Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[zamítnuto] Kyara - Jelení fez

2 posters

Goto down

[zamítnuto] Kyara - Jelení fez Empty [zamítnuto] Kyara - Jelení fez

Příspěvek pro Hannah Thu May 14, 2015 11:42 pm

1.Informačný štítok
Meno postavy: Kyara
Povolanie: Lovkyňa, lukostrelkyňa
Doposiaľ získané unikáty:
Mount – Hnedý erutijský talbuk
Luk – Beštia

2.O čo žiadam
Link: http://www.wowhead.com/item=70485
Názov: Jelení fez
Popisok: „Jeleňom sa nenarodíš, jeleňom sa staneš.“
Poznámka: Neviem ako sa riešia reskiny z vyšších datadiskov, ale ak by to šlo, tak ten gem v strede prefarbiť na červeno. Ak nie, tak aj táto zelená postačí.

3. Príbeh

Úcta Reorovi

Je to spln ďalšieho párneho mesiaca v roku. Vietor pofukuje, gejzíry vystrekujú, z vody sa parí a Kyara hľadí na nebesá. V tento večer musí odovzdať nové poznatky Neonovi, jednému z vládcov jej osobnej viery. (článok v umeleckej tvorbe) Je plne vybavená – má dve tašky plné períčok, paličiek, sviečok a haraburdia, ktoré na tento rituál potrebuje.

Nuž, pustí sa do práce. Postupne začína vyťahovať vetičky, na ktorých konce pripevňuje farebné pierka a privezuje k nim bylinu s otvoreným kvetom, ku každej paličke s inou farbou. Zapichuje ich do polostrovčeka čúhajúceho do gejzírového jazierka, postupne podľa hviezd na oblohe – tých, ktoré patria pod súhvezdie vlka, takže Neona. Keď dokončí prácu s paličkami, vytiahne sviečky a ukladá ich vždy po pravici od paličiek, a nakoniec berie menšie kamene, ktoré uloží naopak po lavici od paličiek. Sviečky na záver pozapaľuje a spokojne pohliadne na svoje dielo.

Narovná sa, poupraví si svoju operenú čelenku, odhrnie vlasy z tváre a rozpaží ruky. Kvôli svojej nemote neprehovorí, iba bez hláskov začne odriekavať modlitbu. Jej pery sa pohybujú v znakoch slov:
„Ja haluan suojella taivaan tähdet elämän.“

Ach, ako krásne by to znelo, keby to mohla skutočne povedať anjelským hlasom. Ruky pomaly spojí vpredu a potom ich skladá, privrie oči a dokončí modlitbu uklonením. V tú ranu vytrysknú okolité gejzíry a spŕškou horúcej vody zahasia sviečky v obradovom útvare, taktiež polejú aj Kyaru, ale nie natoľko aby ju zranili vyššou teplotou.

Pousmeje sa. Výborne. To bolo znamenie, jednoznačne. Povie si v duši a z pousmatia prejde do širokého úsmevu, ktorý na jej tvári veru často nevidno. Nasleduje však ďalší zvrat situácie, keď započuje bolestné skuvíňanie zvieraťa niekde v lese za svojím chrbátom. Strhne sa, vezme zo iba luk a pripne si k pásu tulec šípov. Má róbu, otrhanú niekde pri kolenách aby jej nezavadzala pri behu či chôdze – napriek tomu ju nosí výhradne na rituály.

Rozbehne sa plnou parou vpred za nariekaním, aby zistila, čo sa deje. Vbehne medzi uzučké stromy zdravého lesu, tesne vedľa ruín Thaladoru, susedského s osadou Zamlžených Vrchov a rovnež s gejzírovými jazierkami.

Po lavici ihneď spatrí ono skuvíňajúce zviera. Je to mláďa jeleňa obecného, samček – spoznať podľa pekných zdravých parôžkov trčiacich na jeho hlave. Nemá zadné nohy a policu zadku, všade okolo neho je krv a v pozadí je počuť zavíjanie vlka. Tento krásavec žiaľ skončil ako nedojedená večera jedného z nočných šabľozubých spevákov.

Vytiahne dýku a povzdychne si nad ním. Z toho čo z neho ostalo je spoznať, že bol dobre stavaný a mal veliký potenciál, no, čo už, stávajú sa aj horšie veci. A aby dokončila jeho trápenie, zohne sa k nemu. Pohladká ho po srsti na boku – hoci sa ju jelenček snaží nakopnúť, už mu sily odchádzajú nadobro. Zahná sa dýkou, bodne a zareže. Je koniec.

„Rakkaudella, ota se, Reor.“
Tohto jelenčeka venuje vládcovi života – Reorovi, ktorý je zhodou okolností symbolizovaný súhvezdím jeleňa.

No chvíľu na neho ešte hľadí – a tu dostane nápad. Tento jeleň sa stane jej novým symbolom! Perfektne mi zapasuje! Reor bude mať zo mňa radosť! Teší sa v duchu Kyara. Vezme svoj lovecký tesák a už sa ženie krásavca pripraviť o mladé parôžky.

Na ďalší deň sa vydá ku koželuhovi pre svoju helmu s koženým pancierovaním, ktorú si nechala vyrobiť. Prinesie mu aj parôžky a nechá si ich na helmu prirobiť, aby si takto uctila pamiatku na mladého jeleňa, ktorého ako prvého svojho druhu poslala práve Reorovi, a nie Neonovi.
Hannah
Hannah
Nováček
Nováček

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 29. 12. 14
Postavy : Kyara

Návrat nahoru Goto down

[zamítnuto] Kyara - Jelení fez Empty Re: [zamítnuto] Kyara - Jelení fez

Příspěvek pro Amaroth Tue Jun 02, 2015 11:57 am

Žádost jako taková vypadá slušně zpracováním, obsah je už ale trochu horší. Predátor ulovenou zvěř zabije. Až pak ji žere. Vážně by vlci nepožírali jelena za živa. Taktéž jsem nejednou slyšel stížnosti na tvou kvalitu RP. Co napíšu dál mám jen z doslechu, sama si přeber, s čím z tohoto bys měla něco udělat.:
- lezení na talbukovi, kam nemáš. Různé OOC vjíždění do budov apod. - méně kravin s tím mountem poprosím, a obzvláště s unikátním.
- slabé RP s pety, zvíře vážně není obvykle až tak dobré, aby poslouchalo na pohyb očí či podobné signály.
- střídání petů jako ponožky, pet má být něco, co provází huntera po celá léta, jeho věrný přítel a ne jeden týden jelen, druhý týden raptor, třetí týden vlk.

Proto žádost zamítám. Na úroveň tvého RP za huntera je až příliš mnoho stížností, třebaže s itemem jako takovým bych problém neměl.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 30
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru