Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zákoník Esgarothu

2 posters

Goto down

Zákoník Esgarothu Empty Zákoník Esgarothu

Příspěvek pro Quentin Sun Aug 03, 2014 8:00 pm

Obecné zákony a ustanovení


- Každý, kdo se nachází na uzemí Exodu je povinnen dodržovat zákony ostrova. Nedojde-li k tomu, hrozí trest dle závažnosti zločinu.

- Nevědomost zákonů není tolerována. Povinností každého, kdo se nachází na uzemí Esgarothu je nejdříve se o zákonech informovat.

- Vůdce Esgarothu a Rada má právo změnit, upravit či zrušit následující zákony. dle uvážení.

- Rada může vydávat vyhlášky, které budou platné pro celý Exodus včetně Esgarothu.

- Vůdce Esgarothu má právo vždy zrušit či změnit vyhlášku rady.

- Vůdce Esgarothu má vždy poslední slovo a absolutní moc rozhodovat.

- Členové Esgarothu i obyvatelé ostrovů jsou svobodní. Mají právo svobodně jednat i mluvit. A nikdo nemá právo jim tuto svobodu omezovat či brát (např. zotročení). Omezení sovody však platí, pokud-li se daná osoba proviní porušením zákonů.

- Každý má právo na své náboženství a víru. To vše je tolerováno v případě, že se ti nijak nepříčí se zákony.

- Obyvatelé Esgarothu mají za povinnost nahlásit osoby, které se provinily porušením zákonů.

- Křivé svědectví není tolerováno a je trestáno dle závažnosti činů.

- Po 22:00 hodině platí zákaz vycházení. Poruší-li někdo toto pravidlo, jedná na vlastní pěst. V tomto případě stráže Esgarothu neručí za bezpečí.

- Pro členy Esgarothu i cizince platí, že každý MUSí dodržovat mír mezi Hordou a Esgarothem. Jakékoliv o narušení míru jsou brány jako zrada a dle toho i souzeny.

- Obyvatelé ostrovů, kteří byli z města vyhoštěni mají zákaz do města vstupovat. Nedodrží-li to, stráže Esgarothu mají právo jej na místě popravit.  Toto pravidlo neplatí, nese-li vyhoštěný VELMI důležité poselství.

- Trest vyhoštění může vůdce či Rada samotná zrušit na základě dobrých skutků vyhnance.

Zákony ostrova a Esgarothu

-  Akce spiknutí či velezrady vůči Esgarothu nejsou tolerovány. Zrádce čeká trest smrti.

- Po dobu neurčitou platí zákaz nosit, z bezpečnostních důvodů, šátky přes obličej. Či obecně vše, co zakrývá velkou část obličeje. Šátky jsou sundávany před vchodem do města. Následovné nasazení ve městě nebude tolerováno. Opakuje-li se tento prohřešek, stráže mají právo zakročit tvrdšími tresty. Hrozí i permanentní vyhoštění z města. Vyjímky uděluje vůdce tábora.

- V samotném městě platí zákaz provádění experimentů, jak ze strany alchymistických tak i magických v případě, že tyto akce mohou ohrozit obyvatele Esgarothu. Tresty za porušení se liší dle závažnosti.

- Je zakázáno jakkili se paktovat s černokněžníky, démony a nemrtvými. Stejný zákaz platí i o vyvolávání démonů a nemrtvých.

- Na uzemí ostrova Exodus platí přísný zákaz užívání černé magie v jakékoli formě  pod trestem smrti.

- Na uzemí ostrova platí přísný zákaz uctívání temných božstev, démonů či nemrtvých a to až pod trestem smrti.

- Uživatelé magie mají přísný zákaz jakkoli manipulovat s osobami a jejich myslí. Narušení osobní svobody je tvrdě trestáno.

- Felčaři, kněží a paladinové a všichni, kdo mají zkušenosti s léčením jsou povinni poskytnout pomoc zraněným při naléhavých situacích.

- Nález mocného či nebezpečného magického artefaktu je třeba hlásit jak Radě, tak i členům Kruhu mágů.

- Z důvodů bezpečnosti platí zákaz nošení zbraní v Esgarothu, nepatří-li ke strážcům. Zbraně jsou odevzdávány u vchodu a budou ve stejném stavu navráceny. V nouzových situacíchm např. přu útoku, se toto pravidlo ruší.

- Vražda je jedním z největších trestných činů. Proto neni nikterak tolerována a je tvrdě trestána.

- Napadení či vyvolávaní bojů stráže neignorují a mají plnou moc zakročit. Z toho důvodu hrozí uvěznění či fyzické tresty dle závažnosti těchto činů.

- Znásilnění patří mezi závažné zločiny. Chycení násilníci, proviní-li se, jsou bez milosti vykleštěni. Menší tresty hrozí za sexuální obtěžování.

-  Krádeže a podvody se řadí mezi prohřešky. Za tyto zločiny hrozí trest fyzický, vyhoštění či případně veliká pokuta.

- Ničení veřejného či osobního majetku, či sabotáž staveb patří mezi další zločiny. Provinilci jsou nuceni tuto škodu uhradit. Pokud nemají dostatek materiálů či peněz, tak odpracovat až do odvolání

- Obecně platí zákaz vstupu do města osobám, která s sebou mají divoké či netrénované zvíře. Zvířata budou ponechána u vchodu. Veškeré činy provedené zvířetem padají na bedra vlastníka.

- Na uzemí Exodu platí zákaz masové distribuce a šíření drog, které způsobují trvalé následky nebo smrt. Užívání JEN pro osobní potřebu je povoleno v určitém množství.

-  S okamžitou platností jest dáno, že všechna těla padlých spolubojovníků i cizinců MUSÍ být spálena. Toto slouží jako protiopatření vůči černé magii.

- Je zakázáno se vydávat za člena Esgarothské stráže.

-  Zaviní-li člen Esgarothu smrt spolubojovníků, má právo být souzen radou za své činy a dle toho i trestán.

-  Členové Esgarothu nemají právo vést diplomatická nebo některá obchodní jednání, nejsou-li k tomu pověřeni. Vydávání se za diplomata se trestá.


Pravidla Milice Esgarothu:

- Stráže Esgarothu mají za povinnost bránit obyvatele města i jejich majetek. V případě nejnutnějším i položit život za ochranu města.

- Stráže Esgarothu mají za povinnost udržovat klid a bezpečí jak za pomoci slov, tak i zbraní či magie.

- Členové stráže jsou povinni podávat hlášení, stane-li se v průběhu jejich služby cokoliv neobvyklého nebo dojde-li k porušení zákonů. Hlášení buď v písemné nebo slovní formě.

- Členové Esgarothské stráže mají zákaz využívat své postavení a moc k osobnímu prospěchu.

- Neuposlechnutí (rozumného) rozkazu velitelů se trestá.

- Jakékoliv uplatky a korupce na straně stráží se disciplinárně trestá. Trest stanovuje vůdce tábora. Hrozí vyhoštění, ba i smrt na základě závažnosti.

- Jednotak erutijských elfů spadá pod velení určených čelnů Esgarothu, ale také i pod kapitána Irilliena Neitha. Erutijští elfové mají právo se kdykoliv distancovat od povinností vůči Esgarothu a odejít, splní-li svůj primární ukol.

-


Pravidla pro členy Hordy:

- Pro členy Hordy platí zákaz vstupu  na uzemí Exodu, nejedná-li se o obchody, diplomacii či velmi naléhavé záležitosti. Vstup je na vlastní nebezpečí.

- Pro Hordu platí zákaz pytlačení na území Exodu. Trest je dle uvážení rady.

- Jakákoli špionáž ze strany Hordy nebude tolerována. Špehové, kteří budou lapeni se podobrí výslechu a hrozí jim poprava. Rovněž se špionáž pokládá za porušení míru.

- Členové Hordy jsou nuceni dodržovat zákony Esgarothu. Nevědomost zákonů není tolerována. Provinilcům hrozí v některých případech i smrt za porušení zákonů.


Podepsáni: lady Addington a sir Ronald Silvermind.


Naposledy upravil Quentin dne Fri Aug 08, 2014 4:41 pm, celkově upraveno 1 krát
Quentin
Quentin
Mythijský agresor
Mythijský agresor

Poèet pøíspìvkù : 249
Join date : 28. 05. 14
Age : 28
Postavy : Sexlord

Návrat nahoru Goto down

Zákoník Esgarothu Empty Re: Zákoník Esgarothu

Příspěvek pro Shanx Mon Dec 22, 2014 7:09 pm

Ruším hodnosť "absolutného vládcu" a rozdelujem jeho stávajúcu absolutnú vládu triumvirátu.

Triumvirát je absolutnou rozhodujúcou mocou Esgarothskej Kul Tiraskej Kolónie.

Triumvirát je možné rozpustiť len za súhlasu všetkých troch členov.

K rozhodnutiu triumvirátu sú potrebné dva hlasy z troch.

Každý člen triumvirátu je zaviazaný ustanoviť vo svojej poslednej vôli svojho nástupcu, a to okamžite po nástupe do funkcie.

Odstup člena triumvirátu je možný LEN úmrtím. Nemôže z triumvirátu odstúpiť, ani byť odvolaný, či iným spôsobom zbavený svojej funkcie.

Každý člen triumvirátu disponuje mocou nad určitým organizačným zoskupením a nemôže byť tejto moci zbavený rozhodnutím triumvirátu, bez vlastného súhlasu.

Organizačné zoskupenia sú nasledovné:
Sir Major Ronald Silvermind - Armáda
Tzn. všetky ozbrojené zložky, nepatriace do posádky lodí Esgarothskej Kul Tiraskej Kolónie.

Major Cate Silvermind - Kolónie
Tzn. Vláda nad pozemným územím EKK, resp. rozhodovaním o správe územia po všetkých stránkach, výnimkou armádnych a námorných.

Alexandra, zvaná "Bezmenná" - Námornictvo
Tzn. Všetky zložky patriace do posádky lodí Esgarothskej Kul Tiraskej Kolónie a správa nad "vodným" územím EKK.

Každý člen triumvirátu je stále nadradený všetkým organizačným zoskupeniam a je oprávnený vydávať rozkazy za neprítomnosti vládcu iného organizačného zoskupenia s okamžitou platnosťou.
Shanx
Shanx
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 21. 08. 14

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru