušetřil jsi mi práci Smile
Přesto bych dodal ještě jednu výtku- časté jednání na základě OOC. Ví to hráči, ví to GM, ale nikdo s tím nic nedělá. Kamenujte je! Rovněž jsem rád, že jsi zmínil onu "neúctu" hráčů ke GM, nebo spíše nevděk a fakt, že si to nebohá GM nechávají líbit. Upřímně, buď jsou to naprostí flegmatici, nebo berou antidepresiva Very Happy
Fantt
Fantt
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 12. 01. 14
Age : 30
Postavy : "Žralok" Hank

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro madman1851 Sat Feb 21, 2015 4:42 am

Na to OOC som nejako myslel pri tej sekcii OOC, len nejako mi takéto prípady vyšumeli z hlavy Very Happy Holt čo nepoužívaš a nebije to do očí si moc nevšímaš Very Happy
madman1851
madman1851
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 12. 12. 14
Age : 31
Postavy : Meadhors Helca - Obchodník/ľadový mág/kováč, Turambar - bard

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Esaias Sat Feb 21, 2015 8:52 am

*Zabodl ještě po ránu ospalé oči a vše si přečetl. Na konci článku si obě oči protřel, vstal ze židle, ze široka se usmál a začal tleskat.*

S tím vztahem gmt a hráčů je to vážně tak. Mám ale pocit, že gm mají nějakou vnitřní potřebu a pocit být prostě služkou. Jednou jsem něco řešil s gm a pak jsem mu poděkoval, že mi věnoval čas, načež mi odpověděl, že to je jeho práce a povinnost. Z mého pohledu je to jeho dobrá vůle, že se kvůli někomu obírá o vlastní čas...

Co se eventů týče, taky mi chybí něco jiného, než epické boje s démony a napitými orky. Není nad to si zajít na banánový koláč, sklenku vína, zakouřit si vodní dýmku, prohodit s někým pár slov a pak zase jít dál.

Tohle bych asi tak jen doplnil, jinak souhlasím snad skoro se vším. Úplně vidím, jak by se někteří zesrali jít třeba na Nostu Very Happy
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Anonymní Sat Feb 21, 2015 10:38 am

Esaias napsal:Co se eventů týče, taky mi chybí něco jiného, než epické boje s démony a napitými orky. Není nad to si zajít na banánový koláč, sklenku vína, zakouřit si vodní dýmku, prohodit s někým pár slov a pak zase jít dál.

can we fund this? Pretty please?
Anonymous
Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sat Feb 21, 2015 4:28 pm

Ještě dodatek (z dneška, poupraveno) "Pan XY jde velice pomalu, protože mu tchýně řekla, že bude čekat tady." A to mu to vyškrábala na čelo? Tohle se tu taky děje často. "Pan XY jde pomalým krokem rozhlížejíc se po okolí, což může nasvědčovat tomu, že někoho či něco hledá." Pardon lidi, ale takhle mi to zní líp.
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Xandria Sat Feb 21, 2015 4:37 pm

Ty jsi se špatně vyspal viď?  Smile

Druhou Nostalgii fakt ne Shocked nemůžeš tyhle dva servery srovnávat. Tohle je server co je víc free a není tak upjatě HC RP (díky bohu za to). Co je úžasného na prostředí od kterého si nemůžeš odpočinout. Nic se tam neděje, protože každá blbost ti může zabít postavu, tedy i čas a úsilí na ní strávené (Promiň, ale opravdu mi přijde jako hloupost že tě zabije vrána Smile) kamarádův otec choval krkavce a to byl vychrtlej týpek a krkavcovi dokázal natrhnout křídlo holýma rukama, když se krkavec chtěl rvát). Ani nemohu souhlasit s tím jak je bóžo přístup GM na Nostalgii k serveru a k hráčům. Je až moc "I dont give a sh*t". S částí textu souhlasím, ale z většinou bohužel ne. Nemyslím si, že správná cesta je radikalizace.

Ani teda jsem si nikde nevšiml flejmu na Amarotha, že chtěl mít vyhrazený čas pro školu, to mi možná uniklo?

Co se týče farmení, tak jsem rád že je tu povolené a možné. Alespoň jsou mezi hráči v oběhu peníze. Ať se vám to líbí nebo ne, je tu ekonomika na principu lovců a sběračů. A díky principu WoWka to nebude jiné. Vzhledem k tomu že peníze bezedně padají do díry zvané NPC, tak je potřeba to z nich nějakých způsobem dostat. A když jsou peníze v oběhu, tak můžou vznikat čistě RP povolání, protože si je může někdo dovolit platit (Hospodská, servírka, tesař, truhlář atd. ...)

Příklad z reality: Díky tomu že do mé hospůdky chodí i farmeři co dávají velká dýška, si můžu dovolit nefarmit a dávat i peníze Sly, Sky, Dimimu za to že obsluhují a starají se mi o hospůdku a nemusejí taky farmit.
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 33
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Amaroth Sat Feb 21, 2015 4:58 pm

Vážně.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sat Feb 21, 2015 5:17 pm

Xan Zlatíčko, You made my day.

Amarothe *pokrčí ramínky* Můj server to není. Tohle byla jen konstruktivní kritika.

P.S.: Krkavec nepatří mezi nejmenší z ptáků. Takže ano, je schopen naprosto doklovat bezbrannou dívčinu v látkovém oblečení
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Ničitel Babylónu Sat Feb 21, 2015 5:19 pm

Prosím Vás, pro blaho Hospodinovo, zakažte někdo Vyšší mocí ty Amarothovy avatary. Předtím příšerný drak a nyní tohle... Moje oči affraid
Ničitel Babylónu
Ničitel Babylónu
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 10. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Xandria Sat Feb 21, 2015 5:23 pm

Banshee napsal:Xan Zlatíčko, You made my day.

P.S.: Krkavec nepatří mezi nejmenší z ptáků. Takže ano, je schopen naprosto doklovat bezbrannou dívčinu v látkovém oblečení

Thanks Smile

Krkavec skutečně není malý pták. Ale nedokáže tě zabít, to bys musel ležet na zemi, svázanej a musel by mít dost času. Dokáže tě odpravit hejno, ale samotnej ne. I Bezbranná dívčina by se mu dokázala ubránit byť se škrábancema, klovancema a v případě velké smůly částečně oslepena (Kdyby byli schopni zabít bezbrané slabé dívčiny, tak je loví Smile ). Krkavec je nebezpečný pouze malým dětem, ty dokáže zabít a je potom problém když uletí (jo stalo se mu). Zas takovej borec to není. Jak říkám, při chovu kolikrát dochází k tomu, že chce přebrat moc a zautočí na svého pána. No jak říkám, kámošův taťka nebyl žádnej svalovec a navíc starý pán. Prostě ho vzal a praštil s ním silou o zem, krkavec si potom dal odchod a 3 dny trucoval.
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 33
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Amaroth Sat Feb 21, 2015 5:32 pm

Banshee napsal:Amarothe *pokrčí ramínky* Můj server to není. Tohle byla jen konstruktivní kritika.
Ale tak já to tak i beru. Jenže když si to tak projdeš, většina z věcí tebou nastíněných je těžko řešitelná.

- Mallen: O tom je řečí pomalu denně až až, já vím. Ale drží frakci, drží ji dlouho, bez toho, že by se v ní střídalo vedení jako ponožky. Mysleme si o něm, jeho pojetí Světla atd. co chceme, diskutujme s ním o tom, co dělá podle nás špatně, ale kdo tady dokáže držet z dlouhodobého hlediska lépe frakci, než on? A já jsem se naučil si těchhle lidí vážit, i když mám ob týden důvod jim dát po hlavě kytarou.
- Hráči vs GM: Co k tomu říct, myslím, že není žádný tajemství, že když si na mě někdo začne moc otevírat zobák, nemusí se prosit dvakrát abych mu jej zavřel. Jak to dělají jiná GM moc posoudit nemohu.
- PG, OP, RPK, farming, OOC...: Áh, kdy jsme tohle neřešili v RP komunitě? Když vidím něco přes čáru, trestám to, ale to je jak plivání do moře na hřbet vlny co se zrovna zaleskl pěnou.
- Mapa: Mobky už chci taky nějaký pátek projít a opravit/dodělat/předělat kde to bude potřeba. Váš hlavní problém je, že jste dosud nevytlačili Koncil z jižní poloviny Erutie. Ne, že byste k tomu měli od nás dvakrát hodně očividných příležitostí, já vím. Jen říkám, kde ten problém vězí především.
- Eventy: Jsi v začarovaném kruhu. Když nejsou eventy, lidi nevědí, co dělat. Když nevědí, co dělat, nejdou něco dělat, ale vybodnou se na to úplně. Stejný kalibr problému jako když někomu rozflákáš tábor, on nepůjde hledat nový bydlení, ale vybodne se na to. Když nebudou eventy, nebudou hráči. Můžeš mi argumentovat s Nostalgií, ale my nejsme Nostalgie a nechceme jí být. A kdybychom byli, taháme se o společnou cílovou skupinu hráčů. Ani o to bych nikdy nestál.
- Citát o mě: Nemohu s ním souhlasit, pokud byla těmi "ostatními" myšlena GMka. Říká se tomu týmová práce, kolegiální chování a zodpovědnost za podřízené. Když někdo něco zdupe, vyvodím z toho důsledky. Občas se to ale dělá blbě, když na nějakou dobu zmizím a pak se až zpětně dozvídám, co všechno kdo udělal. Nemůžu mít kontrolu nad vším. To ale nic nemění nad tím, že jsem ten, kdo to potom musí žehlit, nebo kdo musí určit toho, kdo má žehlit místo něj.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Keileb Sat Feb 21, 2015 6:17 pm

1. Řešíte krkavce nebo topic? Nemyslím si, že nesmyslné příspěvky jsou třeba.
2. Amarothův avatar je cool, protože je z Jak vycvičit drak.a.. a každý ví, jak super animak to je!
3. Nebyl jsem tady dlouho, ale když jsem byl, štvala mě ta nechuť k tomuhle "omg, kdy bude event, nudim se". A pak bylo az moc eventu a následovalo " omg, furt se tu něco děje, chceme klid "
Tady byl ten problém, že se neumíte zabavit sami. Mate málo možnosti a zlé gm vám na váš nápad eventu neudělá item? Udělej si ho sám. Od toho máš GHI.
Potřebujete guildu pod jménem kvůli RP? Ne. Další důvod proč přestat fnukat.
Mate tady sakra velkém svet s obrovskými možnostmi. Zvedněte zadky a běžte dělat akce podle sebe bez pomoci gm. Už tak vim, jak je tam moc prace.
4. Farming. Ehm... Já osobně jsem s tímhle neměl problém. Pokud ma ovšem své meze tohle vše. Když někdo běhá jak magor po městě. Nebo proběhne kvůli questu v džungli kolem do rpicich lidi... Tak to je už jiná věc. Peníze se dají získat všelijak. Ale stejně. Kdo ma všechno, nemá nic. Penězi si štěstí nejde koupit. Ani zábavu z RP.
OOC: Jednoduše. Držte zobák nad věcmi co nevíte. Netahejte osobní věci do RP. A nevyzrazujte co nikdo nemá vědět.
Máte štěstí, že se tady OOC tak radikálně nekontroluje... Třeba formou chatlogu. Wink
Jinak ahoooj lidi ^^
Keileb
Keileb
Lovec dutohlavů
Lovec dutohlavů

Poèet pøíspìvkù : 128
Join date : 05. 12. 13
Age : 27
Postavy : Niniel Halo'tien

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sat Feb 21, 2015 6:58 pm

Xandrio, chápeš to úplně špataně. Nikdo tu nechce novou Nostu nebo HC. Ne. Jen pitomej respekt GM - hráč. Stejně tak se tu nikdo nechce bavit o krkavcích. Ekonomika ti vyhovuje, protože nemusíš farmit společně se svojí skupinkou? Jsi zkušený RPer, ale nováčkům chceš ukázat, že vydělávání je jen o farmení? Ty znáš můj hlavní char. Takže asi taky víš, že si beru nové postavy a dávám jim možnost si u mě věci/peníze RP odpracovat.  Třeba mi jen ukliděj dům nebo uloví pitomou rybu, ale nefarmí! Hrají! Jsou to totiž herci! Ale gratuluji k tvé hospůdce. Je pěkná. Máš tam dobrou partu. Zkušené RPery..hm..
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Dalvengyr Sat Feb 21, 2015 7:19 pm

Banshee napsal:(Lock, Deusn,Keileb,Giss,Dalvengira).

Preboha živého, začínam preklínať výber svojho mena, pretože ho na fóre ešte asi nikto nenapísal správne Very Happy
Dalvengyr
Dalvengyr
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 78
Join date : 08. 10. 13
Age : 30
Postavy : Karin

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Quentin Sat Feb 21, 2015 7:42 pm

Keileb konecne dochodil klub pro tvrde muze. Welcome back. K eventum. Nikdo vam nebrani udelat nebojovej event. Napriklad ted se Xan chystame konklave o magii. Muzete zde usporadat - trhy, aukce.. maskarni bal a dokonce dostanete podporu od GMs. Ja jsem rad za Arathor jaky je, muzete tu RPit skoro co chcete, pokud NRPite hovadini a nejste hovadka
Quentin
Quentin
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 249
Join date : 28. 05. 14
Age : 29
Postavy : Sexlord

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sat Feb 21, 2015 7:43 pm

Very Happy Sry Very Happy mě ho napsali takhle, že tě mám přidat Very Happy Sry, Hal
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro deusn Sun Feb 22, 2015 12:18 am

Smutné je, že jediné co jsem z tohohle po celém tom čtěním já hlupák nevděčná pamatuji, je spojeno s otazníkem.

Já jsem někdy někomu spawnil lavičku ? Very Happy
deusn
deusn
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 23. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro deusn Sun Feb 22, 2015 1:42 am

Takže pročetl jsem to ještě dvakrát. Banshee díky za tvá slova. Ono to z mnoha úhlú vyjadřuje něco, na čem jsme se s GMT shodli už dávno. Neboj se, budu udržovat naše uber-hráče pod tlakem a ničit jejich bláhové představy o magických sprintérech v plátovkách a veselém dovádění v kalužích plných krvelačných larev.

Díky za tenhle post.

Deusn
deusn
deusn
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 23. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Fantt Sun Feb 22, 2015 2:30 am

Deusne, díky za tebe, tvůj střízlivý nadhled a férovost.

K tolik omílané Nostalgii...často jsou zde prezentovány názory typu "Nosta ne, protože blabla." Really? Troufám si tvrdit, že právě Nosta odchovala nejlepší hráče současné RP scény a naučila je věcem, jež by pro každého RPera měly být samozřejmostí: úctu ke GM, samostatnost, smyslu pro realističnost a mohl bych pokračovat. Tedy věcem, jež většině zdejších hráčů tak zoufale chybí.

K farmení: ne, ne a zase ne. Do hry to zkrátka nepatří. Nic nedokáže člověku znechutit hru více, než když se před ním proběhne týpek v plátovce lootovat věci. Nemluvě o zdejší kuriozitě: dřevorubec s mečem. Equip nevypovídá o hodnotě RPera o nic více, než kolik goldů sebou zrovna tahá v báglu. Dobrý RPer zahraje slušnou postavu i v kusu hadru, neboť o to větším zážitkem pro něj je pak její rozvoj.

Závěrem k Mallenovi: argument typu "je to v poho, protože drží frakci" je dost zcestný. S trochou nadsázky je to jako kdyby si teď němci řekli "vrátíme se k nacismu, není to sice nic pěkného, ale měli jsme se fajn." Tenhle jedinec už měl být za prznění RP potrestán dávno.
Fantt
Fantt
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 12. 01. 14
Age : 30
Postavy : "Žralok" Hank

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Banshee Sun Feb 22, 2015 3:45 am

Hmm..tak prý málem trhal kulky Naxiusovi, se omlouvám Very Happy Každopádně to asi nezmění, co jsem chtěl říct.
Banshee
Banshee
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 28. 12. 14
Postavy : limited edition

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro madman1851 Sun Feb 22, 2015 3:46 am

Dalve: za tú chybu sa ospravedlňujem ja...ale ozaj som dlho aj tak rozmýšlal ako sa to píše Very Happy
Deusne: ano díky že tu udržuješ najväčši možnú "reálnosť" (ano je to divné slovo v spojením s fantasy Very Happy ) Smile
K farmeniu: Ono to už odradilo ozaj veľa hráčov ktorých som zavolal si vyskúšať tento server. Slovami jedného známeho: Ono tento server ozaj nemá zmysel keď tu vidíš len farmerov ktorý ti ešte napíšu:"Neruš, robím daily"(ja to zas tak zle nevidím ale niečo na tom bude, nepovedal to len on)
Nosta: Ano, druhú Nostalgiu tu skutočne asi nechce nikto, veď to by už odišiel dávno hrať tam, nie? Ide o to ale, čo sa na Nostalgii naučíš, a to skutočne erpiť, veľa ludí tu už skutočne hrá dlho ale nejako im zmysel erpenia uchádza.

Slovami jedného hráča ktorého si velmi cením: RP nie je o tom porovnávať si svoje klacíky a mastiť svoje egá, ale o tom pobaviť ostatných. Pretože každý jeden z nás je tu hercom a to je jeho úloha.

Ekonomika: Pokial tu bude farming v takej miere aký tu je, skutočne tu nikdy nebude pravá vnútrofrakčná(o medzifrakčnej nehovorím, to je zas o niečom inom) ekonomika(t.j. aby niečo zmohli aj jednotlivci). Pretože každý bude mať prachy a všetko čo chce si nakúpi radšej u vendora akoby mal napríklad čakať kým sa niečo erpením vyrobý(tým vzdávam hold všetkým ktorý to nerobia, skutočne si toho cením Smile ) A to už ani nehovorím že niektorý jednotlivci radšej predávajú veci OOC na chate akoby to radšej skúsili erpením
madman1851
madman1851
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 12. 12. 14
Age : 31
Postavy : Meadhors Helca - Obchodník/ľadový mág/kováč, Turambar - bard

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Mezin666 Sun Feb 22, 2015 9:09 am

Poprosil bych všechny co na mě ukazují s tím, že przním rp nebo podobné věci, aby přednesli konkrétní věci, protože už mě vážně unavují pomluvy šířené způsobem "Stará Kelišová povídala.....". Jestli toho nejste schopní tak si mne neberte do úst díky.


Naposledy upravil Mezin666 dne Sun Feb 22, 2015 12:51 pm, celkově upraveno 1 krát
Mezin666
Mezin666
Sběrač šišek
Sběrač šišek

Poèet pøíspìvkù : 93
Join date : 27. 06. 14
Age : 32
Postavy : Mallen

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Amaroth Sun Feb 22, 2015 10:55 am

Mezin666 napsal:Poprosil bych všechny co na mě ukazují s tím, že przním rp nebo podobné věci, aby přednesli konkrétní věci, protože už mě vážně unavují pomluvy šířené způsobem "Stará Kelišová povídalala.....". Jestli toho nejste schopní tak si mne neberte do úst díky.
^This, hrdinové.

K mezifrakční ekonomii, jste si tím tak jisti? Komentujete něco, co ještě nebylo spuštěno a už teď "víte", jak to bude dál? Suroviny, které v ní jsou zakomponované nejsou získatelné farmingem. Takže smůla, prostě stavíme, RPíme, obchodujeme, vyjednáváme, získáváme, ale nefarmíme. Někdo by mohl nadhodit, že za goldy se přece budou vylepšovat dílny/doly a tím pádem jsou farmeři zase ve výhodě. Nikoliv, a to hned ze dvou důvodů. První je ten, že ceny vylepšení budou pro částky, které je hráč schopen nafarmit, sakra astronomické. Vážně to nebude 10g, to tak nejvýše někde na začátku. Druhý je takový, že jsme se s Týmem dohodli, že na vylepšování budete potřebovat také jakési frakční zkušenosti, body, které bude dostávat frakce za to, že pořádá své vlastní frakční eventy. Tedy že se sebere člověk, svolá si ostatní a řekne "Dneska jdeme dělat...". Pokud se na takovém eventu sejde více jak 2-3 lidi (hovořilo se o 5ti na poradě ale nebral bych tohle číslo jako naprosto finální a striktní, uvidíme v praxi), pokud se tam reálně něco udělá a celý event bude viditelně i k něčemu jinému než k farmingu zkušeností, dostane frakce 1 bod zkušenosti. V opačném případě nedostane žádný. Dále jsme stanovili, že bude nějaké maximum zkušeností, které může frakce za týden obdržet (hovořilo se o 2 ale opět, není to striktní a finální verdikt).

Takže aby frakce měla peníze, musí mít dobrou ekonomii. Aby měla dobrou ekonomii, musí být aktivní a musí se to, co má, snažit co nejlépe zužitkovat (čtěte obchodovat s ostatními frakcemi, a je fuk, jestli hovoříme o prodeji výrobků nebo nákupu/směně materiálů). Toho chceme dosáhnout a myslím, že výše vypsaný hrubý nástin by mohl hodně pomoci. Co udělá tenhle systém (spojený s možností vyplácet výplaty hráčům atd.) s nutností mít tady vůbec možnost farmit desítky stříbrných denně jen na q a lootu, to si netroufám předpovědět, ale pokud uvidíme, že systém funguje hezky a že hráči si mohou přes něj vydělat více než dost aniž by mobky mlátili, může se v klidu stát, že z mobek budou padat jen věci na RP se silně symbolickou sellprice a že daily questy budou třeba jen na ZK, případně na další odměnu, avšak o hodně nižší než teď.

Toliko k problému farming. Stále to ale nic nemění na tom, že někdo prostě není ještě vyskákaný léty PvEčka a/nebo stále jej ještě baví snažit se stihnout zapíchnout 20 koček do 20ti minut.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 31
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Anonymní Sun Feb 22, 2015 11:04 am

K frakční ekonomice...nevím jestli jsem to přehlédl...ale když už teda ceny na vylepšení budov budou třeba 1000g, kde vezme guilda takovou částku a za 2. Co zabrání guildě tu částku rozdělit mezi hráče a najednou BOOOM. Máme tady lidi co budou mít na postavách třeba 1k goldů.
Anonymous
Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

VÁŽNĚ?! Empty Re: VÁŽNĚ?!

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru