Arathor RP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[?] Tristan - Žiadosť o luk

2 posters

Goto down

[?] Tristan - Žiadosť o luk Empty [?] Tristan - Žiadosť o luk

Příspěvek pro Měsíc Sun Mar 15, 2015 5:26 pm

Za prvé. Nick postavy - Tristan

Za druhé. Lučík

Za tretie. Názov: Bojový, černý luk. Žltý text: S tímto lukem už nemusíš vláčet tolik mečů. I s tímhle klidně probodneš lebku nepřítele.

Za štvrté. Zatiaľ žiadnu unikátnu vec nevlastním.

A samotný príbeh:

Bol jeden z obyčajných, teplých dní na Exodusu. Tristan sa zrovna vracal z lesa s nejakými tými kožušinami, ktoré stiahol zo zvierat. Kráčal si, kožušiny mal na rameni a v ruke držal čierny luk. Tristan zdvihol hlavu od piesku pod ktorom šiel a v diaľke uvidel postavu, postavu so zahalenou tvárou, približovala sa, zastal. Postava po chvíli prišla až k nemu, nepoznal ju a nehybne čakal čo povie, čo spraví. Zahalený muž rýchlim pohybom ruky vytiahol meč z poza opasku a vrhol sa na neho. Tristan bol celkom po lovu unavený, takže jediné čo stihol bolo, zhodiť kožušiny z ramena a jeho meč odraziť lukom, ktorý držal celú dobu v ruke, zatočil sa a pokúsil sa spraviť si lepšie postavenie, no ani teraz tasiť nestihol, znovu sa musel obraňovať lukom, odrážal jednu ranu za druhou, po chvíli boja sa mu podarilo nepriateľa z kopnúť na chrbát, rýchlo vytiahol šíp a prehnal ho mužovi hruďou, vydýchol. Tento boj vyhral no odniesol si to jeho luk. Bolo v ňom mnoho zásekov, bol popraskaný.

Keď dorazil do Esgarothu, hneď po tom čo odniesol materiál koželužke, zamieril za Kylou, ktorej ukázal luk. "Tak tento toho už asi moc nevydrží" konštatovala Kyla. "Myslíš že by malo zmysel ho ešte opravovať?" zamumlal Tristan. Kyla iba pokrčila ramenami a poukázala na pár lukov ktoré mala opreté vedľa seba "Skôr by si si mal kúpiť nový". Tristan si teda prezrel každý jeden luk, každý jeden vyskúšal a nakoniec jej zaplatil za "Vranie krídla".

Potom ako odkúpil od výrobkyne lukov a šípov nový luk, zišiel dolu, do kováčne. "Zdravím, majster kováč, potreboval by som spevniť tento luk, najlepšie niekým tvrdým, no zároveň ľahkým tak, aby sa s ním dalo bojovať bez toho aby mi ho protivník okamžite nerozštiepil." Kováč si prezrel luk, skontroloval jeho vyváženosť na jednej ruke. "Príď zajtra, skúsim niečo vymyslieť... a tiež sa dohodneme na cene." napokon kováč povedal. Tristan už iba prikývol a po rozlúčení sa odobral preč.

Na ďalší deň sa do kováčne vrátil, rozhliadol sa a na stole uvidel svoj luk, vedľa neho pár úzkych častí ocele a kratší špicatý hrot. "Á, už si tu" vykríkol na neho kováč "Tak čo ty na to, pozri toho pripevníme sem, toto sem a hrot? Ten príde priamo pred miesto, kde luk uchopíš. Ten luk bude o niečo ťažší no skúšal som odolnosť jednotlivých hrúbok ocele a toto je taký kompromis medzi váhou a pevnosťou." kováč vysvetľoval a všetko názorne ukazoval za pomoci rúk, Tristan ho iba sledoval a prikyvoval. "Tak čo, môžem to pripevniť?" Spýtal sa nakoniec kováč. Tristan iba znovu prikývol a sledoval kováča pri dokončovaniu práce. Potom mu už iba zaplatil a aj s lukom sa odobral k figuríne, aby ho otestoval.
Měsíc
Měsíc
Osadník
Osadník

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 14. 11. 13
Age : 25
Postavy : V tuhle dobu mě nic nebaví.

Návrat nahoru Goto down

[?] Tristan - Žiadosť o luk Empty Re: [?] Tristan - Žiadosť o luk

Příspěvek pro Amaroth Mon Mar 30, 2015 6:19 pm

Obávám se, že tento luk je už zabraný. Z praktického hlediska... Místo oplátování takového luku by se dala pořídit solidní zbraň jako záloha a luk samotný by pak alespoň nenutil ruku upadnout při míření, ale to už je tvoje věc. Nicméně budeš muset vybrat něco jiného.
Amaroth
Amaroth
Stvořitel
Stvořitel

Poèet pøíspìvkù : 966
Join date : 06. 09. 13
Age : 30
Postavy : Ignie

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru