Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

+11
Draglax
Mezin666
Morte
Esaias
Alastor Strix'Efuartus
NettoAnimo
Keileb
Horf
saramath
Zorak
Amaroth
15 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Sun Dec 21, 2014 7:07 pm

Mnu, není to sice tak povedené jako některé výtvory tu, kterých bych chtěl časem dosáhnout. A není to sice přímo součást topiku, ale černokněžnice to je, a nechce se mi kvůli zatím jednomu obrázku dělat novej topik Smile

Představuji vám Xandrii "milou mrtvých" v situaci, které čelí čas od času každý nekromant, nejsou nikdy sami. Smile

Obrázek:
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro deusn Sun Dec 28, 2014 12:28 am

Hobaar tomuto článku žehná. Jakožto světoznámý konzumant koláčů a pomocník mrtvých, je tímto článkem velice potěšen.
deusn
deusn
Lamač čupakaber
Lamač čupakaber

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 23. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Wed Feb 04, 2015 2:19 pm

Úvodem – Praktická nekromancie
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 A9HXNWjhlFCGAAAAAElFTkSuQmCC
Dočetli jste se do mého dalšího dílu publikace pojednávající o nekromancii, byla to poněkud doba než jsem se znovu dostala k brku a kusu pergmanu .. měla jsem hm .. práci. Tentokrát jsem si pro vás připravila trochu té praktické části. Ale než se dostaneme k jednotlivým skutečným postupům, věnujte mi prosím ještě chvíli pozornosti. Nekromancie jak jste se mohli dočíst v minulých publikacích je stará magická disciplína o které nemáme dochováno mnoho písemných poznatků. Většinou máme k dispozici pouze střípky, či útržky které jen tak mimochodem popsal nějaký arkanista či kněz při jiné práci. Nekromancie je nebezpečná pro praktikanty a proto bych vás s těmi riziky chtěla seznámit a samozřejmě s pravidly jak se těm rizikům vyhnout.

Oči umrlce

Necht jsou tyto oči okny, kterými se do duše podíváš. A samozřejmě Kdo do temnot hledí, brzy v nich spatří sám sebe. To jsou dvě moudra, která v naší tradici platí dvojnásob. Ne že by vám odhnívaly oči to ne, ale je to problém který jsem tak pojmenovala. Oči umrlce je pocit odcizení u praktikantů nekromancie. Když se dlouho a často díváte do záhrobí a vašimi nedílnými společníky se stávají neklidné duše zemřelých a po večerech trávíte život nad svíčkou a mrtvým tělem, tak brzy začnete zaznamenávat jak psychické změny tak i paranormální. Čím více se budete věnovat nekromancii, tím více se začnete blížit svým výtvorům. Najdete se v pozici že vás nebude nic bavit, aby vás něco potěšilo musí být zážitek intenzivnější. Nebude vám nic chutnat a svět už nebude tak veselý jako dřív. Oči umrlce nepodceňujte. Ze spousty praktikantů se staly nelidské stvůry, které nebyly schopné lásky a roznášeli jen bolest a smrt. A dalším mnohem horším dopadem jsou paranormální jevy s tím spojené. Můžete zašít vidět mrtvé, nabudete přesvědčení že jste taky mrtví a začnete se pomalu měnit k obrazu své magie, ve vašich snech už nikdy nenaleznete klid. Slýchávala jsem historky o černokněžnících co se ploužili temnotama a zakrývali si zakrvácené oči, které si vyškrábali za úpěnlivých proseb, aby je někdo zbavil jejich utrpení, neb právě jim se otevřely oči do končin, kam by nikdo živý nechtěl pohlédnout.

Jak se tomu bránit? Bohužel nijak. Dříve či později to dostihne každého ve větší či menší závažností. Nemůžete se brát a naivně si myslet, že vám nebude nic odebráno. Ale jestli chcete zmírnit následky. Zdržujte se mezi lidmi, dopřejte si dostatek lásky, užívejte si života. Nedělejte to co slýcháme v příbězích a pohádkách. Nezavírejte se do věže abyste se obklopili jen svým studiem. Jste nekromanti a rozumíte smrti, o to více byste si měli vážit života.

Nepochopení mrtvých
Do podvědomí sedláků a jiných, kteří hýbou lidovou moudrostí nekonečným omíláním příběhů se vkradla nebezpečná nepravda. Na svých kratičkých cestách jsem se častokrát setkala s tím, že lidé skutečně věřili že přízraky jsou věrnou kopií zemřelého a také tak s nimi jednali. Nemusím vám říkat, že takové počínání končívalo pěkným nadělením. Zejména u strašidelných domů, kde vesnická šarlatánka se rozhodne na vlastní pěst vyhánět zlovolný přízrak ze strašidelného domu. Prosím NE. Nemyslím si, že vám budu schopna říct přesně co nemrtví jsou (zejména přízraky) a dát vám na to záruky, ale co jsem stihla vypozorovat tak mrtví nejsou úplní. Buď jsou přes míru agresivní (Snaží se vám ublížit až nepříjemně vynalézavými způsoby), plačtiví (neustále pláčou a vy nevíte proč), hodní (neustále se vám vnucují s touhou pomoct), veselí (Utancují vás k smrti, či .. no .. i intimní napadení přízraky není neznámé) a nebo zbožní. Podle mého názoru, v momentě „znemrtvení“ dojde u duše k nějakému odštěpení či „zkažení“ a jedna vlastnost umrlce často související se smrtí se doslova znásobí. Popravený zabiják bude mít nejspíše touhu vraždit. Dívka co zemřela při tanci či veselí vás bude ohrožovat právě veselím, dívka co zahynula se smutkem na srdci bude plakat a tak. Jak vidíte, nejedná se o PŮVODNÍ zemřelé jak jste je znali, ale spíše zrůdnosti a karikatury, které vám budou nahánět strach. Proto, když potkáte svého starého přítele, buďte na pozoru a prohlížejte si ho jako úplně cizího a dbejte zvýšenou pozornost tomu jak zemřel, protože způsob smrti je často úzce provázán se zjevením

Příklady: Uškrcený (Škrtí), utonulý (pokouší se stahovat pod vodu), a tak dále … poslechněte si pár pohádek a strašidelných příběhů, na každém pravdy trochu!

Mezi další rizika z nepochopení, je nedostatek přípravy na evokaci či setkání s mrtvými. Jestli chcete s mrtvými pracovat a využívat jejich světa, musíte s nimi soucítit, chápat je jako nikdo jiný kráčející po tváři Azerothu. A chcete-li se vyhnout potížím, tak se jim i musíte přizpůsobit. Jak jsem psala dříve, nekromancii se může věnovat i selka. Jenomže jsme to právě my, kteří držíme ono tajemství jak se věnovat nekromancii a neskončit jako součást nějakého strašidelného lidového příběhu. Musíte jednoznačně pochopit, že mrtví jsou skutečně mrtví co prošli smrtí. To znamená, že vše živé jim připomíná to, o co přišli a dokáže je to rozladit (Nemrtvý vás ne vždy napadne jen protože jste živí viz. Dále).
Tajemství tkví v přípravě. Před setkání s mrtvými, nebo před samotnou evokací je v ideálním případě dobré dodržet tyto přípravné a „očišťující“ příkazy.

zdržet se osm dnů před operací všech prudkých vášní
vyvarovat se po tu dobu opilosti
nestýkat se s mnoha lidmi
vyhýbat se místnostem v nihž prodlévají ženy
číst denně o pomíjivosti života denně myslet na osobu která se má zjevit či na bytost se kterou budeme pracovat
poslední den před operací jíst pouze v poledne a zůstat celý den osamotě
je zakázáno evokovat,oživovat osoby které sám nekromant připravil o život, které byly jeho nepřáteli a ptát se na intimní věci


Zklamaní? Doufám … . Slyšela jsem některé názory, že tyto rady jsou tu od toho, aby se nekromant připravil duševně na ten velký mystický zážitek a byl dostatečně očištěn, Já si myslím že je to nesmysl a plky rozvášněných mravokárců o duševní vyrovnanosti. (Pozn. Autorky: Všichni se snaží hledat mystickou čistotu i tam kde prostě není, dělá jim to dobře na dušičce tak jim to neberme). Dle mého názoru, se jedná spíš o očistné rituály, které vás očistí od všeho živého co by mohlo mrtvé nějakým způsobem rušit. Oni jsou mrtví a když před ně předstoupíte po tom co jste si přihnuli z flaštičky, nacpali si bříško dobrou pečínkou a pomilovali se s mladíkem, či slečnou, tak mi věřte že tímhle vším pro ně budete páchnout a rozdráždíte je k nepříčetnosti, protože máte tu drzost jim vmetat do obličeje to co oni mít nemůžou. A když nemůžou mít to, vezmou si aspoň váš živo
Samozřejmě ne vždy jdou všechny zásady dodržet. Já mám osobně problémy s tou čtvrtou (Omlouvám se kolegyně, je to bohužel tak. Ženy jsou mrtvými skutečně vnímané hůře než muži). Je na vašem uvážení, kolik z nich porušíte a jak moc dobře jste si odhadli do čeho se pouštíte, ale čím víc opatrnosti, tím líp.

Práce s mrtvými, aneb praktická nekromancie

Rizika by byla a teď když jste poučeni se můžeme věnovat dalšímu tématu a tomu na co se zatajeným dechem čekáte od začátku této knihy. A to „praktické nekromancii“, tomu co z nás dělá to co jsme. A tak si to i trošku stručně rozebereme:


 • Nekromantický Exorcismus: Asi nejčastější a nejčistší práce jaké se budete věnovat. Jde prostě a jednoduše o urovnávání neklidu a ukládání mrtvých zpátky ke spánku. Prosím neplést s exorcismem který provádějí všemožní modloslužebníčci. Náš exorcismus nenásilně uspává mrtvé a ukládá je k věčnému spánku tím, že narušíme důvod, proč vlastně vstal.
 • Evokace: Evokace se týká hlavně duchů a všemožných jiných přízraků. Duchové jsou nedílnou součástí našeho řemesla. Poskytují nám rady, informace a také nám nejčastěji vydělávají na chleba. Duchy můžeme přivolávat buď dočasně, abychom se jich na něco zeptali nebo aby se jich na něco někdo zeptal, nebo je můžeme trvale přivolávat jako své služebníky, zvědy, ochránce.
 • Animace: Nejvíce nepochopená část našeho řemesla. Povolávání mrtých na náš svět v podobě nemrtvých (Kostějů, zombie, fextů, vampirických bytostí a všemožných oblud). Skládá se z příslušné preparace těla a pak věnování vědomí.
 • Ritualismus: viz. Kapitola o rituálech


Už v minulé kapitole jsem popisovala něco co vám mohlo přijít zvláštní:

Xandria napsal:nemrtví mohou být i samovolní (revenanti). Když bytost zemře a její smrt je provázena silnou emocí, může dojít k tomu, že duše není schopná se od těla odpoutat. Mrtvý znovu vstane naplněn emocí, která zapříčinila jeho vznik. V případě zavražděného může být emocionálním pozadím „Vztek“ . A tak můžeme očekávat, že tento revenant se bude mstít a bude plný hněvu. Jak už předpokládáte, emocionální pozadí je důležité. Je to dáno tím, že stejně jako duše tak i nemrtví reagují na emoce se zvýšenou citlivostí. V určitém směru by se dalo říct, že jsou to emocionálně labilní tvorové. Avšak emocionální pozadí nemusí být definované momentem smrti, ale místem a toho co se děje potom. Pokud někoho zavraždíte na půdě, kde stával šibeniční strom, zneuctíte ostatky a necháte je pohozené mrchožroutům na pospas, tak se zaručeně stanete hrdým majitelem jednoho revenanta

Tento jev se nazývá Neklid. Zatím s mi nepodařilo vymyslet nějaký systém jak neklid funguje, protože se jedná o velmi individuální záležitost. Neklid si představte jako uspořádání ideálních podmínek pro to aby vznikl nemrtvý. Usnadní vám v práci a právě díky neklidu budete pomoct povolávat i nemrtvé které byste normálně nedokázali povolat. Neklid může být jak kladný (+) tak záporný (-). V každém rituálu co vám budu popisovat, když bude něco příznivé pro vaší práci tak napíšu plusko … a když něco co vám ztíží práci tak mínusko. Pro představu vám vyjmenuji pár příkladu faktorů pro kladný a záporný neklid

Kladný: Zhanobené ostatky, mrtvý byl za života zlý, znesvěcená půda, na místě se běžně vyskytují nemrtví, místnost ve které hoří svíce z tuku umrlců, osoba nebyla řádně pochována, osoba nebyla věřící, úplněk, dušičky.

Záporný: Tělo bylo řádně pohřbeno, mrtvý byl silně věřící, posvěcená půda, přítomny posvátné symboly, osoba nepáchala hříchy za života, denní světlo.

Jestli neklid bude kladný a nebo záporný můžeme zjistit jednoduchým selským rozumem. Všechny pohřební rituály se snaží dostat mrtvého na druhý břeh tak aby se nevrátil. Takže veškeré tradice s nimi spojené neklid snižují, naopak jejich porušení zvyšují. Možná už vám dochází, že neklid se dá využít i jiných našich činnostech. V našem exorcismu se právě snažíme dosáhnout tak nízkého neklidu abychom nemrtvého uspali, ukonejšili a on šel hajat. U evokace se nám hodí jak kladný tak záporný neklid. Pokud chceme při evokaci pouze provozovat běžný spiritismus s otázkama na zemřelého tak s nám hodí záporný neklid. Mrtvého přivoláme, ale on nebude mít chuť se moc zdržovat a až s ním skončíme tak zase odkvačí zpátky. Zato když evokujeme ztrápenou duši aby nám sloužila, jooo tam se nám hodí kladný neklid.

Preparace mrtvol – Kostěj
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Article-2383273-1B1CCD91000005DC-849_306x423
Popis: Kostěj, kostlivec, kostroun. Asi nejčastější typ nemrtvého a nejednoduší na práci. Je velmi dobré začít s ním. Ne každý má žaludek na rozkládající se mrtvá těla hned z počátku. Mezi zlovolnými nekromanty se kostlivci těší nebývalé oblibě kvůli své verzatilnosti a odolnosti. Z kostlivce můžete mít jak válečníka, kouzelníka, lučištníka ale i šikovného obratného sluhu a absence masa a děravost jeho těla zaručí že všichni cizí lukostřelci si proti nim neškrtnou. Navíc povolání běžného kostlivce není obtížné. Považujte to jako svojí zkoušku. Kdo to nedokáže, si může vzít rovnou vidle a jít pracovat na pole. Oh … a ještě jedna výhoda kterou si zamilujete. Kostlivci jsou anonymní, nikdo je nepozná podle tváře.
Kostlivec už od pohledu postrádá sluch, čich, hmat, chuť a zrak. Je to jen vybělená kostra a není na ní vůbec nic. Tyto smysly má nahrazeny některými magickými vjemy. Kostlivec vnímá pomocí spektromagického vidění. Zaznamenává energii a magii. Hmat čich a chuť nejsou nahrazeny. Zato sluch je zaznamenáván pomocí magie. Stejně tak i pohyb. Kostlivec již nemá svaly a ve většině případu ani šlachy, pomocí kterých by hýbal končetinami. Jak vidíte kostlivec je přímo závislý na magii a proto jeho vyvolání bývá dočasné. My se ale budeme zabývat tvorbou kostlivce v trvalého.

Příprava
Pro silnější povahy:

Rituál připoutání
Rituální připoutání je unikátní nekromantický rituál. Když myslím unikátní tak je natolik unikátní, že byste ho měli provádět někde, kde se pak 8 dní nikdo neukáže. Protože ten kdo jej někdy předtím viděl, jasně pozná že se jednalo o tento rituál. V čem tkví jeho unikátnost? Rituál připoutání je jeden z mála excentrických rituálů. Nečerpá energii z vás, nebo z magického ohniska, čerpá energii z okolí a z mrtvých co jsou kolem. Vašimi magickými ohnisky se stávají mrtví kolem. Nekromantický rituál má v sobě i zakomponované „znesvěcení místa“, což má zvýšit míru neklidu a přilákat právě více mrtvých. Nemohu vám přesně popsat jak takový rituál probíhá, protože každý rituál je individuální a velmi osobní záležitostí. Mohu vám ale poradit.
Do rituálu zapojte samotného mrtvého a svíce. Už před samotným oživením sestavte všechny rituální předměty co hodláte použít kolem mrtvého do rituálního schémata. Jak si povšimnete tak „rituální kruh“ nebude nejmenší, protože musí obsáhnout rituální ohniska (přivolané volné přízraky). Avšak pozor, ačkoliv by bylo krásné roztáhnout rituál přes celé širé území, tak to nedělejte. Kdokoliv kdo bude uvnitř vašeho rituálního kruhu, tak pocítí že přichází smrt. Využijte důvtipných masek abyste se více přiblížili zemřelým a oni jasně poznali kdo je tady pánem. Nebojte se zpívat, tančit, být nazí a jakkoliv ozvláštnit rituál. Ne vždy rituály vypadají tak, že se nad tělem sklání čarodějník v upnuté róbě. Rituál má být hlavně pohodlný vám. Pokud si myslíte že byste měli tančit, tančete. V tom se meze nekladou a může to posílit vaší magii.
U rituálu vám připomenu onu tabulku co jsem předesílala.

Samovolné          (1)           / Povolané       (0) (Vznik)
Samo-udržované (1)          /  udržované    (0) (Existence)
Uvědomělí            (1)         /  neuvědomělí (0) (Mentalita

Tak. Hodnoty v závorce jsou orientační abyste měli představu jak moc bude těžké nemrtvého připoutat. On vstane na konci rituálu tak jako tak, avšak za to že rušíte jeho klid se bude chtít mstít at má vlastní vůli či ne. Což v případě nepovedeného připoutání u mocného nemrtvého může být zlé. Pokud vám vyjde 0, jedná se o nemrtvého kterého zvládne připoutat no snad každý. Pokud 1, je to práce pro učně, Pokud 2, je to práce pro mistra, pokud 3 … tak na to nejspíše rovnou zapomeňte a nebo si sežeňte mocnou pomoc.

Potrava: Každých zhruba 12 hodin bude potřebovat váš nemrtvý nakrmit. A v rituálu musíte určit jak to bude vypadat. Pokud nemrtvého potřete cizí krví … třeba lidskou. Tak vyvoláváte Samo-udržovaného nemrtvého co bude parazitovat pouze na lidech. Pokud elfskou, tak pouze na elfech. (Takto zlí nekromanté vyrábějí nemrtvé na tyranizování určitých národů). Pokud jej potřete svojí krví, tak to bude udržovaný nemrtvý a bude chtít svojí potravu jen od vás. Připoutání bude snažší, protože je na vás závislý už od počátku a je s vámi pevně svázán. Živit ho pak můžete magií, emocemi, tělesnými tekutinami (Ani se neptejte co všechno se počítá). V případě kostěje je vcelku vtipná představa jej krmit krví. Spousta vtipálků si představí krev jak protéká na zem. Byla jsem svědkem takového krmení a ta krev prostě zmizela.

Mentalita: V rámci rituálu i musíte specifikovat jak moc bude váš nemrtvý uvědomělý. Podle toho co jsem odpozorovala, tak když do obsidianu stáhnete cizí duši, tak nemrtvý je neuvědomělý, ale když zavoláte původního majitele tak bude nemrtvý uvědomělý a bude náležitě trpět. Protože bude vědět co se s ním stalo.

Závěrem

Tak. To jsme se dostali do praktické nekromancie. Konečně ta teorie kterou jsem popisovala v minulých kapitolách dostává nějaký tvar. Avšak dávejte si pozor. Využívejte šedá umění pouze k dobrému účelu, nebo alespoň jen pro sebe. Jestli najdu opis mé knihy u některého z vás a zjistím že díky němu ubližujete, tak poruším pravidlo a oživím vás i přes to že jsem vám přelomila koště o hlavu. V příští kapitole se podíváme trochu blíže na duchy, přízraky a evokace.

OOC:Pokud jste se dostali až sem tak vám děkuji za přečtení. Stejně jako u předchozích článků platí, že toto je jen alternativa k RP a ne předepsaný kánon jak se to má dělat. Smile
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Sat Feb 21, 2015 7:26 pm

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 2jbpj6u

Není to sice topik s uměleckýma dílkama. Ale tak jako u předešlého nechce se mi zakládat kvůli tomu nový topik Smile Je to zatím pouhá skica Xandrie připravená na digitální zpracování v budoucnu Smile
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Mon Jul 06, 2015 9:41 am

Magia Innaturalis - Johanes Faust
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Z
Zdravíčko Smile

Tentokrát trošku z OOC soudku. Jak jsme avizoval ve hře v několika debatách, věnoval jsme teď trochu času hrabáním se ve skutečných hitorických grimoárech abych našel něco co by se dalo zajímavě a dobře hrát. A něco co by mohlo místní černokněžníky, čarodějnice, hermetiky, nekromanty, démonology inspirovat v magické praxi. Jedná se o hermetickou praxi, ale ta si nezadá s démonologii v některých prvcích Smile

Takže první, asi nejzajímavěji hodnocenou mezi hermetiky je Magia Innaturalis která je připisovaná Johanesu Faustovi. Poprvé vyšla v roce 1849 jako Doctoris Iohannis Fausti Magia natualis et innaturalis oder Dreifacher Höllenzwag, letztes Testament und Siegelkunst. Ačkoliv se zachovaly spisy, které nosí vročení 1502 a pak další s vročením 1612. Magia Innaturalis je opravdovou představitelkou středověké démonologie a evokační magie. Nuže, ale když už to sem házím na fórko tak radši budu varovat všechny aby s tím moc neblbnuli. Kdo ví co je na tom pravdy, ale hermetici se shodují že tenhle grimoár poskytuje velmi dobřé výsledky. A není ani neznámá příhoda kdy hermetik J.G. Schrepfer (1730-1774) zahynul vlastní rukou po opakovaných evokacích Aciela. Odkaz níže obsahuje jak evokace, tak signatury (ty najdete dole).

Odkaz: http://media0.webgarden.cz/files/media0:5105b0a6b4847.pdf.upl/Johannes+Faust+-+Magia+innaturalis.pdf

Rád bych upozornil že ne nutně se musí jednat o skutečné dílo Johanese Fausta, protože jeho historická doložitelnost je komplikovaná a jak víme, právě pod podobná jména se skrývali skuteční tvůrci těchto grimoárů. Budu rád, když to třeba někomu poslouží jako inspirace k nějakým evokacím, či dokonce k založení samotného faustovského černokněžníka. Pro některé ten grimoár může být skutečně nudnou záležitostí, protože se jedná skutečně o příručku a omáčky tam není zas tolik, ale pro zajímavost proč ne Smile

Co vás čeká příště? Rád bych se podíval na takovou tu spíš vesničtější magii a teďka se prokousávám dalším. Jehož jméno si zrovna nepamatuji jinak bych ho sem prsknul znova, ale najdete tam taky určitě zajímavosti co vás můžou pobavit a ozvláštnit RP Very Happy protože já se upřímně některými věcmi bavil jak na magii nahlíželi.

BTW co jsem vypozoroval tak většina grimoárů se zabývá ženami. Jak je k sobě přivábit a jak zařídit aby nebyly nevěrné. Podle toho si můžeme udělat obrázek o něžném pohlaví i hermaticích Razz Nu holt, starosti přes propast dějin asi byly stejné Razz

Děkuji za pozornost a kéž by to někomu přišlo k duhu. přeji vám příjemný den Smile
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Esaias Mon Jul 06, 2015 11:28 am

Luxus, to si počtu. Smile A domnívám se správně, že jsi odsud už čerpala pro předchozí příspěvky, že?
Esaias
Esaias
Bouřlivec
Bouřlivec

Poèet pøíspìvkù : 445
Join date : 18. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Xandria Tue Jul 07, 2015 6:14 pm

Vesnická magie - magie čarodějnic a magie nouze
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Witch_by_el_ste-d2m8off
Úvodem
Vítejte v nové kapitole. V téhle kapitole se vás pokusím provést vzrušujícím světem vesnické magie, nekromantie a světem přízraků. Proč zrovna vesnické magie? Jak jsem již psala v předešlých kapitolách, tak naše umění bylo postupně vytlačeno až na samotné okraje Pohromou a i učením Světla. Je tod ocela zajímavé jak dokáží spolupracovat proti jejich společnému strachu. Dnes už PRAVOU nekromantii nenajdete ve starobylých chrámech, kde vážení kněží rozmlouvají s mrtvými. Dnes se spíše nekromantie pohybuje na okrajích jako jsou vesnice, samoty, hluboké lesy, bažiny , stoky velkých měst si rozsáhlé pláně a pouště (Ano, čtete správně. Právě i pouště jsou vhodným místem pro nekromancii. Pouští bloudí hodně ztracených duší a nikdo vás tam jen tak nepotká a když jo, můžete ho rovnou poprosit o vodu). Ano je tomu dávno a vážení kněží a moudří samané co se zabývali smrtí jsou dávno pryč. Zbyly jen pronásledované vesnické čarodějnice, které mají problém najít své učedníky.
V druhé části této kapitoli se (možná se některým uleví) se přestaneme věnovat vesnické magii a vrátíme se ke slíbenému. Trochu poodtáhneme hedvábný závoj a nahlédneme do tajemného světa přízraků, duchů a fantómů.

Vesnická magie
Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Oil_and_herbs_by_crispphotography-d2cw0jz
Ať tak nebo onak, jsem pyšná na to že jsem čarodějnice. Nejsme ani nafoukaná magiky, ani kněžky a ani černokněžnice. Ačkoliv z obojího hodně využíváme. Rozdáváme moudrosti jako kněžky a používáme "černou magii"! (O světlé a černé magii radši předemnou nemluvte). Vesnická magie je trošku jinačí než na kterou jste zvyklí a pro mnohé možná bude zklamáním, že sama nenabízí tolik prskání ohně či jiskření manou jako jiné magické obochy. To už je pravděpodobnější že mezi vesnickou magiíí naleznete cucavý bonbón proti nachlazení a ostrým předmětům v břiše. Abyste rozuměli, tak vesnická magie vznikla z nouze, poněvadž magie jakou známe z univerzit a podobných není pro chudé. Nikdo nemá na ty přepychová zlatá roucha a mezi mágy se tolik nešíří chuť učit obyčejné vesnice holky a nebo sedláky. Nu a tak vznikla. Nenechte se ale zmást, nouze je velký hnací motor k vynalézavosti. Schválně si zkuste projít pár lidských vesnic, či zkuste žít na ulici jako autorka (to jako já) a slibuji vám že objevíte naprosto nevídané a rozměny nouze a vynalézavosti ohledně stravy. Vesnická magie je pro spousty spíš obyčejnou fámou "jedna bába povídala" a mají v lecsčem pravdu, ale samotné vás překvapí její jednoduchost a překvapila i nejednoho zkušeného arcimága.
Většina "zaklínadel" vychází z materiálních složek. Hraje si hodně s magickou mocí různých kamínků, květin (bylin). Vychází i z mentálních složek a tou je víra, ne víra jako v bohy, ale víra ve vaší magickou moc. Nedílnou součástí umění čarodějnic je hlavologie. Pokud se vám podaří přesvědčit někoho o vaší moci, tak na něj vaše moc bude i drtivě působit. V hodně případech stačí, že té moci budete věřit hlavně vy. Nás budou zajímat hlavně ty materiální složky protože princip "můj svět, má víra" známe všichni a uvědomují si ho i nabubřelí mágové z akademií. Určitě jste slyšeli o tom, že některé byliny mají zvlášt magickou moc .. no i houby teda. Jako je česnek proti nemrtvým, vlčí mor proti vlkodlakům, černý kořen proti všem duchům, nebo magické kruhy hub. Právě na základech těchto magických vlastností bylin vesnická magie staví a má je hodně zmapované. Ráda bych ale podotknula, nepleťte si to s Alchymii. Urazíte tím nás, i ty šarlatány s barevnýma vodičkama.

Magická moc bylin ve vesnické magii
Trocha z mých receptů na vesnická zaklínadla.
„Není na světě bylina, aby na něco nebyla.“
"Nejvyšším základem léku je však láska."

 • Otočník– Elfsky Zreos a jazykem učenců Heliotropium, poněvadž tato rostlina se mění na slunci. Utržena v srpnu v pravé poledne kdy slunce vystoupá nejvýše a zabalena do vavřínového listu s vlčím zubem má ten účinek, že nikdo nemůže říkat nic zlého o tom, kdo ji nosí, a mluví o něm jen dobře. Ten, kdo si ji dá v noci pod hlavu, uvidí a pozná ty kdo by ho mohli přijít okrást! Umístěna v kostele, zabrání nevěrným ženám z něj vyjít. Toto tajemství je zaručené a bylo často vyzkoušeno.

 • Kopřiva – Elfsky Ryobie a jazykem učenců Oltéribus. Ten, kdo drží tuto rostlinu v ruce spolu s řebříčkem, nemusí se bát přízraků. Přidáme-li ji ke šťávě nadce a potřeme-li si prsty a zbytek hodíme do vody, uchopíme snadno všechny ryby, které tam budou, ale uniknou nám a vrátí se zpět, vytáhneme-li ruce ven.

 • Štětka Soukenická – jazykem učenců Dipaeus, elfsky Allomo. Namočená ve šťávě mandragory a dána k požití čubce nebo jiné samici, obtěžká ji a dá jí porodit mládě, Vytrhneme-li tomuto mláděti stoličky a necháme-li je dotknout se masa a nebo je ponoříme do vína, ti kdo z něj pojedí a nebo se napijí se začnou přít. Uklidní e však, podáme-li jim šťávu z pryskyřníku (elfsky Valis, jazykem učenců Aquilare). Tato rostlina vyrůstá když si orlové a vlaštovky stavějí hnízda. Nosíme-li ji u sebe se srdcem krtka, přemůžeme všechny nepřátele a budeme mít úspěch ve všech věcech. Položíme-li na hlavu nemocného tak začne zpívat pokud má zemřít, začne plakat pokud se má uzdravit.

 • Brčál (Barvínek) - Elfsky Vetisi a jazykem učenců Pervinoa. Rozmělněn na prášek se zemnmi červy rozněcuje lásku v mužích i ženách, kteří ho požijí s mastným jídlem. Hodíme-li tuto směs se sírou do rybníka, všechny ryby leknou. Dáme-li ji do ohně, plamen se ihned zbarví modře. Toto tajemství bylo často ozkoušeno.

 • Nephtée – Smísíme-li jí s práškem kamene, který se vyskytuje v dudčím hnízdě, a třeme-li touto směsí břicho ženy, tak porodí dítě černé pleti. Dáme-li ji do nosu některých zvířat tak se svalí jako mrtvá ale po chvíli se znovu zvednou. Třeme-li jí úl, tak včely nemůžou ven. Avšak, jsou li včely utopené a nebo téměř mrtvé, stačí je dát do této směsi aby se vzkřísili. (takhle jsem oživovala utopené mouchy, tak že jem je posypala horkým popelem. Hodně podobný způsob pzn. Xandrie)

 • Myšinec – Elfsky Ageil nebo také jinak Psí jazýček. Dejte tuto rostlinu se srdcem a dělohou žáby na jakékoliv místo. Okamžitě se tam shromáždí všichni psi z okolí. Osoba, která jí nosí pod palcem nohy, brání psům štěkat. Pověsíme-li ji psovi na krk tak se začne otáčet na místě až padne mrtev. Tento předpis jsem několikrát vyzkoušela.

 • Blín – Elfsky Mansesa a jazykem učenců Ventosin. Tato rostlina se smísí s realgarem a hermodaete. Dáme-li směs do žrádla vzteklému psu, okamžitě zemře. Nalijeme-li jeho sliny do stříbrné nádoby, ihned se rozlomí. Smíšená s krví mladého zajíce a uschována v jeho kůži příláka všechny zajíce z okolí.

 • Lilie – Elfsky A'male chaldejsky Augo. Utržena, když je slunce při západu, smíšená s vavřínovou šťávou a skryta po nějakou dobu pod hnojem – dá vzniknout červům, kteří rozdrceni na prášek a dáni kolem krku nebo do šatu nějaké osobě, jí zabrání ve spánku. Osoba, kterou potřeme tímto práškem, dostane horečku. Dáme-li lilii, jak výše uvedeno, do kravského mléka a přikryjeme-li nádobu kůží stejnobarevné krávy, všechny krávy z okolí ztratí mléko. Hah! Tohle je klasický trest čarodějnic na drzé vesnice, popravdě mám ho ráda. Nikdo v něm nepříchází k úhoně a je tradiční.

 • Jmelí – Elfsky Elisena a jazykem učenců Luprax. Roste v korunách stromů. Smíšeno se sylpiemdává nám jistotu otevřít všechny zámky. Pověsíme-li ho na větev s křídlem vlaštovky, tak všichni ptáci z okolí si začnou být podobný.

 • Chrpa – Elfsky Is'iplu a jazykem učenců Orlégonia. Již v pradávných hrimoárech čarodějnic ujišťují, že tato květina má podivuhodnou moc, neboť smísíme-li jis  krví samice dudka a dáme-li ji do lampy s olejem, všichni shromáždění lidé se uvidí nohama vzhůru a hlavou dolů. Hodíme-li ji do  ohně, když svítí hvězdy, bude se zdát že hvězdy běží jedna z adruhou a že na sebe nárážejí. Dejde ji někomu do nosu a bude utíkat co mu nohy stačí!

 • Šalvěj – Elfsky Salvia a v jazyce učenců Clamor. Dejte jí do skleněné nádoby a nechte jí hnít pod hnojem. Vznikne z toho jistý červ nebo pták s kosím ocasem. Jeho krví třete žaludek vašeho nepřítele. Zůstane čtrnáct dní v bezpvědomí. Jestliže tyto červy spálíme a hodíme jejich popel do ohně, uslyšíme náhlé příšerné zahřmění. Nasypeme-li tento prášek do lampy a zapálíme ji, bude se zdát že je celý pokoj plný hadů.

 • Sporýš – Elfsky Olfharias a v jazyce učenců Hilioron. Trhejte tuto květinu když je slunce na východě. Smíšená se semenem jednoroční pivoňky léčí padoucnici. Jestliže ji dáme na sedm týdnů do mastné země, vzniknou tam červy, vraždící každého kdo se jich dotkne. Tato směs dána do holubníku, přiláká všechny holuby z okolí. Vystavíme-li ji slunci, mude mít sluneční světlo modravý nádech. Vhodíme-li ji do shromáždění osob, všichni se začnou hádat (Pozor, dokonce i zamilovaní!).

 • Meduňka – Elfsky Cel'ios v jazyce učenců Casini. Utrhneme-li tuto bylinu a hodíme-li ji do polévky se šťavou z jednoročního cypřiše, bude se polévka zdát plná červů. Ten, kdo meduňku nosí při sobě, je milý, příjemný a dominuje nad svými soupeři. Zavěsíme-li ji na šíji býka bude vás všude následovat. Řemen snadno přetrhneme v půli, když jej namočíte do šťávy této byliny, smíšené s potem ryšavého muže! .. v poměru 2:1.

 • Růže – Elfsky Ysaphivars a v jazyce učenců Rosa. Vezměte semeno této rostliny, hořčičné zrno a tlapku lasice, povestě je na větev a strom se stane neplodným. Tato směs dána do sítě, přitahuje všechny ryby. Zaseta pod uschlým zelím, dodá mu zeleně během několika hodin (Mňam zelíčko). V zapálené lampě způsobí, že všichni kolemstojící budou vypadat černí jako ďáblové. Potřeme-li dům za slunečních paprsků tímto práškem rozmělněným v oleji se sírou, bude se zdát že domek hoří.

 • Hadec – Elfsky Cartulin, v jazce učenců Oninquefolium. Dejte do země tuto bylinu s listem trojlístku. Vzniknou zelení a červení hadi, které usušte a rozdrťte na prášek. Dáte-li je do lampy, bude se zdát že místnost je plná plazů. Dáte-li hadec pod hlavu spící osoby, neprobudí se dřív, dokud jej nevyndáte.

 • Černý kořen,jeho šťáva léčí choroby nohou a bolesti v ledvinách a močového měchýře. Její kořen, mírně opečený a vložený do bílého prádla vyhání zlé duchyz domu a uzdravuje posedlé. A je-li nošen v kapse nad nositelen nemají mrtví žádnou moc.

 • Rdesno je rostlina Slunce. Tendo druh hadího kořenu utišuje srdeční a žaludeční bolesti. Kdo se ho dotkne, stane se ohnivým a silným v lásce. Kořen léčí toho, kdo ho nosí, z očních chorob, utišuje zuřivost, melancholii a dává chorým na plíce dravý dech a volné dýchání.

 • Chrinostate patří Luně. Její šťáva odstraňuje překyselení žaludku. Její květ čistí a uzdravuje ledviny. Obklad z jejích kořenů přiložený na očiposiluje a zázračně uzdravuje zrak. Čaj z ní usnadňuje trávení a vyhání krtice.

 • Amoglosse neboli jelení jazyk. Její kořen zahání migrénu. Její šťáva je výborný žaludeční lék a je obdivuhodný proti hemeroidům a tyfu. Když je měsíc v polovině tak leptá hnisavé vředy a hojí choroby pánské chlouby.

 • Pentaphilon. Jeho kořen jako obklad odstraňuje mozoly a uzavírá rány. Jeho šťává rozpuštěná ve vodě zbavuje ihned krtic a utišuje choroby plicní a žaludeční. Žvýkáme-li ho .. utišuje bolesti zubů a úst. Nosíme-li tuto květinu při sobě, stáváme se moudrými a získáme vše po čem toužíme. Jednou.

 • Acharon (Ah zase ten blín). Jeho kořen je lékem proti vředům a nádorům. Ten, kdo ho nosí při sobě je uchráněn. Je lékem proti dně, když jej rozkrájíme a přiložíme na bolavé místo. Zázračně utišíme bolesti v játrech, pijeme-li blínovou šťávu s medem. Kdo tuto rostlinu nosí, stane se veselým a roztomilým, což jej dělá miláčkem žen i mužů. Sám je velmi schopný milovat a dokazovat svojí něhu.

 • Sporýš. Použijeme-li obklad z jeho kořenu na bolavé místo, uzdravuje krtice, pištěle, hemeroidy, příušnice


Závěrem
Možná vám přijde že to je spíš taková kuchařská knížka. Nu, o tom vesnická magie koneckonců je, hm? Uvidíme se u další kapitoly, kdy se vrátíme zpět k nekromantii a vesnické nekromantii.

OOC: Tak máme tu další kapitolu. Jako u všech je to spíš příjemná alternativa k magii, jak by mohla fungovat ta vesnická, a je čistě na vás jak jí použijete Smile Může být i inspirací pro GM ohledně bylinek nebo případných Qtů. Děkuji vám za přečtení dalšího článku a těším se u dalších. BTW Esi .. právě že ne, grimoáry mám k dispozici až teprve krátkou dobu. Bohužel k nekromancii nejsou žádné dochované grimoáry. Sad
Xandria
Xandria
Storyteller
Storyteller

Poèet pøíspìvkù : 268
Join date : 23. 11. 14
Age : 32
Postavy : Xandria Vinifred Anor'amaurea - Umělkyně, řemeslnice, anarchistka, rebelka, coura.

Návrat nahoru Goto down

Xandriin Grimoárek [alternativa k RP] - Stránka 2 Empty Re: Xandriin Grimoárek [alternativa k RP]

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru